Palác v Bangkoku

Ubytování v Bangkoku

Bangkok je hlavní vstupní branou do Thajska a naprostá většina turistů zde alespoň 1 noc stráví. Pročtěte si naše tipy na konkrétní hotely, čtvrti, ve kterých se nejlépe bydlí i orientační ceny hotelů v Bangkoku.

Kde se ubytovat v Bangkoku

Město nabídne opravdu širokou škálu všech typů ubytování od extrémně levných turistických ubytoven po luxusní hotely. Při troše štěstí a včasné rezervaci právě luxusní 5* hotely v Bangkoku nabízejí v porovnání s ostatními světovými metropolemi velmi výhodné nabídky.

V jihovýchodní Asii tradičně silný portál agoda.com i v Bangkoku nabídne nejvíce ubytování. Zejména pokud jde o levnější hotýlky a guesthousy, na Agodě najdete zdaleka nejvíce zařízení.

Naopak u větších a luxusních hotelů bývá výhodnější rezervace přes booking.com.

Obecně ale ani u menších hotelů nelze říct, že by vždy byla Agoda výhodnější. Rozhodně se vždy vyplatí srovnat oba hlavní portály.

Nejlepší čtvrti v Bangkoku a tipy na hotely

Obrovské město zatím nemá kompletní pokrytí metrem a poloha hotelu tak může výrazně usnadnit nebo naopak zkomplikovat váš pobyt.

Silom a Sala Daeng

Oblast kolem ulic Silom Road a Sala Daeng, kterou lemují budovy bank a nadnárodních firem, patří zároveň k nejživějším místům v Bangkoku, a to zejména v noci. Přilehlé uličky se promění v centrum nespoutané zábavy a bujarého veselí se vším, co Bangkok nabízí.

Silom má nespornou výhodu ve skvělé dostupnosti. Jezdí zde modrá linka podzemního metra, která se kříží s oběma letištními metry, zaveze vás na hlavní nádraží i do historického centra. Navíc přes Silom projíždí tmavě zelené linka nadzemního metra, jež vás zaveze do moderního centra (Siam Square) a k centrálnímu přístavišti Sathorn na řece Chao Phraya.

Sukhumvit

Rozlehlá živelná čtvrť moderního Bangkoku s množstvím mrakodrapů, ale i úzkých uliček, které žijí restauracemi, pouličními stánky, bary, nevěstinci a kluby 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Sukhumvit je rovněž dobře dostupný dvěma linkami metra: modrou podzemní a světle zelenou nadzemní. Cesta do historického centra je o něco delší než ze Silomu, na druhou stranu cesta na obě letiště je zase kratší.

Siam Square

Geografické centrum moderního Bangkoku obklopené velkolepými nákupními centry. Čtvrť Siam je skvěle dostupná z hlavního letiště Suvarnabhumi, protože na jejím severním konci končí letištní vlak. Projíždí tudy navíc světle i tmavě zelená linka nadzemního metra.

Ze Siamu se sice do historického centra dostanete jedině s přestupem, ale stále je možné si vystačit s metrem a není nutné používat autobusy nebo taxíky.

Khaosan (starý Bangkok)

Slavná ulice Khaosan Road a její široké okolí je známé jako baťůžkářské centrum Bangkoku a živé místo pulzující ruchem velkoměsta 24/7.

V okolí najdete opravdu levné hotely a hostely, nevýhodou je často jejich horší kvalita (zejména chabá zvukotěsnost) a nedostupnost oblasti metrem. Naopak k hlavním památkám ve starém Bangkoku to je ze všech čtvrtí nejblíž: pěšky dojdete k chrámům a palácům za 15 minut.

Velké hotely nadnárodních řetězců budete na Khao San hledat marně.

Hotely s výhledem na řeku

Řeka Chao Phraya vytváří krásná panoramata a pozorování hustého lodního provozu patří mezi oblíbené oddychové kratochvíle.

Mnoho cestovatelů, zejména pro dlouhodobější pobyty, tak vyhledává hotely s výhledem na bangkockou řeku. Je však potřeba zdůraznit, že mnoho z nich se nachází v místech s poměrně špatnou dopravní obslužností, ale pokud vám nevadí cestovat levnými taxíky, pak není bydlení u řeky nijak zvlášť nevýhodné.

Často velmi lákavé ceny od 2 000 Kč mívá skvěle hodnocený hotel Ramada Plaza by Wyndham ***** s krásnou zahradou a moderními pokoji, ale je nutno počítat s výrazně horší dostupností. Poblíž je pouze přístaviště oranžové lodní linky a jinak jen autobusy či taxíky po věčně ucpané ulici Charoen Krung Road.

Chinatown a hlavní nádraží

Čínská čtvrť je sice oblíbenou turistickou atrakcí, ale moc zajímavých hotelů sama o sobě nenabízí. Na jejím okraji přímo naproti hlavnímu vlakovému nádraží Hua Lamphong však narazíte na hotel s mimořádně výhodným poměrem ceny a kvality The Quarter Hualamphong ****. V moderních a prostorných dvoulůžkových pokojích se ubytujete už od 650 Kč za noc.

Luxusní hotely

Bangkok je kromě turistického centra i jedním z hlavních asijských obchodních center a tomu odpovídá i velice široká nabídka luxusních 5* hotelů. Vybíráme ty s nejlepším poměrem ceny a kvality.

Ceny hotelů v Bangkoku

Thajské hlavní město patří k těm levnějším metropolím.

Ubytování v hezkých 4* hotelech poblíž stanic metra pořídíte klidně od 700 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, nejlevnější 5* hotely startují na cenovkách okolo 1 500 Kč za noc.

Na své si přijdou i opravdoví baťůžkaři, kteří najdou ubytování v moderních hostelech už od 200 Kč za noc.

Nejlevnější ubytování v Bangkoku bývá mimo sezonu, tedy od května do října, nejdražší naopak od prosince do března. Protože ale Bangkok není typicky dovolenkovou destinací, rozdíly v cenách nebývají tak závratné jako třeba v thajských letoviscích.

naposledy aktualizováno 23. 10. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Bangkoku. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.