Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Neuplynuly ani tři týdny od zahájení prodeje na nové přímé spojení vlakem z Prahy, Brna či Bratislavy do chorvatské Rijeky a Regiojet k původním 3 spojům týdně díky masivnímu zájmu přidává další vlaky. 

Od 10.7. se vlakem k Jadranu dostanete každý den, v Rijece pak navazují autobusy do všech větších letovisek podél chorvatského pobřeží. Vlaky rovněž zastaví ve slovinské Lublani. Nastoupit přitom můžete v Praze, Pardubicích, Brně, Břeclavi a Bratislavě.

Ceny jízdenek

Jednosměrné jízdenky do Rijeky ve standardní 2. třídě se sedačkami, které jsou vybaveny zabudovanými displeji s nabídkou filmů či hudby, se pohybují mezi 590 Kč (obvykle na pondělní a nedělní odjezdy) a 790 Kč.

Jízdenka v lůžkovém kupé stojí od 790 Kč do 1 190 Kč jedním směrem.

Rezervace návazných autobusů po pobřeží

Budete-li chtít z Rijeky pokračovat do jiných letovisek, ve vyhledávači rovnou zadejte jako cílovou destinaci vaše konkrétní letovisko. Následně zakoupíte na jedné jízdence kombinované spojení vlakem do Rijeky a autobusem do cíle. Výsledná cena je o 200 až 300 Kč dražší než samotný vlak do Rijeky.

Sdílej akci s přáteli

Akční jízdenky

Karlův most v Praze
Praha
Česká republika
Rijeka
Chorvatsko
Zlatni Rat
Zpáteční 15.5 hod jízdy (bez přestupu)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha
Česká republika
Lublaň
Slovinsko
Slovinsko
Zpáteční 12 hod jízdy (bez přestupu)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Já bych tedy nejel vůbec. Pardon, ale patnáct hodin ve vlaku... Možná jako kdysi, kdy a zpátečka v last minute akci stála pětistovku na den (autobus)... Ale tohle a teď?

před 2 lety
Avatar uživatele
lma

To je věc názoru - autobusem bych nejel 100% takovou štreku,ale vlakem nemám problém(v nějaké vyšší třídě) - pohodlné,člověk se může projít,servis ..

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
zelig

To Divan: není lepší si to IDNES premium koupit, než pak zbytečně plašit?

před 2 lety
divan
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 444 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-06-27T17:46:09+02:00)

@zelig: jestli se mým příspěvkem cítíš poplašen, tak to mě skutečně mrzí a pevně věřím, že ten otřes ve zdraví překonáš. A nebylo by to lepší. I když nedávno nabízeli premium za 1 Kč, tak o něj jednoduše nestojím.

Přidat odpověď
před 2 lety
divan
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 444 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-06-26T12:19:31+02:00)

Nemám idnes premium, takže jsem přečetl jen nadpis a pár řádků, velvyslanec v nich doporučuje cestovat autem https://www.lidovky.cz/domov/do-...ranici_tmr

před 2 lety
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Mám idnes premium a to doporučení se týká spíše toho, že momentálně jsou letecké spoje nejisté a hlavně jich zatím není moc. Vlastně tam vůbec nijak smysluplně nevysvětluje proč jet jen autem, zvlášť vzhledem k tomu, že v rozhovoru upozorňuje a svým způsobem vyzdvihuje a vítá možnost cesty vlakem. Takže to jen tak, aby to někdo nepochopil špatně. Prostě je to klasicky zavádějící nadpis článku.

před 2 lety
divan

Děkuji za vysvětlení, takže klasický (dez)informační nadpis idnes.

před 2 lety
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Teď jsem si to ještě dohledala a toto je jediná věc, kterou řekl, že by mohla být důvodem dezinformačního nadpisu.

"Určitě bych jel autem. To je v tuto chvíli jednoduché, řekl bych podobné jako v jiných letech. V případě autobusů se může stát, že když to cestovní kanceláře či dopravci přeženou, k nějakému konfliktu dojde."

Takže o vlak vůbec nejde, to je podle něj v pohodě.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
To bude jízda!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
Hurá za zážitky!
Sofie
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Bosa
ušetříš až 67%
Tam jsi vždycky chtěl!
5561 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika

Zavřít boční panel
Ostrov Krk
Chorvatsko

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Průvodce pro Chorvatsko

Zavřít boční panel
Lublaň
Slovinsko

Klid, pohoda a krásná příroda

Slovinsko je středoevropský stát bývalé Jugoslávie sousedící s Rakouskem, Maďarskem, Chorvatskem a Itálií. Nepatrnou část země omývá Jaderské moře a nachází se v něm velké množství horských skupin. Země je členem Evropské unie od roku 2004 jako Česká republika. Stejně tak je součástí Schengenského prostoru. Slovinsko je zdaleka nejbohatší zemí z "nových členů" EU přistoupivších po roce 2000.

Je to země, kterou většina Čechů zná především jako stát, který míjí, než dojedou do cílové dovolené v Chorvatsku. A to je veliká škoda, protože tato země i přes svou menší velikost (okolo 20 tisíc km2), což je o něco méně než rozloha Moravy, má svou různorodostí mnoho co nabídnout. Naleznete tu přímořská letoviska, horská střediska, nedotčenou přírodu i kus zajímavé historie a architektury a vyžití všeho druhu. 

Průvodce pro Slovinsko