Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajímavou alternativu k nabídkám cestovních kanceláří na letních prázdniny si připravila aerolinka Wizz Air. Zpáteční letenky z Prahy do bulharské Varny na několik čistě prázdninových termínů v červenci pořídíte za 1 858 Kč, pokud máte členství v klubu WDC, zaplatíte jen 1 338 Kč. Nejlevnější termíny jsou tyto:

  • Odlety z Prahy: 18. nebo 21.7.
  • Návrat z Varny: 21., 25. a 28.7.

Ubytování nebo zájezd?

Samostatné ubytování k letence pořídíte nejlépe v letoviscích Zlaté Písky či Sveti Konstanti i Elena, odkud jezdí přímo z letiště Varna městských autobus. Týden pobytu v hotelu s all-inclusive pořídíte na prázdniny zhruba od 12 000 Kč pro dva. 

Zájezdy do srovnatelných hotelů během prázdnin se prodávají za ceny kolem 12 000 Kč, nicméně jen pro jednu osobu. Pokud však preferujete pohodlí dovolené s cestovní kanceláří, sledujte last-minute nabídky zájezdů do Bulharska.

Podmínky pro cestu

Vstup do Bulharska je volný a bez jakýchkoliv podmínek.

Pro návrat do ČR je zatím stále nutný alespoň antigenní test před odletem z Bulharska (dostupný na letišti ve Varně za 49 BGN), ovšem je možné, že do července se Bulharsko dostane do zelené kategorie, což bude znamenat i návrat domů bez omezení.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
VAR Varna
Bulharsko
Bulharsko
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 47 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Varna

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční velikosti 40 x 30 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Pokud nevyžaduje Bulharsko nic při vstupu do země, letecky, není potřeba nic ani pro vstup na palubu? Tedy pro leteckou společnost-WizzAir (test)?

před 11 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, přesně tak, není potřeba nic (kromě respirátoru).

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele Jakub K
Jakub K

Update: Od zítřka by měl být návrat z Bulharska už volný.

Nebyla by nějáká akce přímým letem do Sofie? Bulgarian Air chce přes 6tis :(

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Černá pláž
ušetříš až 59%
A už tam budem?
Manchester
ušetříš až 59%
A už tam budem?
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
Jedem!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
Honem, dokud jsou místa!
5449 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Bulharsko
Bulharsko Přílet na letiště Varna

Autobus

Do centra Varny (autobusové nádraží, katedrála) a do letovisek Zlaté Písky, Svatý Konstantin nebo Helena jezdí přímá autobusová linka číslo 409. Interval činí 15–30 minut, první spoj jede v 5:45, poslední ve 23:00. Jízdenky zakoupíte v automatu na zastávce, kde lze platit i platební kartou. Zastávka autobusu na letišti se nachází cca 50 metrů vpravo od příletové haly.

  • Centrum Varny: 20 minut, 1 BGN
  • Zlaté Písky: 50 minut, 3 BGN

Hodi se bude odkaz na jízdní řád a trasu linky 409 na mapě.

Půjčení auta

Pokud byste rádi uspořádali road-trip po bulharském pobřeží či do vnitrozemí se zastávkami na několika různých místech, nejlepší volbou bude půjčení auta. Míříte-li sem v hlavní sezoně, vyplatí se auto rezervovat pro nejnižší cenu cca 2-3 měsíce před cestou. Běžné ceny se v sezoně pohybují od 950 Kč na den při týdenní půjčení, 4denní půjčení vyjde cca od 1 100 Kč na den. Přímo v příletové hale sídlí několik autopůjčoven, včetně většina nadnárodních. Nejvýhodnější nabídky srovnáte například na webu rentalcars.com, kde můžete rovnou auto i zarezervovat.

Průvodce pro Bulharsko
Průvodce pro letiště Varna