Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vlakový dopravce RegioJet uvolnil nové termíny pro cesty z České republiky na Slovensko. Jízdenky je možné zakoupit na termíny od 6.listopadu do 13. prosince 2014. Například zpáteční jízdenka v ekonomické třídě z Prahy do Košic je k dispozici již za 504 Kč, vlak staví také v Žilině, Liptovském Mikuláši, Popradu a v dalších městech.

  • Rezervuj zpáteční jízdenku za 504 Kč na Slovensko s RegioJet 
  • Aktuální cestovní období: 6.11. - 13.12.2014
  • Jízdenky za akční cenu jsou v omezeném množství
  • Ubytování na Slovensku můžete porovnat zde >>
  • Cestovní pojištění pro pobyt na Slovensku si můžete sjednat zde>>
Vlak jede na trase: Praha  Pardubice  Česká Třebová Zábřeh → Olomouc → Hranice → Ostrava → Havířov  → Český Těšín → Třinec → Bystřice → Návsí → Čadca → Žilina → Vrútky → Ružomberok → Liptovský Mikuláš → Štrba → Poprad → Spišská Nová Ves → Kysak → Košice

Ve Vysokých Tatrách na vás čekají kromě začínajících zimních radovánek také krásné výhledy z Lomnického štítu, procházky kolem Štrbského plesa nebo výlet na Studenovodské vodopády. Pokud byste však mířili přímo do podhůří Vysokých Tater  - do Popradu, můžete navštívit zdejší ekologický Aquapark Aquacity s termálními bazény, vodním rájem, kryoterapií, hotely, bary a dalšími zařízeními. V Liptovském Mikuláši se nachází největší slovenský aquapark Tatralandia s celoročním provozem. Nezapomeňte ochutnat místní gastronomii s pravými brynzovými halušky.

V opačném směru můžete na české straně navštívit v Ostravě největší průmyslový památkový areál v oblasti Dolních Vítkovic nazývaný také jako „Ostravské Hradčany“, jehož součástí je např. zábavná expozice Svět techniky a další. V Olomouci na se nachází jedna z dvanácti památek UNESCO v České republice - morový sloup Nejsvětější trojice. Na náměstí kromě památky UNESCO také naleznete orloj, který je součástí jedné radniční stěnyNedaleko Olomouce na Svatém Kopečku je poutní místo s barokním chrámem Navštívení Panny Marie a se zoologickou zahradou.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele j.poruba
j.poruba

Sice je to otázka trochu mimo, ale náhodou, neví někdo, jak koupit levně jízdenku vlakem do Bratislavy? (směrem přes Břeclav) - jestli má někdo nějakou zkušenost s dělením takové jízdenky :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele langac13
langac13

Pro všechny cestovatele.....od 17.11 tato akce přestává mít velký význam :) http://byznys.lidovky.cz/cestovat-vlakem-zdarma-na-slovensku-budou-moci-i-cesi-pdd-/doprava.aspx?c=A141106_113238_ln-doprava_ml

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele matej.mikolas
matej.mikolas

Na facebookových stránkach Regiojetu píšu, že táto cena bude platiť aj naďalej. Ja by som ale pridal ešte svoj tip, ako este viac ušetriť za cestu. Prvé dva týždne po zavedení som cestoval Regiojetom na trase Ostrava - Liptovský Mikuláš so zľavou na ISIC za 8,10 EUR, po rozdelení cesty na úseky Ostrava - Třinec, Třinec - Čadca a Čadca - Liptovský Mikuláš platím za cetu už len 4,40 eur čo je výborná cena a takto ušetriť aj bez ISICu pretože najdrahší na tej ceste je prechod cez hranice teda úsek Čadca - Třinec. Takže ak práve necestujete na celej dĺžke tejto trate dá sa takto celkom slušne ušetriť

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele
haxs

Ceny jsou stejné i mimo uváděné období.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele fabrinka
fabrinka

Aké budú ceny vo vianočnom období?

před 8 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj Fabrinko, to bohužel zatím nevíme, ale jízdenky i dále sledujeme a budeme vás informovat ;-)

před 8 lety
Avatar uživatele fabrinka
fabrinka

Ďakujem! :-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele divx
divx

Kedze mame rovnake ceny vlaku u tohto dopravcu, tak by som doplnil do clanku aj nejake info pre slovakov o zaujimavych miestach v blizkosti trasy na ceskej strane :)

před 8 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj 007, děkuji za dobrý tip na vylepšení ;-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Všude dobře, co doma!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Jedem!
Ragusa
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
Gambie
ušetříš až 36%
Hurá za zážitky!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Slovensko
Slovensko

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko