Qatar Airways: k Velkému bariérovém útesu do australského Cairns. Letenky od 18 913 Kč

Jak akci využít?

Skvělou nabídku pro fajnšmekry a milovníky podmořského světa do netradiční a obvykle velmi drahé destinace nabízí Qatar Airways. Vyrazíme rovnou z Prahy, cestou se na den či dva zastavíme v Sydney (za drobný poplatek pár stovek klidně na libovolně dlouhou dobu), abychom dorazili do hlavního bodu naší cesty, severoaustralského Cairns. To poslouží jako výborný výchozí bod pro cesty po národních parcích, ale především k úchvatnému a jedinečnému Velkému bariérovému útesu. Cestou zpět je obvykle při cestě z Cairns celodenní zastávka v Melbourne, vrátíme se do Budapešti. Dostupné trasování je tedy:

  • Praha – Sydney (SYD) – Cairns (CNS) – Budapešť

Veškeré lety, včetně zakomponovaného vnitrostátního přeletu s Jetstar či Virgin Australia, který je na jedné letence, obsahují odbavené zavazadlo.

Pro srovnání, běžné low-cost zpáteční letenky ze Sydney do Cairns přijdou na částku mezi 4,5 a 5 tisíci Kč bez odbaveného zavazadla + běžné ceny letenek do Austrálie kolem 20 tisíc. Letenky jsou dostupné na období dubna a května, za částku kolem 20 tisíc Kč pak i v září či říjnu, bez možnosti stopoveru v Sydney pak levněji.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Praha
Česká republika
Sydney
Austrálie
Sydney
Austrálie
Cairns
Austrálie
Cairns
Austrálie
Budapešť
Maďarsko

od 18 913 Kč

Vyhledej letenky
3x 2 přestupy 37 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Letenky
Praha
Česká republika
Cairns
Austrálie
Cairns
Austrálie
Budapešť
Maďarsko

od 18 913 Kč

Vyhledej letenky
Open-jaw 2 přestupy 40 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 10. 01. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 26 000 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Prodej do 16. ledna nebo vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Duben, květen, září a říjen

Jsou během letu přestupy?

Vždy dva přestupy, cestou tam v Doha Hamad a Sydney Kingsford Smith, zpět v Melbourne a Doha Hamad.

S kým poletím?

Poletíte s 5* aerolinkou Qatar Airways, vnitrostátní lety s Jetstar Airways nebo Virgin Australia.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 20 kg + běžné příruční.

Co podniknu v destinaci?

Austrálie

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Snažím se najít odlety z PRG také v říjnu, ale nemůžu za uvedenou cenu nic nalézt. Poslední odlet z PRG s touto cenou je kolem 6.9.2018, cokoli co zadám později, je již za ceny vyšši - ať již se zastávkou v SYD, nebo bez zastávky.

Nejsou odlety z PRG omezeny tarifními podmínkami do nějakého data a pouze návrat z Australie musí být do konce října 2018?

Díky.

před 11 měs
Kryštof Hájek

Bude to tak, v říjnu už nic není, ale v září mi nachází až do konce měsíce, například: https://www.cestujlevne.com/lete...line=qr,jq

Přidat odpověď
před 11 měs

Dejte prosim vedet co delam spatne kdyz nenalezam let PRG - CNS, CNS - BUD s jednim prestupem kazdym smerem, jako je ot uvedeno v nabidce nahore. Hledam to na rijen 2018, ale pokazde se mi tam ukazuji prestupy 2 (take ten v Sydney, coz je take asi proc je pak i cena drazsi nez by musela, i kdyz ja o "long layover" v Sydney nestojim). Predem mnohokrat dekuji za radu jak najit co hleadm. Tonka

před 11 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, v nabídce je chyba, už opravena, stěžejní je informace v kolonce "Přestupy". Do Cairns se bohužel z Prahy, troufám si říct nikdy, jen s jedním přestupem nepodíváme.

před 11 měs
Mailand

Tak teoreticky by to šlo jedním (ikdyž dlouhým) přestupem s China Eastern na PVG.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 36%
To budou fotky!
ušetříš až 27%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 28%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 60%
Tam jsi vždycky chtěl!
4005 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Austrálie Přílet na letiště Sydney Kingsford Smith

Nejrychlejší cesta do města vede metrem „Airport Link“. Do centra Sydney dojedete za 14 minut. Metro jezdí každých 5–10 minut od 5:00 do 0:00. Běžná jízdenka stojí 18,70 AUD ke všem terminálům. Na stanici si v pokladně pořiďte Opal Cardna kterou nahrajete vámi zvolený obnos a kterou dále můžete používat i pro cesty autobusem a dalšími městskými vlaky.

Z letiště napříč jižní a západní částí Sydney jezdí také autobus číslo 400. Linka jezdí každých 20 minut od 5:00 do 23:30.

Noční doprava na letiště nezajíždí.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1APbe9dt_BFVRg5OI0c3B20JezNA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Sydney Kingsford Smith

Zavřít boční panel
Austrálie Přílet na letiště Cairns

Většina cestovatelů asi zvolí variantu půjčení auta tak, aby se mohli bezstarostně pohybovat po celém okolí. Na letišti sídlí mnoho nadnárodních i místních firem, ceny startují zhruba na 800 až 1.000 Kč za den.

Veřejnou dopravu obstarává kyvadlový autobus s intervalem 30 minut a jízdní dobou od 4:00 do posledního letu. Zaveze vás však jen na hlavní ulici (zastávka Sheridian St. at Rutherford St.), jízdenku koupíte ve stánku "Sun Palm Transport" na letišti nebo u řidiče při cestě zpět a vyjde na 6 AUD, resp. 8 AUD zpáteční.

Ze zastávky Sheridian Street se pak do centra dostanete běžnými autobusy MHD, lístek musíte koupit zvlášť za 2,20 AUD. Více informací najdete na webu letiště Cairns.

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Cairns

Zavřít boční panel
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Jedinou pohodlnou možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra „Köbanya-Kispest“. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 forintů / 46 Kč (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1.650 forintů / 140 Kč.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 30 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 forintů / 77 Kč a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt