Jak akci využít?

Nejen letečtí nadšenci, ale i sběratelé adrenalinových zážitků a netradičních destinací, zbystřete! Během celého podzimu a zimy si udělejte výlet do míst, která jsou mezi milovníky letadel známá po celém světě. Prvním bude ostrov Svatý Martin se slavnou Maho Beach, nad kterou přistávají velká dopravní letadla doslova pár metrů nad hlavami pozorovatelů.

Tím druhým místem pak bude malý hornatý ostrůvek Saba, který se proslavil letištěm s jednou z nejkratších přistávacích drah na světě. Ta měří pouhých 400 metrů a z obou stran je zakončena strmým útesem do moře. Smí zde přistávat pouze menší vrtulová letadla DHC-6 Twin Otter pro 19 pasažérů. Let ze Svatého Martina zabezpečuje společnost Winair a cesta trvá 15 minut. I samotný ostrov Saba stojí za návštěvu. Podnikněte horské túry a navštivte milé vesničky s karibsky klidným životem.

Cestu na Sabu můžete kombinovat podle sebe. Ideální bude cestu si rozdělit s tím, že část pobytu zůstanete na Svatém Martinovi a část na Sabě, lze ale zakoupit i zpáteční letenky z Prahy přímo na Sabu.

  1. Nejlevnější letenky z Prahy na Svatý Martin nabídne Delta v průběhu září a října za 12.685 Kč s nočními stopovery v New Yorku a na Portoriku, naopak nejrychlejší spojení s jediným krátkým přestupem nabídne KLM/Air France za 13.770 Kč (nejlevnější v historii)
  2. Akční letenky společnosti Winair ze Svatého Martina na Sabu zakoupíte za 134 $ za zpáteční cestu (standardně dvakrát tolik).
  3. Pro fajnšmekry, kteří chtějí poznat výhradně Sabu, se nabízí rychlé spojení na jedné letence z Prahy s KLM za 16.800 Kč (standardně od 22.000 Kč výš).

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Svatý Martin
Svatý Martin

od 12 685 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 2 přestupy 30 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Svatý Martin
Svatý Martin
Saba
Nizozemsko

od 2 970 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 0 hod letu Rezervace na fly-winair.sx
Praha
Česká republika
Saba
Nizozemsko

od 16 814 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 2 přestupy 17 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 07. 08. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 23 000 Kč . Ušetříš přibližně 32 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevněji v září a říjnu, cca o 500 až 1.000 Kč dráž od listopadu do února.

Jsou během letu přestupy?

S Deltou budete přestupovat 2x (New York John F. Kennedy a San Juan Luis Munoz Marin), zatímco s KLM jen jednou v Amsterdam Schiphol nebo Paříž Charles de Gaulle.

S kým poletím?

Cestu z Prahy na Svatý Martin zabezpečí aerolinky Air France, KLM nebo Delta Air Lines, na Sabu pak poletíte s Winair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jakub.pekac
jakub.pekac

Dobrý den,

letíme na konci srpna a rád bych požádal o radu, kde je lepší ubytování, jestli na severu nebo jihu ostrova kvůli plážím? Dále jestli lepší půjčit auto na místě nebo předem a co stojí za shlédnutí...

Moc díky!

Odpovědět
před rokem

Zdravím, zajímala by mě možnost PRG -> JFK s delším stopoverem (třeba cca týden) a následný přesun JFK ->SXM na cca další týden. A pak zpět do Prahy. Zkoušel jsem to nakombinovat přímo na webu Delty, ale s cenou řádově v desítkách tisíc. Dalo by se to takto nakombinovat v souvislosti s touhle akcí?

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, nejlevněji to jde kolem 15.400 Kč: http://bit.ly/2uisOYH

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 47%
To bude jízda!
ušetříš až 25%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 23%
To budou fotky!
4386 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Svatý Martin Přílet na letiště Svatý Martin Princess Juliana

Po ostrově jezdí minibusy s pevně daným začátkem a koncem trasy i zastávkami. Jízdní řády však neexistují, spoje jezdí docela často s cenami okolo 1 USD.

Nejpohodlnější dopravou na letiště je však taxi. Cena do centra města a k hotelovým komplexům je stanovena na 18 USD.

Průvodce pro Svatý Martin
Průvodce pro letiště Svatý Martin Princess Juliana

Zavřít boční panel
Nizozemsko Přílet na letiště Saba

Na ostrově Saba nejezdí žádná veřejná doprava. Nejvhodnějším způsobem asi bude půjčení auta přímo na letišti, ceny za den začínají většinou na 50 USD.

Alternativu představují taxíky, které před terminálem čekají na každý přílet. Cena do města Windwardside bude kolem 13 USD, městečko The Bottom je dostupné okolo 20 USD.

Ostrůvek je sice velmi malý a může se zdát, že je vše blízko, nicméně nepodceňte jeho členitost. Jen cesta z letiště nahoru do kopců může netrénovaným jedincům pořádně zatopit.

Průvodce pro Nizozemsko
Průvodce pro letiště Saba