6 destinací ze Slovenska v létě. Letenky od 20 €

Zpáteční
Před 6 měs

Jak akci využít?

Využijte série nedávno zavedených linek ze Slovenska hned do několika destinací na Balkáně, v Polsku či Německu ke kratšímu či delšímu letnímu výletu do hor, za městskou turistikou nebo kombinaci obojího. U všech uvedených tras si během prázdnin zakoupíte zpáteční letenku za 20 € / 530 Kč a to i bez členství ve věrnostním klubu WDC.

Cestovat můžete z Bratislavy do:

 • Niše (Srbsko, nikoliv Francie) – Ryanair
 • Kluže (Rumunsko) – Wizz Air
 • Tuzly (Bosna) – Wizz Air
 • Varšavy – Wizz Air
 • Skopje (Makedonie) – Wizz Air, pouze v září a jen pro členy klubu WDC

Z Košic do:

 • Kolína nad Rýnem – Wizz Air

do srbského Niše (Ryanair), bosenské Tuzly, polské Varšavy, rumunské Kluže a v září i do makedonské Skopje (tady je sleva pouze pro členy WDC). Z Košic pak vyrazíte na městský trip do Kolína nad Rýnem.

Snad s výjimkou Německa lze cesty pojmout značně low-costově, rozhodně se nemusíte bát, že by vás ceny ubytování či půjčoven aut zruinovaly.

Letenky

Běžná cena: 50 €
 • Bratislava - Kluž
Kam Kluž Kluž
 • Zpáteční letenka
 • Na Červenec - srpen
 • 0 přestupů
 • 1 hodinu letu

Cena od 20 € 

Vyhledej letenky od 20 €

wizzair.com

 • Bratislava - Tuzla
Kam Tuzla Tuzla
 • Zpáteční letenka
 • Na Červenec - srpen
 • 0 přestupů
 • 1 hodinu letu

Cena od 20 € 

Vyhledej letenky od 20 €

wizzair.com

 • Bratislava - Varšava
 • Zpáteční letenka
 • Na Červenec - srpen
 • 0 přestupů
 • 1 hodinu letu

Cena od 20 € 

Vyhledej letenky od 20 €

wizzair.com

 • Bratislava - Niš
 • Zpáteční letenka
 • Na Červenec - srpen
 • 0 přestupů
 • 1 hodinu letu

Cena od 20 € 

Vyhledej letenky od 20 €

ryanair.com

 • Košice - Kolín nad Rýnem
Odkud Košice Košice
Kam Kolín nad Rýnem Kolín nad Rýnem - Bonn
 • Zpáteční letenka
 • Na Červenec - srpen
 • 0 přestupů
 • 2 hodiny letu

Cena od 20 € 

Vyhledej letenky od 20 €

wizzair.com

 • Bratislava - Skopje
 • Zpáteční letenka
 • Na Září
 • 0 přestupů
 • 2 hodiny letu

Cena od 20 € 

Vyhledej letenky od 20 €

wizzair.com

Ukázka letenek z 07. 06. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 50 €. Ušetříš přibližně 60 %.

Platnost

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Termíny

Nejlevnější cesty v průběhu letních prázdnin, v případě Skopje pak v září.

Dopravce

Do všech destinací vás dopraví růžový Wizz Air, s výjimkou Niše, kam poletíte s Ryanair.

Zavazadla

V ceně vždy jen příruční zavazadlo, konkrétní podmínky zjistíte v našich článcích o __W6__ a __FR__.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Tip na parkování v Blavě u letiště? Diky

Avatar uživatele eremi

Je tady na fóru na to celé vlákno, stačí si jen najít.

https://www.cestujlevne.com/disk...evek-15657

Avatar uživatele Honza

"Srbsko, nikoliv Francie" :D :D Velký palec nahoru! :D

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

Jedem!

Za pozemským rájem na Seychely
-21 %

Hurá za zážitky!

Na safari do JAR nejen do Krugerova národního parku
-31 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika , Košice

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika
Průvodce pro letiště Košice

Zavřít
Ikona pinu
Rumunsko Přílet na letiště Kluž

Země divokých hor, klášterů a hraběte Drákuly

Rumunsko je nejrozlehlejším státem Balkánského poloostrova a rozkládá se v jeho severní části. Na severu a severovýchodě hraničí s Ukrajinou a Moldavskem, na západě ho omývají vody Černého moře, na jihu ho odděluje řeka Dunaj od Bulharska a za jeho západní hranicí leží Srbsko a Maďarsko.

Regiony tvořící dnešní Rumunsko prošly velmi odlišným historickým vývojem. To se bezesporu podepsalo i na rozmanitosti země. Čekají na vás tajemné hrady a pevnosti, odlehlé kláštery, průzračné řeky a jezera či dobrodružné prolézání jeskyněmi. Od turistiky si můžete odpočinout na pláži Černého moře nad sklenkou neprávem opomíjeného rumunského vína.

Zdejší největší turistickou devizou jsou však karpatská pohoří. Pokud máte náladu na romantické putování po hřebenech, neexistuje lepší volba než právě Rumunsko. Můžete se pohodově toulat po travnatých poloninách nebo se odvázat k adrenalinovým přechodům po rozeklaných skalnatých vrcholcích. Společnost vám budou dělat jen stáda ovcí pasoucí se u horských salaší a osad, kde se zastavil čas.

V Rumunsku se vůči ČR čas posouvá o jednu hodinu vpřed.

Průvodce pro Rumunsko
Průvodce pro letiště Kluž

Zavřít
Ikona pinu
Bosna a Hercegovina Přílet na letiště Tuzla

Zapomenutá perla Balkánu

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří mají rádi dobrodružství a které to táhne na východ, či přesněji jihovýchod od České republiky, mohla by být jedním z vašich dalších cílů Bosna a Hercegovina. Tento stát na Balkáně, v němž najdete hory i nížiny, přírodní i kulturní památky, architekturu evropskou i osmanskou, je zapomenutou perlou Balkánu, která vás oslní svou krásou. 

Bosna a Hercegovina, někdy zvaná jednoduše Bosna, je země v jihovýchodní Evropě nacházející se na Balkánském poloostrově. Na severu, západě a jihu hraničí s Chorvatskem, na východě se Srbskem a na jihovýchodě s Černou Horou. Bosna a Hercegovina je téměř vnitrozemský stát, s výjimkou pásu 20 kilometrů na pobřeží Jaderského moře kolem města Neum. 

Průvodce pro Bosna a Hercegovina
Průvodce pro letiště Tuzla

Zavřít
Ikona pinu
Polsko Přílet na letiště Varšava Chopin

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Varšava Chopin

Zavřít
Ikona pinu
Srbsko Přílet na letiště Niš Konstantina Velikého

Nepoznaná pohádková země

Okouzlující země nížin, hor i několika stovek pohádkových kostelů. Tato země vás bude fascinovat doslova na každém kroku. Vydejte se námi do Srbska, země zatím málo poznané.

Průvodce pro Srbsko
Průvodce pro letiště Niš Konstantina Velikého

Zavřít
Ikona pinu
Německo Přílet na letiště Kolín nad Rýnem - Bonn

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Kolín nad Rýnem - Bonn

Zavřít
Ikona pinu
Makedonie Přílet na letiště Skopje Alexandr Veliký

Neobjevená perla Balkánu

Letecky snadno dostupná a dodnes nepoznaná balkánská perla, která nabízí bezpočet možností pro cestovatele. Ohromí nádhernou přírodou, architekturou s prvky islámu i křesťanství, jezerem Ohrid či překrásnými národními parky. Návštěvu Makedonie si prostě nesmíte nechat ujít.

Průvodce pro Makedonie
Průvodce pro letiště Skopje Alexandr Veliký