Listopadový výlet z Prahy do Lucemburska - 1.624 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Návštěva podzimního Lucemburska vám jistě učaruje. Především hlavní a zároveň největší město Lucemburk je turisty často vyhledávané kvůli gotické katedrále Notre Dame, pod níž se nachází krypta s ostatky českého krále Jana Lucemburského. V centru Lucemburku můžete nalézt náměstí, které je pojmenováno po českém studentovi Janu Palachovi, jenž se nechal upálit na protest proti sovětské okupaci v Československu.

Letecká společnost Ryanair aktuálně zajišťuje lety z Prahy na bruselské letiště Charleroi již za 1.344 Kč. Z Bruselu dále můžete využít autobusové linky od společnosti Flibco Shuttles, která pravidelně jezdí do Lucemburku od 5 eur/140 Kč v jednom směru.

Cena letenky zahrnuje bezplatnou přepravu dvou kusů zavazadel - první kabinové zavazadlo s maximální váhou 10 kg a o rozměrech 55x40x20 cm a druhé menší zavazadlo s rozměry 35x20x20 cm.

Jízdenky z letiště do Lucemburku

Autobusový dopravce Flibco Shuttles zprostředkovává dopravu mezi letištěm Charleroi v Bruselu a hlavním městem Lucemburska. Jízdenky doporučujeme zakoupit co nejdříve, jelikož je počet jízdenek za 5 euro v každém spoji omezen. Listopadové termíny  budou k dispozici v několika následujících týdnech. Doba jízdy trvá 2 hodiny 45 minut.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Vendy

Zdravím, vůbec nerýpete ;-) Po celém světě je několik různých katedrál Notre Dame. Máte pravdu, že za nejznámější je považována katedrála v Paříži.

Avatar uživatele xxxx

Nechci rypat, ale ten znamy Notre Dame je v Parizi. Tohle je jmenovec, to jen tak pro upresneni :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na druhou stranu Země z Německa: Austrálie, Nový Zéland a ještě dál
-34 %

To budou fotky!

Ideální víkendové lety do Bergama z Prahy (so–ne)
-60 %

To budou fotky!

Týden v Egyptě s All–inclusive v luxusním 5* resortu z Drážďan
-48 %

To budou fotky!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Lucembursko  

Největší z nejmenších

Velkovévodství lucemburské (nejčastěji prostě Lucembursko), jak už název napovídá, je země s bohatým historickým dědictvím rodu Lucemburků. Jedná se o jeden z evropských ministátů (ten největší), leží v západní Evropě na křižovatce mezi Německem na východě, Francií na jihu a Belgií na severozápadě.

Lucembursko je zakládajícím členem Beneluxu, NATO, Evropské unie, OECD a hlavní a největší město Lucemburk je sídlem mnoha jejich institucí. Ruku v ruce je jednou z nejrozvinutějších zemí světa a zároveň stát s nejvyšší paritou kupní síly (HDP) na obyvatele na světě. Při návštěvě této země lze tedy počítat s nadstandardní úrovní veřejných služeb, kulturního vyžití i možnostmi rekreace.

Průvodce pro Lucembursko