Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Akční letenky do destinací, kam se ze střední Evropy příliš zajímavé ceny najít nedají, nabízí jihoamerické aerolinky LATAM při odletu z Vídně. Během března, dubna i několika květnových termínů poletíte do peruánské Limy i chilského Santiaga od 13.500 Kč, přičemž standardní ceny začínají na 18.000 Kč. Města přitom poslouží jako ideální základny pro cesty na další zajímavá místa, ať už na poušť Atacama či na Machu Picchu, více ostatně prozradí průvodce po Chile a Peru. Navíc si můžete pročíst i samostatné průvodce po Provincii Cuzco a Limě

Bonusem letenek je odbavené zavazadlo zdarma i absence nočních přestupů, lety jsou v rámci dostupných možností rychlé. 

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
LIM Lima
Peru
Lima
Zpáteční 17 hod letu (2 přestupy)
Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
SCL Santiago de Chile
Chile
Santiago de Chile
Zpáteční 19 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 18 500 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifních tříd A a B.

Na jaké termíny jsou letenky?

Březen, duben a květen

Jsou během letu přestupy?

Směrem tam jeden v Madrid Barajas, zpět ještě jeden navíc v Sao Paulo Guarulhos.

S kým poletím?

LATAM Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, jsou k dispozici termíny do jakékoli z těchto destinací v dubnu s využitím Velikonočních svátků? Díky :)

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, už bude nejspíš vyprodáno, nedaří se mi najít termíny vůbec žádné.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, prosím hledám všude levnější leteneky v únoru do Quita a nedaří se :-(, nevíte někdo kde sehnat?

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Myslim, ze je treba dat se na modlení. Letenky na únor chtít koupit levne par dnů před silvestrem bez nějakého zázraku asi nepůjde. Nejradši mám výraz “levnější letenky”

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahojte, jak je to prosím Vás ze zavazadlem. Když bookuju letenku, tak mi ukazuje pouze 1x na osobu s popiskem - Zobrazená cena za osobu je včetně alespoň 1 kusu kabinového zavazadla dle konkrétních podmínek přepravce. Nikde se mi ale nedaří zadat a přikoupit zavazadla k odbavení. Děkuji za radu

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, v ceně ale máš 23 kg zavazadlo. Další půjdou dokoupit po koupi letenek prostřednictvím správy rezervace, pokud by bylo potřeba.

před 2 lety

Nikde jsem tam tuto možnost neviděla, budu na to zatím spoléhat. Moc díky za odpověď a ujištění.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

V druhém kroku je možnost kliknout na zavazadla a ukáže se ti detailně 1 ks

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, nedari se mi za nizkou cenu najit jine letenky nez ty v prokliku. Nasel jste nekdo jinou moznost? Diky!

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 4030 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-12-28T15:26:20+01:00)

Ahoj, na jaké termíny hledáš? Aktuálně už je většina míst do Peru asi vyprodána. U Limy kromě toho března ještě vidím například 14. - 27.5. (https://bit.ly/2VdQGdM), u Santiaga by měla být dostupnost větší, tam vidím ještě spoustu termínů během března, i května.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den. Má někdo zkušenosti s aerolinkami LATAM?

před 2 lety

V rijnu z Madridu do Frankfurtu. Vyborna uroven. Personal jidlo prostor mezi sedackami. Super.

Přidat odpověď
před 2 lety

Červenec by se nenašel? Díky

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jen zmíněné termíny. Červenec jsou prázdniny a pravděpodobnost dobré ceny je takřka nulová.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Istrie
Akce starší 2 týdnů
Poreč
Akce starší 2 týdnů
Chrám sv. Žofie
ušetříš až 70%
Akce starší 2 týdnů
Domky na Madeiře
ušetříš až 38%
Akce starší 2 týdnů
4890 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Lima
Peru Přílet na letiště Lima Jorge Chavez

Oficiální autobusový přepravce Airport Express Lima s moderními autobusy jezdí z letiště do centra (Miraflores) od 7:00 do půlnoci (v opačném směru od 6:00 do 22:00) každých 30 až 60 minut. Jízdenka stojí 8 USD (zpáteční 15 USD), nakoupit můžete buď online na webu dopravce, v kanceláři na letišti nebo u řidiče (pouze hotovost). Detailní informace a rezervace jízdenek na oficiálním webu. Na cestu si vyhraďte minimálně hodinu a půl.

Klasická MHD na letiště nejezdí. U terminálu sice zastavují lokální minibusy, ale pro cizince jsou absolutně nevhodné, řidiči nemluví anglicky, trasy nejsou nijak označené a jízdní řády neexistují vůbec.

Běžná cena taxi do centra města (Miraflores) se pohybuje mezi 60 a 80 PEN (cca 270 Kč), Uber pak vyjde zhruba na 50 až 70 PEN.

Průvodce pro Peru
Průvodce pro letiště Lima Jorge Chavez

Zavřít boční panel
Santiago de Chile
Chile Přílet na letiště Santiago de Chile

Okouzlující země plná kontrastů

Chile se nachází na jihozápadě Jižní Ameriky, tvoří úzký pás země mezi Tichomořským pobřežím a Andami. Tento stát je typický svým úzkým a podlouhlým tvarem, který od severu k jihu dosahuje více než 4.000 km, zatímco průměrná délka od západu k východu se pohybuje pouze kolem 140 km. K Chile patří také Velikonoční ostrov a část antarktického území. Sousedními státy jsou Peru, Bolívie a Argentina. 

Díky své netradiční rozloze nabízí Chile turistům rozmanitou nabídku přírodních krás ovlivněných odlišnými podnebnými pásy. Na severu země můžete navštívit některý z národních parků na náhorní plošině Altiplana, obdivovat nejsušší poušt Atacamu s jasnou večerní oblohou ideální pro pozorování hvězd. V centrální části navštívíte světově proslulé vinice, okusíte život v chilské metropoli nebo si v červenci zalyžujete.  Na jihu se seznámíte s kulturou místních indiánů kmene Mapuche, zdoláte aktivní sopku a večer necháte unavené tělo relaxovat v termálních lázních. Jak se budete přibližovat ledovcům v Patagonii, začnou vám docházet slova, protože zážitky z tak krásných a nedotčených míst lze jen těžce popsat. Třešničku na dortu při návštěvě Chile vám zprostředkuje pohled na sochy Moai a ochutnávka kultury Rapa Nui na Velikonočním ostrově.

Průvodce pro Chile
Průvodce pro letiště Santiago de Chile