Palác v Bangkoku

Jak se dostat do Bangkoku

Jaké letecké společnosti létají do Bangkoku z Evropy a ze světa? A jak cestovat z Bangkoku po Thajsku a jihovýchodní Asii? Kde rezervovat jízdenky na autobus či vlak? Čtěte dál v této kapitole.

Porovnat ceny letenek do Bangkoku

Letecky ze světa

Bangkok slouží jako jeden z nejvýznamnějších leteckých uzlů v Asii. Mnoho cest do celé východní a jihovýchodní Asie vede právě přes Bangkok a už jen samotný přestup na místních letištích může sloužit jako vítaný čas pro rychlonávštěvu města.

V Bangkoku najdete dvě mezinárodní letiště:

 • Bangkok / Suvarnabhumi (BKK) – jedno z největších letišť světa se širokou škálou mezinárodních i vnitrostátních destinací
 • Bangkok / Don Mueang (DMK) – bývalé hlavní letiště, odkud se létají zejména vnitrostátní linky a spoje do okolních zemí

Do Bangkoku létají přímé lety z celého světa.

Nejfrekventovanější spojení vede do zemí východní a jižní Asie, na Blízký východ, do Evropy a Austrálie. Přímé lety vedou také do Afriky.

Letecky po Thajsku a okolí

Z Bangkoku se letadlem dostanete do všech větších měst v Thajsku i okolních zemích, a to za víceméně symbolické ceny. Jednosměrné letenky po Thajsku pořídíte i měsíc před odletem za částky mezi 20 USD a 50 USD, letenky do okolích zemí do 100 USD.

Do Bangkoku létají všechny významné asijské low-cost aerolinky, letenky hledejte primárně u těchto aerolinek:

 • Air Asia (airasia.com) – nejširší síť destinací v jihovýchodní Asii a frekventované spojení Bangkoku a velkých thajských měst, létá z letiště Don Mueang
 • Nok Air (nokair.com) –  nejširší síť destinací v Thajsku, kde létá snad na každé letiště s pravidelným provozem, létá z letiště Don Mueang
 • Thai Lion Air (lionairthai.com) – spojení z Bangkoku do největších thajských měst a také do Číny, Nepálu, Singapuru, Japonska nebo Indonésie, létá z letiště Don Mueang
 • VietJetAir (vietjetair.com) – velmi frekventované spojení do velkých thajských měst a okolních zemí (zejména Vietnam), létá z letiště Suvarnabhumi
 • Bangkok Airways (bangkokair.com) – dražší aerolinka, nabízí ale široké spojení i do míst, kam se s jinými aerolinkami nedostanete, létá z letiště Suvarnabhumi
 • Thai Smile (thaismileair.com) – odnož národní thajské aerolinky Thai, létá z letiště Suvarnabhumi

Vlakem z/do Bangkoku

Po železnici se z Bangkoku dostanete do hlavních destinací v Thajsku.

Cesta vlakem není nejrychlejší a pokud budete cestovat lůžkovými vozy, cena na delší vzdálenosti se dokonce může vyrovnat i letenkám.

Jízdní řády najdete na oficiálním webu thajských železnic railway.co.th (dostupný je však pouze z thajských IP adres), jízdenky na dálkové spoje pak zakoupíte přes celosvětově dostupný web dticket.railway.co.th.

Lístky na regionální vlaky označené jako "Ordinary" nejdou kupovat online, ale až na místě v pokladně.

Každopádně je však cestování vlakem zážitkem, který více rozepisujeme v průvodci po Thajsku.

Do Bangkoku míří tratě z 5 hlavních směrů, nekončí však všechny na stejném nádraží.

Hlavní nádraží Krung Thep Aphiwat (Bang Sue)

Nachází se na severu Bangkoku (poloha na google.com/maps) a dostanete modrou linkou metra, končí zde také červené linky metra a zastavují autobusové linky 3, 49, 50, 52, 65, 67, 70, 97 a 138.

Z tohoto nádraží odjíždějí všechny dálkové spoje na sever, jih a východ. Z Krung Thep Aphiwat tak pojede například k moři na jihu (Surat Thani, Hat Yai, Chumphon, Hua Hin a další), do měst na severu (Chiang Mai, Phitsanulok, Udon Thani a další) i center zábavy na východě (Pattaya).

Využijete odsud i regionální vlaky do turisticky atraktivních destinací jako je Ayutthaya nebo Ang Thong.

Na nádražím najdete několik stánků s občerstvení a také nové čisté toalety zdarma a dokonce i sprchy pro veřejnost, které se můžou hodit nejen při cestě nočním vlakem, ale využít je můžete i v případě, že nejste cestující.

Tip na ubytování u nádraží: V bezprostřední blízkosti nádraží aktuálně žádný hotel nenajdete. Nejbližší ubytování v dobře hodnoceném hotelu Boutique Poo-Yai Lee *** se nachází zhruba 1 km od nádraží.

Nejbližší větší hotel Grand Tower Inn Rama 6 **** najdete cca 1,5 km jižně od stanice.

Nádraží Hua Lamphong

Bývalé hlavní nádraží přímo v centru Bangkoku je od ledna 2022 zrušeno a všechny spoje končí/začínají na nádraží Krung Thep Aphiwat (Bang Sue).

Nádraží Thon Buri

Tato stanice na západě Bangkoku je hojně turisticky využívaná, protože právě odsud jezdí vlaky po slavné thajsko-barmské "železnici smrti". Z Thonburi se tak dostanete do měst Kanchanaburi (most přes řeku Kwai), Nam Tok (konečná stanice) a zejména k mostům Tham Krasae.

Nádraží Thonburi leží na pravém břehu řeky Chao Phraya (poloha na google.com/maps). Nejbližší stanice modré linky metra se jmenuje Bang Khun Non a dojdete od ní k vlaku asi za 10 minut chůze. Vlaky dokonce zastavují i přímo u této stanice metra, doporučujeme však tuto možnost využít jen při návratu do Bangkoku, protože při cestě směrem z města už byste si po přistoupení na této zastávce nemuseli sednout. 

Směrem na druhou stranu pak od nádraží dojdete asi za 15 minut chůze skrz tržiště a veřejně přístupný areál nemocnice také k přístavišti lodní dopravy "Thonburi Railway Station", odkud jezdí lodě linek Chao Phraya Express Boat (viz kapitola Doprava).

Tip na ubytování u nádraží: Asi 15 minut pěšky od nádraží se můžete ubytovat v novém hotelu Kaya Heritage Hotel **** s cenami od 750 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Nádraží Wongwian Yan

Zapadlá jednokolejná stanice na jihozápadě Bangkoku slouží lokální lince směrem do města Mahachai a dál do Maek Longu se slavným tržištěm na kolejích. Více o výletu na "Train Market" píšeme v kapitole Aktivity.

Stanice Wongiwan Yan ve stejnojmenné čtvrti poměrně daleko od centra (poloha na google.com/maps) a nejlepší způsob dopravy sem je taxíkem. Nejbližší stanice tmavě zelené linky metra se jmenuje Wongwian Yan a leží asi 650 metrů jižním směrem. Přímo u nádraží také zastavují autobusy číslo 20, 21, 37, 57, 82, 85 a 529.

Autobusem z/do Bangkoku

Dálková a regionální autobusová doprava je v Thajsku velice rozšířená, ale na první pohled je nejtěžší se v ní pro turistu zorientovat. Míříte-li do letovisek nebo významných měst, bývá vždy výhodnější využít letadlo.

Autobusy jsou však levná volba pro mezinárodní cestování do Kambodži či Laosu a také do blízkých měst v okolí Bangkoku, kam se nedostanete letadlem, zejména je pak řeč o letoviscích Pattaya, Rayong, Hua Hin nebo plovoucích trzích Damnoen Saduak či Amphawa.

V Bangkoku využijete 3 hlavní autobusová nádraží.

Mo Chit Bus Terminal (Chatuchak)

Autobusové nádraží Mo Chit (někdy psaný jako Mochit a často mezi místními nazývaný Chatuchak podle čtvrti, ve které se nachází) je největší stanicí v celém Thajsku.

Je rozdělený na dvě části – novou budovu Mochit Northern Bus Terminal, která slouží zejména velkým dálkovým autobusům, a starou Mo Chit 2, kam zajíždějí minivany a dodávky. Oba terminály od sebe dělí asi 150 metrů.

Z Mo Chitu jezdí autobusy a dodávky do destinací po celém Thajsku.

Nádraží najdete na severu města (poloha na google.com/maps)a dostat se k němu můžete několika způsoby:

 • Taxi – nejjednodušší a nejpřehlednější, cena z centra bude okolo 150 THB
 • Metro modré linky do stanice Kamphaeng Pet a po té 2 km pěšky nebo autobusem linek 3, 16, 96, 122, 134, 136, 138 nebo 145
 • Přímé autobusy MHD do historického centra: 3, 49
 • Přímé autobusy MHD do oblasti Siam Square a Si Phraya: 16
 • Přímé autobusy MHD do oblasti Si Lom a Sala Daeng: 77

Stanice metra světle zelené linky Mochit není příliš vhodná pro dosažení autobusového nádraží. Přes park nevede přímá cesta a museli byste k nejbližším zastávkám složitě obcházet pěšky kolem tržiště Chatuchak.

Tip na ubytování u nádraží: V blízké docházkové vzdálenosti žádné ubytování nenajdete, ale pokud se vám na brzký ranní odjezd nechce dojíždět příliš daleko, zvolte například nový a moderní Aora Boutique Hotel Chatuchak *** asi 10 minut jízdy taxíkem.

Southern Bus Terminal (Sai Tai Mai)

Jižní autobusové nádraží ve skutečnosti najdete na západě města (poloha na google.com/maps) a slouží pro odjezdy zejména do jižních letovisek a měst na západ od Bangkoku. Spoustu autobusů zde cestu začíná/končí, ale mnoho z nich jede ve skutečnosti z nádraží Mo Chit a tady jen zastavuje. Výhodný je zejména pro cesty minivany a dodávkami na plovoucí tržiště Damnoen Saduak, Amphawa nebo na Train Market Mae Klong.

Souhtern Bus Terminal je dost špatně dostupný veřejnou dopravou a nejjednodušší je využití taxíků (do centra cca 150 až 180 THB).

Do oblasti historického centra se odsud můžete svézt autobusy 35, 123, 124 a 127, přímý spoj do čtvrti okolo Siam Square pak zajistí linka 79.

Tip na ubytování u nádraží – Vzhledem ke špatné dostupnosti nádraží se u ranních odjezdů vyplatí ubytovat v krásném útulném hotýlku SUNKISS umístěném asi 5 minut pěšky od nádraží.

Ekkamai Bus Terminal

Pro cesty na východ směr Pattaya, Trat či Rayong lze kromě nádraží Mo Chit využít také východní autobusové nádraží Ekkamai (poloha na google.com/maps). To je ze všech dálkových stanice nejlépe dostupné, protože přímo u něj se nachází stanice světle zeleného metra Ekkamai.

naposledy aktualizováno 14. 01. 2024

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.