Cestování Covid-19

Ukrajina od 28.8. zavírá své hranice minimálně na 30 dní. Povolen je pouze transit.

Více informací najdete na oficiálním webu ukrajinské vlády. či webu Ministerstva zahraničí.

Při návratu zpět do ČR je stále nutné prokázat se negativním testem na koronavirus ne starším než 3 dnů, případně podstoupit 14-denní karanténu.

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Kyjev a centrální Ukrajina
Od Lvova až po Charkov je podobné počasí

-4 °C

-2 °C

3 °C

12 °C

18 °C

22 °C

25 °C

24 °C

17 °C

10 °C

2 °C

-1 °C
Oděsa a přímořská letoviska
Teplota moře přes 20 °C od června do září

0 °C

0 °C

4 °C

11 °C

17 °C

23 °C

27 °C

26 °C

20 °C

14 °C

6 °C

2 °C

Počasí na Ukrajině

Vzhledem k velikosti země je odlišné i podnebí. Zatímco na jihu u pobřeží Černého moře se jedná o klima s průměrnými ročními teplotami 12 stupňů Celsia, na severu se proti tomu průměrné teploty pohybují pouze okolo 6 stupňů. Nejvyšší úhrn srážek je v Karpatech (okolo 1.200 mm/rok), nejsušší jsou stepi Chersonské oblasti a na Krymu (400 mm). Dalo by se říci, že ve středozemí se jedná o podobné, i když o něco teplejší počasí než v ČR, na jihu pak o typické přímořské klima s vysokými letními teplotami. V letních měsících se u moře pohybují průměrné denní teploty okolo 30 stupňů Celsia, v zimě však mohou klesnout i pod nulu. V severních oblastech jsou letní průměrná maxima nad 20 stupni a v zimě padají k -10 stupňům Celsia.

Kdy jet na Ukrajinu

Na Ukrajinu lze vyrazit v jakémkoliv ročním období v závislosti na tom, co se od cesty očekává. Na horskou turistiku a pobyt u moře je ideální letní období, oproti tomu v zimním období je možné vycestovat za kvalitním lyžováním. Příjemné jarní a podzimní teploty je pak možné využít k návštěvě měst a vyhnout se tak velkým horkům, případně vlezlé zimě. Jak již bylo řečeno, vzhledem k velikosti a rozmanitosti země si vybere každý.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu