Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Neuplynuly ani tři týdny od zahájení prodeje na nové přímé spojení vlakem z Prahy, Brna či Bratislavy do chorvatské Rijeky a Regiojet k původním 3 spojům týdně díky masivnímu zájmu přidává další vlaky. 

Od 10.7. se vlakem k Jadranu dostanete každý den, v Rijece pak navazují autobusy do všech větších letovisek podél chorvatského pobřeží. Vlaky rovněž zastaví ve slovinské Lublani. Nastoupit přitom můžete v Praze, Pardubicích, Brně, Břeclavi a Bratislavě.

Ceny jízdenek

Jednosměrné jízdenky do Rijeky ve standardní 2. třídě se sedačkami, které jsou vybaveny zabudovanými displeji s nabídkou filmů či hudby, se pohybují mezi 590 Kč (obvykle na pondělní a nedělní odjezdy) a 790 Kč.

Jízdenka v lůžkovém kupé stojí od 790 Kč do 1 190 Kč jedním směrem.

Rezervace návazných autobusů po pobřeží

Budete-li chtít z Rijeky pokračovat do jiných letovisek, ve vyhledávači rovnou zadejte jako cílovou destinaci vaše konkrétní letovisko. Následně zakoupíte na jedné jízdence kombinované spojení vlakem do Rijeky a autobusem do cíle. Výsledná cena je o 200 až 300 Kč dražší než samotný vlak do Rijeky.

Sdílej akci s přáteli

Akční jízdenky

Karlův most v Praze
Praha
Česká republika
Rijeka
Chorvatsko
Zlatni Rat
Zpáteční 15.5 hod jízdy (bez přestupu)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha
Česká republika
Lublaň
Slovinsko
Slovinsko
Zpáteční 12 hod jízdy (bez přestupu)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Já bych tedy nejel vůbec. Pardon, ale patnáct hodin ve vlaku... Možná jako kdysi, kdy a zpátečka v last minute akci stála pětistovku na den (autobus)... Ale tohle a teď?

před rokem
Avatar uživatele
lma

To je věc názoru - autobusem bych nejel 100% takovou štreku,ale vlakem nemám problém(v nějaké vyšší třídě) - pohodlné,člověk se může projít,servis ..

Avatar uživatele
zelig

To Divan: není lepší si to IDNES premium koupit, než pak zbytečně plašit?

před rokem
divan
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 303 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-06-27T17:46:09+02:00)

@zelig: jestli se mým příspěvkem cítíš poplašen, tak to mě skutečně mrzí a pevně věřím, že ten otřes ve zdraví překonáš. A nebylo by to lepší. I když nedávno nabízeli premium za 1 Kč, tak o něj jednoduše nestojím.

divan
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 303 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-06-26T12:19:31+02:00)

Nemám idnes premium, takže jsem přečetl jen nadpis a pár řádků, velvyslanec v nich doporučuje cestovat autem https://www.lidovky.cz/domov/do-...ranici_tmr

před rokem
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Mám idnes premium a to doporučení se týká spíše toho, že momentálně jsou letecké spoje nejisté a hlavně jich zatím není moc. Vlastně tam vůbec nijak smysluplně nevysvětluje proč jet jen autem, zvlášť vzhledem k tomu, že v rozhovoru upozorňuje a svým způsobem vyzdvihuje a vítá možnost cesty vlakem. Takže to jen tak, aby to někdo nepochopil špatně. Prostě je to klasicky zavádějící nadpis článku.

před rokem
divan

Děkuji za vysvětlení, takže klasický (dez)informační nadpis idnes.

před rokem
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Teď jsem si to ještě dohledala a toto je jediná věc, kterou řekl, že by mohla být důvodem dezinformačního nadpisu.

"Určitě bych jel autem. To je v tuto chvíli jednoduché, řekl bych podobné jako v jiných letech. V případě autobusů se může stát, že když to cestovní kanceláře či dopravci přeženou, k nějakému konfliktu dojde."

Takže o vlak vůbec nejde, to je podle něj v pohodě.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Zimní Amsterdam
ušetříš až 49%
Tam jsi ještě nebyl!
Arieiro
ušetříš až 50%
A už tam budem?
Burano
ušetříš až 74%
Všude dobře, co doma!
Impressive Resort Spa
ušetříš až 29%
To bude jízda!
5160 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika

Zavřít boční panel
Ostrov Krk
Chorvatsko

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Průvodce pro Chorvatsko

Zavřít boční panel
Lublaň
Slovinsko

Klid, pohoda a krásná příroda

Slovinsko je středoevropský stát bývalé Jugoslávie sousedící s Rakouskem, Maďarskem, Chorvatskem a Itálií. Nepatrnou část země omývá Jaderské moře a nachází se v něm velké množství horských skupin. Země je členem Evropské unie od roku 2004 jako Česká republika. Stejně tak je součástí Schengenského prostoru. Slovinsko je zdaleka nejbohatší zemí z "nových členů" EU přistoupivších po roce 2000.

Je to země, kterou většina Čechů zná především jako stát, který míjí, než dojedou do cílové dovolené v Chorvatsku. A to je veliká škoda, protože tato země i přes svou menší velikost (okolo 20 tisíc km2), což je o něco méně než rozloha Moravy, má svou různorodostí mnoho co nabídnout. Naleznete tu přímořská letoviska, horská střediska, nedotčenou přírodu i kus zajímavé historie a architektury a vyžití všeho druhu. 

Průvodce pro Slovinsko