Palác v Bangkoku

Jak se dostat do Bangkoku

Jaké letecké společnosti létají do Bangkoku z Evropy a ze světa? A jak cestovat z Bangkoku po Thajsku a jihovýchodní Asii? Kde rezervovat jízdenky na autobus či vlak? Čtěte dál v této kapitole.

Letecky ze světa

Bangkok slouží jako jeden z nejvýznamnějších leteckých uzlů v Asii. Mnoho cest do celé východní a jihovýchodní Asie vede právě přes Bangkok a už jen samotný přestup na místních letištích může sloužit jako vítaný čas pro rychlonávštěvu města.

V Bangkoku najdete dvě mezinárodní letiště:

 • Bangkok / Suvarnabhumi (BKK) – jedno z největších letišť světa se širokou škálou mezinárodních i vnitrostátních destinací
 • Bangkok / Don Mueang (DMK) – bývalé hlavní letiště, odkud se létají zejména vnitrostátní linky a spoje do okolních zemí

Přímé lety z Prahy do Bangkoku aktuálně nejsou v provozu a je třeba vždy minimálně jednou přestupovat. Z Vídně, Mnichova nebo Frankfurtu se ale už do Bangkoku bez přestupu létá.

Z Prahy letenky pořídíte v cenovém rozpětí od 15 000 Kč do 20 000 Kč. Největší šanci na slušnou cenu letenky máte obvykle u aerolinek Qatar Airways, KLM nebo Lufthansa. Letenky s oblíbenou aerolinkou Emirates pak patří skoro vždy k těm nejdražším.

Z Vídně bývají ceny o něco nižší a pohybují se nejčastěji mezi 13 000 a 17 000 Kč. Přímé lety Vídeň – Bangkok provozuje aerolinka Austrian Airlines a nejvýhodněji je zakoupíte na webu austrian.com.

Nejlevnější low-cost letenky do Bangkoku často pořídíte z Berlína s aerolinkou Scoot. Ta létá s jedním přestupem v Singapuru a je známá svými first-minute akcemi, kdy základní letenku bez občerstvení zakoupíte klidně od 8 500 Kč.

Ceny všech letenek ze všech destinací srovnáte na jednom místě v našem vyhledávači.

Letecky po Thajsku a okolí

Z Bangkoku se letadlem dostanete do všech větších měst v Thajsku i okolních zemích, a to za víceméně symbolické ceny. Jednosměrné letenky po Thajsku pořídíte i měsíc před odletem za částky mezi 500 a 1 200 Kč, letenky do okolích zemí do 2 000 Kč.

Do Bangkoku létají všechny významné asijské low-cost aerolinky, letenky hledejte primárně u těchto aerolinek:

 • Air Asia (airasia.com) – nejširší síť destinací v jihovýchodní Asii a frekventované spojení Bangkoku a velkých thajských měst, létá z letiště Don Mueang
 • Nok Air (nokair.com) –  nejširší síť destinací v Thajsku, kde létá snad na každé letiště s pravidelným provozem, létá z letiště Don Mueang
 • Thai Lion Air (lionairthai.com) – spojení z Bangkoku do největších thajských měst a také do Číny, Nepálu, Singapuru, Japonska nebo Indonésie, létá z letiště Don Mueang
 • VietJetAir (vietjetair.com– velmi frekventované spojení do velkých thajských měst a okolních zemí (zejména Vietnam), létá z letiště Suvarnabhumi
 • Bangkok Airways (bangkokair.com) – dražší aerolinka, nabízí ale široké spojení i do míst, kam se s jinými aerolinkami nedostanete, létá z letiště Suvarnabhumi
 • Thai Smile (thaismileair.com) – odnož národní thajské aerolinky Thai, létá z letiště Suvarnabhumi

Vlakem z/do Bangkoku

Po železnici se z Bangkoku dostanete do hlavních destinací v Thajsku. Cesta vlakem není nejrychlejší a pokud budete cestovat lůžkovými vozy, cena na delší vzdálenosti se dokonce může vyrovnat i letenkám. Jízdní řády najdete na oficiálním webu thajských železnic railway.co.th (dostupný je však pouze z thajských IP adres), jízdenky na dálkové spoje pak zakoupíte přes celosvětově dostupný web dticket.railway.co.th.

Lístky na regionální vlaky označené jako "Ordinary" nejdou kupovat online, ale až na místě v pokladně.

Každopádně je však cestování vlakem zážitkem, který více rozepisujeme v průvodci po Thajsku.

Do Bangkoku míří tratě z 5 hlavních směrů, nekončí však všechny na stejném nádraží.

Hlavní nádraží Hua Lamphong

Nachází se přímo v centru města (poloha na mapě) a dostanete se k němu modrou linkou metra nebo autobusovými linkami číslo 4, 21, 25, 34, 40, 85, 49, 53, 73, 113, 501, 507 a 529.

Z tohoto nádraží odjíždějí všechny dálkové spoje na sever, jih a východ. Z Hua Lamphong tak pojede například k moři na jihu (Surat Thani, Hat Yai, Chumphon, Hua Hin a další), do měst na severu (Chiang Mai, Phitsanulok, Udon Thani a další) i center zábavy na východě (Pattaya).

Z Hua Lamphong využijete i regionální vlaky do turisticky atraktivních destinací jako je Ayutthaya nebo Ang Thong.

Na nádraží Hua Lamphong najdete několik stánků s občerstvení a také nové čisté toalety zdarma a dokonce i sprchy pro veřejnost, které se můžou hodit nejen při cestě nočním vlakem, ale využít je můžete i v případě, že nejste cestující.

Tip na ubytování u nádraží: Přímo naproti staniční budově se lze ubytovat v moderním a velmi levném The Quarter Hualamphong **** s cenami od 750 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Nádraží Bang Sue

Nově vznikající dopravní uzel a největší stanice v jihovýchodní Asii se nachází na severu Bangkoku (poloha na mapě). Zastavují zde však úplně ty samé vlaky jako na Hua Lamphong (s výjimkou spojů na východ směr Pattaya) a výhodnější pro cestu z Bangkoku je nastupovat už v centru, kde se vlak rychle zaplní.

Na nádraží Bang Sue se dostanete modrou linkou metra, končí zde také červené linky metra a zastavují autobusové linky 3, 49, 50, 52, 65, 67, 70, 97 a 138.

Nádraží Thon Buri

Tato stanice na západě Bangkoku je hojně turisticky využívaná, protože právě odsud jezdí vlaky po slavné thajsko-barmské "železnici smrti". Z Thonburi se tak dostanete do měst Kanchanaburi (most přes řeku Kwai), Nam Tok (konečná stanice) a zejména k mostům Tham Krasae.

Nádraží Thonburi leží na pravém břehu řeky Chao Phraya (poloha na mapě). Nejbližší stanice modré linky metra se jmenuje Bang Khun Non a dojdete od ní k vlaku asi za 10 minut chůze. Vlaky dokonce zastavují i přímo u této stanice metra, doporučujeme však tuto možnost využít jen při návratu do Bangkoku, protože při cestě směrem z města už byste si po přistoupení na této zastávce nemuseli sednout. 

Směrem na druhou stranu pak od nádraží dojdete asi za 15 minut chůze skrz tržiště a veřejně přístupný areál nemocnice také k přístavišti lodní dopravy "Thonburi Railway Station", odkud jezdí lodě linek Chao Phraya Express Boat (viz kapitola Doprava).

Tip na ubytování u nádraží: Asi 15 minut pěšky od nádraží se můžete ubytovat v novém hotelu Kaya Heritage Hotel **** s cenami od 750 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Nádraží Wongwian Yan

Zapadlá jednokolejná stanice na jihozápadě Bangkoku slouží lokální lince směrem do města Mahachai a dál do Maek Longu se slavným tržištěm na kolejích. Více o výletu na "Train Market" píšeme v kapitole Aktivity.

Stanice Wongiwan Yan ve stejnojmenné čtvrti poměrně daleko od centra (poloha na mapě) a nejlepší způsob dopravy sem je taxíkem. Nejbližší stanice tmavě zelené linky metra se jmenuje Wongwian Yan a leží asi 650 metrů jižním směrem. Přímo u nádraží také zastavují autobusy číslo 20, 21, 37, 57, 82, 85 a 529.

Autobusem z/do Bangkoku

Dálková a regionální autobusová doprava je v Thajsku velice rozšířená, ale na první pohled je nejtěžší se v ní pro turistu zorientovat. Míříte-li do letovisek nebo významných měst, bývá vždy výhodnější využít letadlo.

Autobusy jsou však levná volba pro mezinárodní cestování do Kambodži či Laosu a také do blízkých měst v okolí Bangkoku, kam se nedostanete letadlem, zejména je pak řeč o letoviscích Pattaya, Rayong, Hua Hin nebo plovoucích trzích Damnoen Saduak či Amphawa.

V Bangkoku využijete 3 hlavní autobusová nádraží.

Mo Chit Bus Terminal (Chatuchak)

Autobusové nádraží Mo Chit (někdy psaný jako Mochit a často mezi místními nazývaný Chatuchak podle čtvrti, ve které se nachází) je největší stanicí v celém Thajsku.

Je rozdělený na dvě části – novou budovu Mochit Northern Bus Terminal, která slouží zejména velkým dálkovým autobusům, a starou Mo Chit 2, kam zajíždějí minivany a dodávky. Oba terminály od sebe dělí asi 150 metrů.

Z Mo Chitu jezdí autobusy a dodávky do destinací po celém Thajsku.

Nádraží najdete na severu města (poloha na mapě) a dostat se k němu můžete několika způsoby:

 • taxi – nejjednodušší a nejpřehlednější, cena z centra bude okolo 150 THB
 • metro modré linky do stanice Kamphaeng Pet a po té 2 km pěšky nebo autobusem linek 3, 16, 96, 122, 134, 136, 138 nebo 145
 • přímé autobusy MHD do historického centra: 3, 49
 • přímé autobusy MHD do oblasti Siam Square a Si Phraya: 16
 • přímé autobusy MHD do oblasti Si Lom a Sala Daeng: 77

Stanice metra světle zelené linky Mochit není příliš vhodná pro dosažení autobusového nádraží. Přes park nevede přímá cesta a museli byste k nejbližším zastávkám složitě obcházet pěšky kolem tržiště Chatuchak.

Tip na ubytování u nádraží: V blízké docházkové vzdálenosti žádné ubytování nenajdete, ale pokud se vám na brzký ranní odjezd nechce dojíždět příliš daleko, zvolte například nový a moderní Aora Boutique Hotel Chatuchak *** asi 10 minut jízdy taxíkem.

Southern Bus Terminal (Sai Tai Mai)

Jižní autobusové nádraží ve skutečnosti najdete na západě města (poloha na mapě) a slouží pro odjezdy zejména do jižních letovisek a měst na západ od Bangkoku. Spoustu autobusů zde cestu začíná/končí, ale mnoho z nich jede ve skutečnosti z nádraží Mo Chit a tady jen zastavuje. Výhodný je zejména pro cesty minivany a dodávkami na plovoucí tržiště Damnoen Saduak, Amphawa nebo na Train Market Mae Klong.

Souhtern Bus Terminal je dost špatně dostupný veřejnou dopravou a nejjednodušší je využití taxíků (do centra cca 150 až 180 THB).

Do oblasti historického centra se odsud můžete svézt autobusy 35, 123, 124 a 127, přímý spoj do čtvrti okolo Siam Square pak zajistí linka 79.

Tip na ubytování u nádraží: Vzhledem ke špatné dostupnosti nádraží se u ranních odjezdů vyplatí ubytovat v krásném útulném hotýlku SUNKISS umístěném asi 5 minut pěšky od nádraží.

Ekkamai Bus Terminal

Pro cesty na východ směr Pattaya, Trat či Rayong lze kromě nádraží Mo Chit využít také východní autobusové nádraží Ekkamai (poloha na mapě). To je ze všech dálkových stanice nejlépe dostupné, protože přímo u něj se nachází stanice světle zeleného metra Ekkamai.

naposledy aktualizováno 23. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.