Hollywood sign

Letenky do Los Angeles

Na jaká letiště se létá?

Do Los Angeles se létá na 5 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Los Angeles, Long Beach, Santa Ana, Burbank a Ontario.

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Los Angeles?

V průměru pořídíte letenky do L.A. asi za 13 500 Kč z Prahy a okolo 11 000 Kč z Vídně, Berlína nebo Mnichova. Zatímco z ČR se akční letenky objevují jen zřídka, z Rakouska a Německa se často objeví ceny i hluboko pod 10 000 Kč.

Běžná cena letenek na letní prázdniny se pak pohybuje nad 15 000 Kč.

Odbavené zavazadlo v základní ceně nabízí jen Turkish Airlines nebo Virgin Atlantic, často se však vyplatí koupit levnější tarif bez zavazadla a to následně dokoupit.

Kde koupit nejlevnější letenky do Los Angeles?

Protože leteckých společností a kombinací existuje velké množství, je zbytečné proklikávat jednotlivé weby aerolinek. Přehledně seřazené lety najdete v našem vyhledávači letenek, který srovná ceny nebo časy letů od nejnižších.

Kdy jsou letenky do Los Angeles nejlevnější?

Nejlevnější období je tradičně podzim a jaro, kdy je největší šance na akční ceny. Mírně dražší bývají Vánoce a Nový rok a výrazně dražší pak období letních prázdnin.

Letenky do Los Angeles kupujte nejlépe 3–4 měsíce, v případě akčních cen pod 8 tisíc Kč ale neváhejte nakupovat i s delším předstihem.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Los Angeles?

Akční ceny se často týkají i přímých spojů, nesoustřeďte se však pouze na ně. Většina nejlevnějších letů vede do Los Angeles s jedním přestupem, který nabízí většina velkých evropských i amerických aerolinek, jejichž kvalita se příliš neliší. Preferujete-li však pouze přímé spojení, využijete následující:

  • Z Vídně: Austrian Airlines (pouze od května do října)
  • Z Mnichova: Lufthansa
  • Z Frankfurtu: Lufthansa

Jak dlouho se letí do Los Angeles?

Přímý let z Evropy do Los Angeles trvá kolem 12 hodin. Pokud vaše cesta vede s přestupy, většinou bude trvat mezi 15 a 22 hodinami.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců