Komodský drak

Jakarta, Lombok, Flores a Bali aneb Indonésie pro (ne)začátečníky. Letenky od 15 640 Kč

5 komentářů
2019-09-17T15:05:00+02:00

O akci

Cestovatelé nepolíbení krásami Indonésie mohou sáhnout po výhodné nabídce open-jaw letenek s čínskými aerolinkami China Southern Airlines, které kombinují hlavní indonéské destinace, jež jsou výchozími body pro další průzkum indonéského souostroví.

Vaše cesta začne na Jávě, a to hned v hlavním městě Indonésie, v Jakartě. Ta bývá u mnohých cestovatelů poměrně neoblíbená, přesto má samotná Jakarta co nabídnout. Pro nezkušeného turistu je Jakarta jakýsi vstupní křest a brána do Indonésie.

Po odpočinku a překonání jetlagu se letecky přesunete na ostrov Lombok, který je známý především díky malým ostrůvkům Gili, ty patří mezi téměř povinné cíle při návštěvě Indonésie, samozřejmě kromě výšlapu na Rinjani. Z Lomboku se pak letadlem přesunete na další ostrov Malých Sund, a to na Flores. Přistanete na letišti ve městě Labuan Bajo. Ačkoliv vám tento název příliš neřekne, vězte, že jde o nejdůležitější místo na ostrově Flores. Odtud směřuje většina výletů, ať už do Komodského národního parku, který se nachází na samostatném ostrově Komodo, a na ostrov Rinca nebo za treky na Kelimutu.

Až se dostatečně nabažíte indonéských přírodních krás, můžete zamířit na nejznámější a dá se říct nejprofláklejší ostrov Malých Sund, na samotné Bali, kde se najednou octnete v mnohem větším mumraji, než jste doposud zažili. Každopádně platí, že letět do Indonésie a nenavštívit Bali, to by byl hřích. Bali je prostě fenomén!

Mnohem více informací vám poskytnou vyčerpávající průvodci od našich cestovatelů, a také jejich originální zápisky z cest.

Už v prvním odstavci jsme předeslali, že základním kamenem indonéského putování je letenka z Vídně s příletem do Jakarty a návratem z Denpasaru na Bali.

POZOR! Věnujte zvýšenou pozornost při výběru a nákupu letenky. Jelikož se jedná o itineráře, které obsahují více přestupů v rámci Číny, týká se jich složitá a nesrozumitelná vízová politika. V rámci těchto letenek se držte pravidla, že musí obsahovat na cestě tam lety CZ6022 z Vídně do Kantonu a z Kantonu do Vídně CZ6021 na zpáteční cestě. Tyto lety jsou odbavovány ve zvláštním režimu. Pokud byste vybrali jiný let s mezipřistáním v Urumči, nezbavili byste se povinnosti vyřízení transitního víza do Číny. Toto vízum není levnou záležitostí, zbytečně navýší rozpočet a přidělá starosti s jeho vyřízením.

A jak už bylo řečeno, na tuto cestu musíte přikoupit ještě další tři přelety. Délku pobytu v jednotlivých destinacích uzpůsobte svým potřebám.

VIE/Vídeň
CGK/Jakarta DPS/Bali
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
22 hodin letu (2 přestupy)
CGK/Jakarta
LOP/Lombok
Jednosměrná letenky
2 hodin letu (přímý let)
LOP/Lombok
LBJ/Labuan Bajo
Jednosměrná letenky
1.5 hodin letu (přímý let)
LBJ/Labuan Bajo
DPS/Bali
Jednosměrná letenky
1 hodin letu (přímý let)
  • Hledej v období Odlety můžete volit od konce října až do konce března, samozřejmě vyjma nejdůležitějších svátků, tam jsou ceny nepoměrně vyšší
  • Čeká tě přestup na letišti Budete mít technický stop v Urumči a pak ještě klasický přestup v Kanton
  • Poletíš s aeroliniemi China Southern Airlines
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je Letenka z Vídně zahrnuje odbavené zavazadlo do 23 kg a také standardní sestavu příručních zavazadel. Zavazadlovou politiku u ostatních přepravců, s nimiž se budete přesouvat v rámci Indonésie, zjistíte během nákupu.

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Vídeň, letiště Jakarta Soekarno Hatta, letiště Bali, letiště Lombok, letiště Labuan Bajo.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2019-09-17T14:04:08+02:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce