Amsterdam a Brusel (2v1): Letenky a jízdenky od 1.400 Kč.

Nizozemí , Belgie
Před 10 měs

Jak akci využít?

Navštivte během jedné cesty dvě největší metropole Beneluxu. Amsterdamské romantické kanály, křivé domy, muzea nebo Red Light District a bruselské nablýskané náměstí Grand Place, Atomium či čtvrť evropských institucí - to vše během jednoho výletu.

Cestu nám umožní zvýhodněné ceny letenek z Prahy do nizozemského Amsterdamu a z Bruselu do Prahy. Připočteme-li k nim i pozemní přejezd mezi městy, dostaneme se na konečnou cenu 1.400 Kč při dvou a více osobách. V případě, že budeme cestovat sami, bude cena zhruba o 190 Kč dražší.

  • Praha - Amsterdam od 824 Kč s leteckou společností easyJet rezervuj >>
  • Amsterdam - Brusel od 108 Kč autobusem Megabus rezervuj >>
  • Brusel Charleroi - Praha od 460 Kč s leteckou společností Ryanair rezervuj >>

Příklad cesty

Příkladem jsou letenky z Prahy 6. září a z Bruselu pak 10. nebo 11. září. Jak rozložíme čas v jednotlivých městech už je jenom na nás, protože autobusové jízdenky jsou na stejné úrovni po všechny dny. Jízdenky můžeme rezervovat zhruba měsíc a půl před odjezdem.

V ceně při cestě do Amsterdamu je zahrnuto příruční zavazadlo s rozměry 56x45x25 cm, zpět si můžeme vzít dokonce dvě příruční zavazadla  první kabinové zavazadlo s maximální váhou 10 kg a o rozměrech 55x40x20 cm a druhé menší zavazadlo s rozměry 35x20x20 cm.

Dopravu z Bruselu na letiště Charleroi zajišťuje společnost brussels-city-shuttle.com. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 5 € / 135 Kč. Autobus odjíždí z bruselského jižního nádraží / Bruxelles - Midi.

Ubytování

Hotely v Amsterdamu patří v Evropě k těm dražším, proto je hlavní město Nizozemska ideální k tomu vyzkoušet airbnb. Ceny jsou obvykle o něco nižší a navíc bydlením u soukromníků poznáte ještě o kousek navíc z uvolněné amsterdamské atmosféry. Pokud nemáte zkušenosti s Airbnb, přečtěte si náš článek. V Bruselu je nutné si u levnějšího ubytování dávat pozor na to, v jaké čtvrti se nachází. Některé periferní oblasti města především v noci nepatří k nejbezpečnějším.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kobracek

Ten přepočet z eur na koruny moc nesedí. 5 EURO není 389 Kč :D nehchci rejpat, ale jenom pro pořádek :D

Avatar uživatele paul.see

Nějakých 130,- Kč ? Bacha na matiku vážení... Ale jinak vypadáte moc fajn - díky za vaši existenci.

Avatar uživatele lukas

Díky za echo. I mistr tesař se někdy utne :-D

Avatar uživatele kobracek

jasně, musíme si pomáhat :D

Avatar uživatele dunayeva

Děkujeme za nabídku letu do/z Amsterdamu, navázali jsme si let na cestu do Kororu (straší akce, která byla zakoupena díky Vám), a máme výhodné letenky. Doufáme, že navazující let jíž nebude mít žádné změny, jelikož už jednou proběhla oprava času a byli jsme informované mailem od spolčeností Expedia.com.hk.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Nizozemí  

Země malá rozlohou, ale velká tím, co nabízí

Nizozemsko (zde tzv. evropské Nizozemsko; anglicky the Netherlands) je malá lidnatá země ležící v severozápadní Evropě. Společně s Karibským Nizozemskem a dalšími třemi ostrovními územími v Karibském moři tvoří Nizozemské království. Sousedí s Německem a Belgií a jeho břehy omývá Severní moře.

Nizozemsko není jen Amsterdam a Amsterdam nejsou jen coffeeshopy a Red Light District (čtvrť červených luceren). Ačkoli i to jsou pádné důvody k návštěvě. Tahle malá plochá země je plná historie, umění, technologií, jedinečné přírody a lidí, co si umí vychutnávat život. A podle toho to tady vypadá. Když budete chtít, nenechá vás se svojí širokou nabídkou aktivit vydechnout. Pomalu na každém rohu taky najdete příjemné místo, kde můžete posedět a vychutnat si něco dobrého ve společnosti svých přátel. Nebo třeba jen tak o samotě. Protože když odbočíte z rušných tras, můžete na tom samém místě prožít dovolenou v naprosto klidném tempu.

Průvodce pro Nizozemí

Zavřít
Ikona pinu
Belgie  

Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Průvodce pro Belgie