Bulharsko

Letenky do Varny

Na jaká letiště se létá?

Do Varny se létá na 1 mezinárodní letiště. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Varna.

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Varny?

Zpáteční letenky z Prahy do Varny v průměru pořídíte kolem 3 000 Kč během letní sezony, a to s aerolinkou Wizz Air, která nabídne nejnižší ceny. Mimo sezonu cena často spadne i pod 1 500 Kč. Při členství v klubu WDC poletíte ještě levněji.

Z okolních letišť bývají nejlevnější letenky do letoviska Varna z Vídně, odkud kromě Wizz Airu létá i Ryanair.

Pokud míříte do Varny kvůli dovolené u moře a preferujete All Inclusive pobyty, pak se spíše vyplatí koupit zájezd u cestovní kanceláře, které provozují do Varny velké množství charterových letů.

Kde koupit nejlevnější letenky do Varny?

Nejlevnější individuální letenky nabízí nízkonákladové aerolinky, v případě Varny zejména Wizz Air, z Vídně i Ryanair. V těchto případech doporučujeme kupovat vždy přímo na jejich webu wizzair.com nebo ryanair.com. Z polských Katowic se podívejte na web aerolinky LOT.

V ostatních případech najdete dostupné varianty v našem vyhledávači letenek.

Alternativou v případě cest do Varny jsou také cestovní kanceláře provozující charterové lety. Podívejte se na aktuální zájezdy do Varny a okolí.

Kdy jsou letenky do Varny nejlevnější?

Do Varny se létá zejména mezi červnem a zářím, kdy je v nabídce nejvíce letů. Na nejnižší ceny u nízkonákladových aerolinek Ryanair a Wizz Air, ale i polského LOTu, narazíte zhruba 4-5 měsíců před odletem. Levné last-minute letenky v nabídce obvykle nejsou.

Letenky přímo na prázdninové termíny mohou být až 2x dražší než letenky na červen nebo září. 

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Varny?

Přímé lety do Varny najdete z následujících letišť:

  • z Prahy: Wizz Air, Smart Wings
  • z Vídně: Ryanair a Wizz Air
  • z Katovic: LOT
  • z Norimberka: Wizz Air

Uvádíme pouze trasy na které si lze zakoupit letenky samostatně.

Jak dlouho se letí do Varny?

Doba letu z Prahy do Varny je zhruba 2 hodiny, z Vídně cca o 15 minut méně. Kvůli časovému posunu se v letových řádech cesta "tam" jeví jako 3hodinová, zatímco cesta zpět jako hodinová, v reálu však oba směry letí právě 2 hodiny.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců