Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Dnešním dnem zahájil železniční dopravce Leo Express prodej jízdenek na konkurenční trase Praha - Ostrava - Žilina - Poprad - Košice. Na této lince se již před časem začal angažovat RegioJet s cenou 252 Kč v jednom směru. Aktuálně tak na této lince bojují 3 dopravci společně s Českými drahami. A z konkurenčních bojů budou znovu těžit pouze cestující.

Ceny začínají na 349 Kč, přičemž je možné uplatnit 20% slevu v rámci programu Smile, do kterého se můžete bezplatně zaregistrovat. Konečná nejnižší cena za jeden směr tak činí 279 Kč

Vlak z Prahy do Košic jede v čase 14:35 - 22:27, v opačném směru vyjíždí ze Slovenska v 23:14 a přijíždí do Prahy v 08:06. Vlak po cestě zastavuje na vícero stanicích - jízdní řád.

server je aktuálně nedostupný - náhled s cenou proto přiložíme později

Tipy na výlet směr Slovensko

Ve Vysokých Tatrách na vás čekají kromě začínajících zimních radovánek také krásné výhledy z Lomnického štítu, procházky kolem Štrbského plesa nebo výlet na Studenovodské vodopády. Pokud byste však mířili přímo do podhůří Vysokých Tater  – do Popradu, můžete navštívit zdejší ekologický Aquapark Aquacity s termálními bazény, vodním rájem, kryoterapií, hotely, bary a dalšími zařízeními. V Liptovském Mikuláši se nachází největší slovenský aquapark Tatralandia s celoročním provozem. Nezapomeňte ochutnat místní gastronomii s pravými brynzovými halušky.

Tipy na výlet směr Česká republika

V opačném směru můžete na české straně navštívit v Ostravě největší průmyslový památkový areál v oblasti Dolních Vítkovic nazývaný také jako „Ostravské Hradčany“, jehož součástí je např. zábavná expozice Svět techniky a další. V Olomouci na se nachází jedna z dvanácti památek UNESCO v České republice – morový sloup Nejsvětější trojice. Na náměstí kromě památky UNESCO také naleznete orloj, který je součástí jedné radniční stěnyNedaleko Olomouce naSvatém Kopečku je poutní místo s barokním chrámem Navštívení Panny Marie a se zoologickou zahradou.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele marek_5
marek_5

S Regiojetem je to levnější, ne? stojí to 252 dospělého... kdo by jel do košic tramvají? :-D

před 7 lety
Avatar uživatele zchomova
zchomova

tato cena uz neplati na najviac vytazene dni (piatok-nedela)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Všude dobře, co doma!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
To budou fotky!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
Ibiza
ušetříš až 87%
Honem, dokud jsou místa!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Slovensko
Slovensko

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko