Jak akci využít?

Místo zimní dovolené v Thajsku dejte přednost té v Malajsii. Cestovateli příliš neprobádaná a zbytečně opomíjená exotická destinace je nyní v hledáčku výhodných cen katarských aerolinií Qatar Airways. Zpáteční letenky do hlavní metropole Kuala Lumpur nebo na ostrov Penang, který je Mekkou street–foodu, zakoupíte se svižnými přestupy za 12 074 Kč.

Výhodnější letenky na sezónu už jen těžko najdete. Rychlé lety, nízká cena a vysoká kvalita zaručena. V ceně je totiž kvalitní občerstvení, skvělý zábavný systém a zavazadla do 30 kg, o čemž už se cestovatelům s Emirates může jen zdát...

Společně s nákupem letenek nezapomeňte na naše skvělé průvodce Malajsií a Penangem. Jsou zdarma a odpoví na všechny cestovatelské dotazy.

TIP: Letenky na Penang lze kombinovat i s dalšími destinacemi, např. Bangkokem či Langkawi jako multi–city.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha PRG
Česká republika
PEN Penang
Malajsie
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Praha PRG
Česká republika
KUL Kuala Lumpur
Malajsie
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

  Ukázka letenek z 06. 07. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 14 500 Kč . Ušetříš přibližně 17 %.

Do kdy akce platí?

Do 14.7.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od listopadu do června 2020

Jsou během letu přestupy?

Doha Hamad

S kým poletím?

Qatar Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavená zavazadla do 30 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

28 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, chystám se poprvé do Asie a volba padla na Malajsii. Rozhodli jsme se jet ale až ve chvíli, kdy tato akce už neplatila a letenky (koukáme na Penang) jsou nyní o tisícovku dražší, než v avizované akci za 12k. To je ještě ok, i když samozřejmě tisícovky škoda. Zajímalo by mě, jestli momentální cena 13k je pořád super a tedy měli bychom letenky koupit hned, anebo je to spíš nějaký průměr, za který koupím s QA víceméně vždy? Jde nám o první polovinu ledna, což je poměrně za dlouho. Nemám s tím zkušenost, tak nevím, jestli s nákupem ještě čekat, nebo raději ne. Díky moc!

před 3 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, cena kolem 13k je takový lepší průměr. První polovina ledna je hlavní sezona, takže je možné, že už se nic výhodnějšího neobjeví.

před 3 měs
Sadie Adler
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-30T11:10:08+02:00)

Díky moc, takže radši koupit! :) (pardon za zmatky ve jméně, teď jsem si vytvořila profil)

Přidat odpověď
před 3 měs

Na Penangu je dle nekterych komentaru na tripadvisoru more tak "ciste", ze se vsichni radsi koupou jen v bazenech. Problem jsou pry i jedovate meduzy, ktere tam vsude jsou. Ma nekdo osobni zkusenost?

před 3 měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Penang určitě není na koupání. Možná v sezóně pláže někdo uklízí, v květnu tam ale byla vyvržená hromada odpadků včetně třeba několika moto přileb. Takže jestli tam fakt jsou medúzy těžko říct, ze břehu je nepoznáš od igeliťáku.

3-4 dny na Georgetown, Penang Hill, chrámy, přírodní rezervaci a pak třeba přeletět na Langkawi.

před 3 měs

Mě tam uštkla medúza a byla to nejbolestivější zkušenost v životě ..asi 4 dny bez spánku , prášky na bolest nestačily. Přestože jsem věděl, že se po píchnutí nesmí pod sprchu, lehké svrbění na krku jsem nepovažoval za něco od medúzy.

Rozhodně pobřeží na koupání nedoporučuji. Jinak Malajsie poměrně bohatá země v daném regionu.

před 3 měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 864 komentářů
 • Poslat zprávu

Uštkne had nebo štír 😉 Ale rozumíme ti, také jsem měl tu čest.

před 3 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Co tím myslis Cali.Ze jsi se šel koupat na Penangu? To bych do tebe neřekl! Jinak medůz bylo plno i na Langkawi. Kamarád po prvním dnu odmítl vleze do vody. No ještě ze to pivko bylo tak levne. Jinak výkřik Praguna, ze MaLajsie je poměrně bohatá země nejak nechápu. To je jako k tématu medůz? A na Langkawi se dá plout i lodi. Nechápu to neustále preletani.

před 3 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jo a ještě jsem zapomnel.Mimo sezónu je na plážích bordel prakticky v cele JV Asii.

před 3 měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 864 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-09T11:45:41+02:00)

Na Penangu bych se nekoupal, odhadnul jsi mě:-) Bylo to kdysi v minulém století v Tunisku. Jediná, ale citelná zkušenost.

Edit: Jasně, na Langkawi tou rychlou lodí, celkový čas je kratší než letadlem.

před 3 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Aspon je na co vzpomínat :-)

před 3 měs

Já bohatost země soudím podle života na vesnici , nejen v letoviscích..a tam mi vesnice připadaly jako u nás, většina rodin má barák s autem... ale to asi proto, že předtím byl v Bangladéši

před 3 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Nevim, kde jsi přišel na to, ze ja travim svůj čas v letoviscich? A ano, mas pravdu.Malajsie je téměř na stejně úrovni jako ČR. Ja jsem jen nepochopil, proč to zminujes v diskuzi o Penangu, plážích a meduzach :-)

před 3 měs

Ještě jsem zapomněl napsat, že asi po hodině od píchnutí mě našli v bezvědomí úplně bílého s tržnou ránou u oka na chodbě hotelu..jaké štěstí, že jsem nedošel na pokoj, kde jsem byl sám..jinak nemocniční servis v Malajsii docela levný, asi hodina šití a prášky proti bolesti asi 2000,- , mylně jsem si myslel , že jsem pojištěn přes kartu...V USA by to bylo asi 50000,-kč.

před 3 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Narazil jsem na tenhle článek, podle kterého se zdá, že situace s medůzama na Penangu je jenom horší. https://www.worldofbuzz.com/msia...-may-2019/

Na konci Národního parku je pláž Monkey beach, což má být nejčistčí pláž na Penangu a i tam bylo moře špinavé jak prase. Já jsem teda se koupal abych se osvěžil po cestě lesem, naštěstí jsem žádné medůzy neviděl.

před 3 měs

Ano, tohle odpovídá zkušenostem, co jsem četl i jinde (hlavně na tripadvisoru). Úplně pak nechápu, proč se tady v průvodci https://www.cestujlevne.com/pruv...g/aktivity píšou pohádky typu "V neposlední řadě si milovníci pláží do sytosti užijí průzračného moře a pláží s bělavým pískem..." Realita je podle všeho úplně někde jinde a koupání v moři je tam evidentně jen pro ty největší odvážlivce.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Jiří Macháček
Jiří Macháček

Jde prosím za stejnou cenu multicity Penang - KL, popř. Penang - Langkawi? Nedaří se mi naklikat. A co stop-over v Doha? Díky!

před 3 měs
Kryštof Hájek

Stop v Dauhá se mi teď taky nedaří. Bohužel ani multicity, aktuálně půjde asi jen čistá zpátečka na Penang.

před 3 měs
Leonard

Já se v tom dneska hrabal asi hodinu. Praha - Penang, KL - Praha jsem naklikal za 14k v druhé půlce ledna. Stop-over v Doha mi šel jenom cestou zpět, cestou tam mi furt cpal let s přestupem v KL a následný let s Malaysia Airlines za cca dvacku. Kdybych tam to multicity se stop-overem za 12 dostal, tak to asi vezmu. Takhle jsem se rozhodl ještě počkat :)

před 3 měs
Avatar uživatele Jiří Macháček
Jiří Macháček

Dík za odpověď. Počkat na co? Kdyby se to nějak podařilo, moc prosím o info. Zkusím se v tom taky ještě pohrabat. Druhá půlka ledna by byla super!

Přidat odpověď
před 3 měs

Vůbec se mi nedaří najít letenky za zmiňovanou cenu 12k od poloviny ledna 2020 na cca 20 dní. Cena je vždycky okolo 15-16K. Jak to tedy je?

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3633 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-06T15:39:55+02:00)

Mají v tom nějaké zmatky, ještě před hodinu jsem viděl prakticky na každý termín, teď vidím v rámci ledna/února jen 22.1. - 6.2., delší ne. Mluvím o KL, u Penangu stále vidím libovolné termíny na kdykoliv.

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj, dá se sehnat něco říjen/listopad 2019 pro dva do 25k? ABy to nebyl úplný začátek měsíce, takže odlet tak 6. v měsíci? na tři týdny? já proklikávám a pořád to přeměňuje ceny a nějak se nemohu trefit do dobrého tARIFU :-)

před 3 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, u Kuala Lumpur už nic nevidím, u Penangu pak libovolný termín.

před 3 měs

Ahoj, my jsme dneska bookli letenky z Prahy do Penangu -termin 20.11 a zpet 6.12. Taky mi to stále upravovalo tarify a ceny až jsem natrefila na tento. A je to za 24000 pro dva.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 76 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-06T13:14:10+02:00)

Ahoj, odkazy nefungují. Navíc co jsem koukal na KL, tak už asi před hodinou byly ceny opravené - procházel jsem teda jenom termíny na začátku 2020.

Edit: Moje chyba. Ať má stáda uhynou a moje diamantové doly těží jen písek.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, v jakém smyslu nefungují? U mě bez problémů navedou na web QR. Jinak je to normální akce, žádná chyba, tudíž ceny není důvod opravovat :) Ceny vidím stále i na začátek 2020, například 12. - 26.1., ale mnoho dalších na celý další půlrok...

před 3 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 76 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-06T13:12:42+02:00)

Omlouvám se za zmatek, jak jsem psal, koukal jsem na termíny jenom zběžně. Spletlo mě taky to, že ráno na českém webu Qataru na stránce k téhle akci ("Kupte teď, leťte hned") bylo KL za těch 12, teď už je tam napsané 16282.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 27%
Tam chceš!
ušetříš až 65%
To musíš vidět!
ušetříš až 50%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 65%
Tam jsi ještě nebyl!
4526 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště. Samostatná jízdenka na autobus stojí 60 Kč a můžete ji koupit u řidiče. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Malajsie Přílet na letiště Penang

Zdaleka nejlevnější variantou dopravy jsou městské autobusy. MHD je na Penangu poměrně kvalitní a moderní a není se tak čeho obávat.

Jízdné se vypočítává dle ujeté vzdálenosti, do města George Town zaplatíte 2,70 ringitu, do nejvzdálenějších míst pak (Batu Ferringhi) 4 ringitů. Platí se v přesné hotovosti do kasičky u řidiče. Můžete zaplatit například 3 ringity, jízdenku vám řidič vydá, ale 30 centů nevrátí. Na letiště jezdí tři autobusové linky, každá z nich cca od 5:30 do 23:00 s intervalem 20 až 60 minut (přesný jízdní řád neexistuje). Zastávka je přímo před terminálem.

Cesta do George Townu trvá minimálně 40 minut.

 • Centrum George Townu (autobusový terminál Komtar): linky 102, 401, 401E
 • Historická oblast Jetty: linky 401, 401E
 • Pláže Batu Ferringhi: linka 102
 • Oficiální informace: http://www.rapidpg.com.my/.

Taxi do Georgetownu vyjde zhruba na 50 ringitů.

Průvodce pro Malajsie
Průvodce pro letiště Penang

Zavřít boční panel
Malajsie Přílet na letiště Kuala Lumpur

Nejrychleji se do centra Kuala Lumpur přesunete vlakem zvaným KLIA Ekspres. Odjíždí co 15 minut a z letiště na hlavní stanici KL Sentral se dopravíte za 28 minut. Během cesty je dostupná wi–fi síť a cena jízdenky činí 55 MYR, zpáteční po dobu platnosti 31 dnů od zakoupení 100 ringitů. Pokud budete platit v samoobslužném kiosku před vstupem na perón nebo si lístek zakoupíte on–line, získáte 10 % slevu.

Nejlevnější variantou jsou početné autobusy, které odjíždí několikrát do hodiny do mnoha destinací v centru. Jedna jízda vyjde na 15 MYR a cesta trvá okolo 1 hodiny. Autobusy jezdí nejčastěji na KL Sentral, Pudu Sentral, Terminal Bersepadu Selatan nebo Batu Tiga. Lístek koupíte na stanici přímo na letišti nebo online například přes webové stránky easybook.com.

Z letiště, jak hned díky reklamám poznáte, můžete využít také odvoz díky mobilní aplikaci GRAB.

Přesun na Subang

Z KLIA na letiště Subang (SZB) se dopravíte velmi snadno. Přímé autobusové linky jezdí každou půlhodinu, doba jízdy trvá 1 hodinu a cena jednosměrné cesty činí 10 ringitů.

Průvodce pro Malajsie
Průvodce pro letiště Kuala Lumpur