Bulharsko

Letenky do Bulharska

Na jaká letiště se létá?

V Bulharsku najdete 4 mezinárodní letiště. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště v Bulharsku

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Bulharska?

Průměrné ceny do Bulharska se značně liší dle místa odletu i konkrétní destinace. Z Prahy očekávejte ceny od 1 000 Kč mimo sezonu, resp. 2 500 Kč v létě se společností Wizz Air do Varny, do Sofie pak od 4 500 Kč výš, naproti tomu z Bratislavy nebo Vídně se běžně dostanete na částky 2 000 až 2 500 Kč, v mimosezónních akcích i pod 1 000 Kč.

V letní sezoně míří na pobřeží Černého moře velký počet charterových letů pro cestovní kanceláře, které využijí jen klienti se zakoupenými zájezdy do Bulharska.

Pro konkrétní informace se podívejte na stránky jednotlivých měst: letenky do Sofie, letenky do Burgasu a letenky do Varny.

Kde koupit nejlevnější letenky do Bulharska?

U letů s nízkonákladovými aerolinkami Ryanair a Wizz Air kupujte přímo na jejich webu, ostatní letecké společnosti můžete srovnat v našem vyhledávači, kde se nabídnou i různé levnější kombinace s přestupy.

V letní sezoně lze také narazit na last-minute letenky okolo 2 000 Kč.

Kdy jsou letenky do Bulharska nejlevnější?

Nízké ceny letenek nabízí především Ryanair a Wizz Air na okrajová období sezony, tj. duben, květen a říjen. O prázdninách ceny vzrůstají na mnohanásobky před- a posezonních cen. U letů z Prahy do Sofie jsou ceny víceméně konstantní po celý rok.

Letenky do Bulharska ideálně kupujte alespoň 3 měsíce před odletem, v případě mimoseznních letů stačí 1,5 až 2 měsíce před cestou.

Zájezdy do Bulharska nejlevněji koupíte buď velmi brzy před cestou (5-6 měsíců), anebo last-minute s odlety za pár dní.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Bulharska?

Přímé spojení pro individuální cestovatele není do Bulharska tak frekventované a především z Prahy se vyplatí podívat i na nabídky letů s přestupem. Nonstop se létá na těchto trasách:

  • z Prahy: Varna (Wizz Air), Sofia (Bulgaria Air), v létě i Burgas a Varna se SmartWings,
  • z Bratislavy: Burgas (Ryanair) a Sofia (Wizz Air),
  • z Vídně: Sofia (Lauda, Bulgaria Air a Austrian Airlines) a Varna (Austrian Airlines a Wizz Air),
  • z Katovic: Burgas (Wizz Air),
  • z Krakova: Burgas (Wizz Air),
  • z Norimberka: Sofia (Wizz Air).

Charterové lety pro cestovní kanceláře létají v létě přímými lety především do Burgasu a Varny i z Brna, Ostravy, Pardubic, Košic a Popradu. Individuální letenky jsou ale velmi drahé a vyplatí se pořídit rovnou celý zájezd.

Jak dlouho se letí do Bulharska?

Přímé spoje do Bulharska letí zhruba 2 hodiny.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců