Jak akci využít?

Navštivte během jedné cesty dvě největší metropole Beneluxu. Amsterdamské romantické kanály, křivé domy, muzea nebo Red Light District a bruselské nablýskané náměstí Grand Place, Atomium či čtvrť evropských institucí - to vše během jednoho výletu.

Cestu nám umožní zvýhodněné ceny letenek z Prahy do nizozemského Amsterdamu a z Bruselu do Prahy. Připočteme-li k nim i pozemní přejezd mezi městy, dostaneme se na konečnou cenu 1.400 Kč při dvou a více osobách. V případě, že budeme cestovat sami, bude cena zhruba o 190 Kč dražší.

  • Praha - Amsterdam od 824 Kč s leteckou společností easyJet rezervuj >>
  • Amsterdam - Brusel od 108 Kč autobusem Megabus rezervuj >>
  • Brusel Charleroi - Praha od 460 Kč s leteckou společností Ryanair rezervuj >>

Příklad cesty

Příkladem jsou letenky z Prahy 6. září a z Bruselu pak 10. nebo 11. září. Jak rozložíme čas v jednotlivých městech už je jenom na nás, protože autobusové jízdenky jsou na stejné úrovni po všechny dny. Jízdenky můžeme rezervovat zhruba měsíc a půl před odjezdem.

V ceně při cestě do Amsterdamu je zahrnuto příruční zavazadlo s rozměry 56x45x25 cm, zpět si můžeme vzít dokonce dvě příruční zavazadla  první kabinové zavazadlo s maximální váhou 10 kg a o rozměrech 55x40x20 cm a druhé menší zavazadlo s rozměry 35x20x20 cm.

Dopravu z Bruselu na letiště Charleroi zajišťuje společnost brussels-city-shuttle.com. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 5 € / 135 Kč. Autobus odjíždí z bruselského jižního nádraží / Bruxelles - Midi.

Ubytování

Hotely v Amsterdamu patří v Evropě k těm dražším, proto je hlavní město Nizozemska ideální k tomu vyzkoušet airbnb. Ceny jsou obvykle o něco nižší a navíc bydlením u soukromníků poznáte ještě o kousek navíc z uvolněné amsterdamské atmosféry. Pokud nemáte zkušenosti s Airbnb, přečtěte si náš článek. V Bruselu je nutné si u levnějšího ubytování dávat pozor na to, v jaké čtvrti se nachází. Některé periferní oblasti města především v noci nepatří k nejbezpečnějším.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kobracek
kobracek

Ten přepočet z eur na koruny moc nesedí. 5 EURO není 389 Kč :D nehchci rejpat, ale jenom pro pořádek :D

před 3 lety
Avatar uživatele paul.see
paul.see

Nějakých 130,- Kč ? Bacha na matiku vážení... Ale jinak vypadáte moc fajn - díky za vaši existenci.

před 3 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Díky za echo. I mistr tesař se někdy utne :-D

před 3 lety
Avatar uživatele kobracek
kobracek

jasně, musíme si pomáhat :D

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami

Děkujeme za nabídku letu do/z Amsterdamu, navázali jsme si let na cestu do Kororu (straší akce, která byla zakoupena díky Vám), a máme výhodné letenky. Doufáme, že navazující let jíž nebude mít žádné změny, jelikož už jednou proběhla oprava času a byli jsme informované mailem od spolčeností Expedia.com.hk.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 44%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 32%
To bude jízda!
ušetříš až 38%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 48%
Hurá za zážitky!
4424 starších akcí
Zavřít boční panel
Nizozemsko

Země malá rozlohou, ale velká tím, co nabízí

Nizozemsko (zde tzv. evropské Nizozemsko; anglicky the Netherlands) je malá lidnatá země ležící v severozápadní Evropě. Společně s Karibským Nizozemskem a dalšími třemi ostrovními územími v Karibském moři tvoří Nizozemské království. Sousedí s Německem a Belgií a jeho břehy omývá Severní moře.

Nizozemsko není jen Amsterdam a Amsterdam nejsou jen coffeeshopy a Red Light District (čtvrť červených luceren). Ačkoli i to jsou pádné důvody k návštěvě. Tahle malá plochá země je plná historie, umění, technologií, jedinečné přírody a lidí, co si umí vychutnávat život. A podle toho to tady vypadá. Když budete chtít, nenechá vás se svojí širokou nabídkou aktivit vydechnout. Pomalu na každém rohu taky najdete příjemné místo, kde můžete posedět a vychutnat si něco dobrého ve společnosti svých přátel. Nebo třeba jen tak o samotě. Protože když odbočíte z rušných tras, můžete na tom samém místě prožít dovolenou v naprosto klidném tempu.

Průvodce pro Nizozemsko

Zavřít boční panel
Belgie

Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Průvodce pro Belgie