Palác v Bangkoku

Počasí v Bangkoku a kdy sem jet

Počasí v Bangkoku

Thajsko leží v tropickém podnebném pásu, je však klimaticky velmi rozmanité a podnebí není stejné ve všech jeho částech.

Bangkok leží v rovinaté oblasti poblíž moře a těší se celoročně z velmi teplého až horkého počasí. Klima v Bangkoku se dělí na dvě základní období: sucha a deště. Ani během nejživelnějšího monzunového období v září a říjnu však nejde říct, že by vám celý pobyt propršel.

Teploty během roku

V Bangkoku teplota celoročně neklesá v průměru neklesá pod 29 °C, ale extrémy se příliš často neobjevují ani na druhou stranu. Jen málokdy je tepleji než 35 °C.

Zima, tj. období od listopadu do dubna se nese ve znamení teplot mezi 27 a 32 °C a prakticky neustále jasnou oblohou.

Léto v Bangkoku nastává v květnu a končí říjnem. Přináší velmi dusné počasí s častými přeháňkami, avšak dlouhotrvající deště nejsou obvyklé ani v monzunových časech od srpna do poloviny října. Může se však stát, že bude klidně 2 až 3 dny po sobě zataženo, což ale není nic proti ničemu. Teploty se při zatažené obloze dostávají i pod 25 °C a pohyb venku je tak i při vysoké vlhkosti vzduchu snesitelný.

Podívejte se také na detailní rozpis počasí v celém Thajsku.

Kdy jet do Bangkoku

Bangkok nejspíš nebude vaší hlavní cílovou destinací, ale zastavíte se zde jen na pár hodin či dní při cestě do jiných destinací v Thajsku nebo jihovýchodní Asii. S trochu nadsázky se tak dá říct, že je úplně jedno, kdy do Bangkoku cestovat.

Vhodné období co se týče klimatu a počasí plánujte zejména podle hlavního cíle.

Obecně ale z řádků výše plyne, že nejpříhodnější počasí pro městskou turistiku panuje od listopadu do dubna, kdy jsou nejnižší teploty, nejnižší vlhkost vzduchu a pravděpodobnost škaredého zataženého počasí s deštěm je mizivá.

naposledy aktualizováno 23. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.