Na celý den do Berlína (let tam, vlak zpět). Balíček od 843 Kč

Jak akci využít?

Nová linka společnosti easyJet mezi Prahou a berlínským letištěm Tegel se stále potýká s nezájmem cestujících a aerolinka přichází s druhou vlnou snížení cen. Aktuálně pořídíte zpáteční letenky do Berlína za 760 Kč. Letět můžete každé ráno v úterý, čtvrtek a sobotu minimálně po celé léto. Ti z vás, kteří nechtějí platit za ubytování, využijí našeho tipu na celodenní výlet:

Tam poletíte ráno v 7:45 z Prahy a přistanete v Berlíně v 8:50. Jednosměrné letenky, klidně na sobotu, vyjdou na 474 Kč při cestě 2 osob.

Zpět pojedete tentýž den k večeru ideálně vlaky Českých drah s odjezdem z hlavního nádraží Hauptbahnhof v centru města v 17:16 s příjezdem do Prahy v 21:24. Cena jízdenky vychází na 369 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Praha
Česká republika
Berlín
Německo
Jednosměrná přímý let 1 hod letu Rezervace na easyjet.com
Berlín
Německo
Praha
Česká republika
Jednosměrná bez přestupu 4 hod jízdy Rezervace na cd.cz

  Ukázka balíčku z 08. 06. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 000 Kč . Ušetříš přibližně 16 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Libovolně po celé léto na út. čt a so.

S kým poletím?

EasyJet

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 25 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Je to asi jen můj postřeh, ale proč EasyJet neletí z Prahy místo do Berlína na jih k moři ? Vím že by měl konkurenci v podobě Travel Service, ale za zkoušku by to stálo.

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 419 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-06-11T14:47:38+02:00)

Protože u Berlína je větší šance, že se linka naplní z obou konců, zatímco u přímořské destinace je to ryze sezónní záležitost plněná jen z PRG a Češi prostě nejsou národ nezávislých cestovatelů. Neumí jazyky, jsou nesamostatní a stádní a v mnoha ohledech úplně "negramotní" (půjčování aut, neumí rozeznat kreditku od debetní karty apod.) .

Přeci jenom bych věřil, že easyjet má v Praze lepší čuch na byznys než Ryanair nebo Wizz se svými teatrálními příchody a odchody provázené notným mediálním humbukem.

před 6 měs
David Eiselt

Ještě bych doplnil Petra, že se jedná o ideální využití letadla. Otočka z Berlína zabere ani ne 2,5 hodiny a ke všemu se jedná o první ranní let. Díky této mezeře nenaruší letové plány pro zbytek dne.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele tomesso
tomesso

Ahoj, chci se zeptat, jestli se dá spolehnout na včasný přílet? Přílet mám v 8:50 a odlet v 11.30 (ale s Ryanair, takže musím nechat odbavit příruční zavazadlo do podpalubí). Neměl bych to na jedné letence, tak nevím, jestli raděj nejet busem. Díky!

před 6 měs
David Eiselt

Příruční zavazadlo nikde neodbavuješ, odevzdává se těsně před letadlem, takže tě tohle nijak nezdrží. Stihnout se to dá v pohodě, máš víc jak 2 hodiny :)

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele denisa4
denisa4
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-06-09T11:52:01+02:00)

Dobrý den,

jednosměrné letenky na 14.7. pro dva jsou již vyprodané, nebo dělám něco špatně - cenu vidím 2x572Kč. Děkuji

před 6 měs
David Eiselt

Vyprodané nejsou, ale dražší ano. EasyJet se zaplňujícím se letadlem postupně cenu zvedá a sobotní termíny jsou velmi atraktivní, tzn. že se stihli během včerejška částečně vyprodat.

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahoj chci se zeptat zda bych mohl letet sam, je mi 16. dekuji za odpoved

před 6 měs
David Eiselt

Ano, cestovat sám se může od 12 let u většiny aerolinek.

před 6 měs

A psuti me na letisti nebo musim mit souhlas rodicu? ( povolili by mi to)

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

A co zkusit být trochu samostatný i při hledání informací?

http://www.easyjet.com/en/help/b...h-children

před 6 měs

Lol, já myslel na letišti jestli mě pustí

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

A kam jestli tě na letišti pustí? Na záchod? Aplikací prosté logiky... splňuješ podmínky aerolinky = letíš. Letiště jako takové s tím nemá nic společného.

Přidat odpověď
před 6 měs

Jakým způsobem dosáhnu na cenu jízdenky s ČD za 369 Kč? Nabízí mi to pouze za 698 Kč.

před 6 měs
David Eiselt

Jaký termín hledáš? Je možné, že v nadcházejících týdnech nebude akční cena dostupná. Já vybral příklad na 30.6., což je i první sobota s nejlevnější letenkou. A 369 Kč tu ještě je.

před 6 měs

Hledal jsem 7.7., ale koukám, že to je jeden z dražších termínů. Přes týden se dají najít i za zmiňovaných 369. Díky za informaci!

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Evia
Evia

Dobrý den, cena 474,- do Berlína platí jen při zadání zpátečního letu.

před 6 měs
David Eiselt

Platí při cestě 2 osob. EasyJet má poplatek 440 Kč za rezervaci a ten se rozpočítává mezi cestující. Poletí–li vás více, letenka bude levnější. Pokud ale poletíte sama, tak bude letenka o 220 Kč dražší, doplním.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 48%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 16%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 38%
Tam to bude krásný!
4018 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Orientace v dopravě z nebo na tegelské letiště je docela jednoduchá. Dostanete se sem pouze autobusem berlínského dopravního podniku, kdy na všech linkách platí jediný tarif. Nejezdí sem žádné expresní spoje za mnohonásobné příplatky. Přestupní jízdenka platná 2 hodiny na všechny druhy dopravy stojí 2,80 € a stačí vám vybrat zónu „AB“. Celodenní jízdenka vyjde na 7 €. Letiště se nachází blízko centra, a tak činí jízdní doba maximálně 30 minut.

 • linka „TXL“ jezdí na hlavní vlakové nádraží,
 • linka „X9“ vás doveze na notoricky známou zastávku metra a městské železnice S–Bahn „Zoologischer Garten“,
 • linka 109 jede skoro po stejné trase, jako X9, akorát má více zastávek,
 • linka 128 spojuje letiště se stanicí metra a S-Bahnu „Osloer Strasse“.
 • autobusy jezdí zhruba do 00:30 a od 4:15, což k pokrytí odletů a příletů stačí,
 • kompletní informace o MHD v Berlíně na bvg.de.

Na centrální autobusové nádraží se dostanete pomocí autobusu X9 nebo 109 do stanice Jungfernheide, kde přestoupíte na S-Bahn (pouze linka S42) a pojedete dvě zastávky do stanice „Messe Nord/ICC“, případně autobusovou linku TXL do stanice Beusselstrasse, kde opět přestupte na S-Bahn S42.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1Vp6jkRO8Eex-dwWO4CmKAJ__lxY]

* použizé barvy linek jsou ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Schönefeld

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob přestupu mezi letišti je autobusová linka „TXL“ na hlavní nádraží a následně běžný vlak, na nějž platí jízdenka z autobusu, který vás doveze až na letiště Schönefeld. Jízdné bude stát 3,40 €.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
Německo

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo

Zavřít boční panel
Česká republika

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika