Německo

Jízdenky z Prahy do Drážďan a Berlína - 308 Kč.

5 komentářů
2015-01-09T10:20:30+01:00

O akci

Berlínský autobusový dopravce  MeinFernbus nabízí jednosměrné jízdenky z Prahy do Drážďan nebo do Berlína za 11 € / 308 Kč. Tyto jízdenky můžete využít pro novoroční eurovíkend a nákupy nebo jako vhodný přípoj k vašim akčním letům. Jízdenky za tuto cenu jsou k dispozici do konce ledna. 

Do autobusu si můžete vzít jedno příruční zavazadlo o maximální váze 7 kilogramů a rozměrech 42 x 30 x 18 cm a dvě další zavazadla, která neváží více než 30 kilogramů o rozměrech 67 x 50 x 27 cm.

Zpáteční jízdenka Praha - Berlín

Zpáteční jízdenka Praha - Drážďany

Proč navštívit Berlín a Drážďany?

Hlavní město Německa je pro návštěvníky atraktivní nejen díky místním pamětihodnostem (Braniborská brána, budova Říšského sněmu, zbytky Berlínské zdi, židovské památky), ale také kvůli svému kulturnímu potenciálu. Ve městě se koná řada kulturních a uměleckých akcí. Z nichž mezi nejznámější patří každoroční Berlínský filmový festival. Dále zde můžete navštívit místní divadla a galerie, Egyptské muzeum, botanickou zahradu atd.

Drážďany ležící na řece Labi bývají také označovány jako polabská Florencie. Město je z více než poloviny pokryto zelení a nachází se zde řada památek z období novověku. Za návštěvu jistě stojí místní obrazárna Zwinger, kde spatříte díla například od Rembranta, dále památky Hofkirche (Katedrála Nejsvětější Trojice), Frauenkirche (protestanský Kostel Panny Marie) či Státní saská opera. 

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-01-09T10:20:30+01:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce