Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

No myslel jsem si to o Stanstedu, zajimalo me to prave hlavne na tomto letisti ,jinak si myslim  ze po Evrope salonky nepotrebuju a mimo Evropu tech cest  tolik neni abych musel mit salonek  , pri delsim prestupu  radeji pak hotel

0 Citovat

Standed mě příjde takový standard, na výběr teplá i studená kuchyně...Ano, pokaždé když jsem tam byl jsem musel čekat na recepci, než se uvolní místo, ale to bylo třeba 10-15 min. Pro alko/nealko se chodí na bar a mají takový základ - já nejsem náročný strávník, jen se rád hodně najím před hladolety Ryanu.  Mají tam hodně studené kuchyně - toasty, sladké pečivo, nějaké studené saláty.  Vstup na PP. Za mě bych mu dal 2-

0 Citovat

Tak jsem dnes v PRG vyzkoušel po příletu z Maroka salonek Mastercard s Mastercard World Elite s celou rodinou a kupodivu s tím nebyl problém a v pohodě nás pustili ( 2 dospělí a dítě ) . Měl jsem za to, že do salonku mě pustí jen při odletu, což jsem taky udělal.  Takže za mě spokojenost

0 Citovat

Asterix napsal(a):

Tak jsem dnes v PRG vyzkoušel po příletu z Maroka salonek Mastercard s Mastercard World Elite s celou rodinou a kupodivu s tím nebyl problém a v pohodě nás pustili ( 2 dospělí a dítě ) . Měl jsem za to, že do salonku mě pustí jen při odletu, což jsem taky udělal.  Takže za mě spokojenost

Dík za tip; v Praze jsem to ještě po příletu nezkoušel. Ve Vídni ano, nejde to.
0 Citovat

Doufám, že to byl omyl, protože pokud se tam polezou najíst i koupáci po příletu, tak potěš koště, to tam nebude k hnutí...

0 Citovat

Třeba v Istanbulu na starém letišti byl vysloveně příletový salónek se sprchou atd.

0 Citovat

T napsal(a):

Třeba v Istanbulu na starém letišti byl vysloveně příletový salónek se sprchou atd.

Ano, ale ten také nebyl pro plebejce. Buď let s TK v C nebo Elite Plus. Jen s Elite nebo *A gold to nešlo.
0 Citovat

Tak zrovna ve Vídni (Jet Lounge, Schengen) po mně nikdo boarding pass nechtěl - tento rok dvakrát, stačila platební karta. Když jsme posledně procházeli vídeňským letištěm po příletu, všiml jsem si ukazatelů na lounge (ale nevím, o jaký se jednalo), napadlo mně to zkusit, ale nebylo zase tolik času a já se chtěl někde normálně najíst... :-)


V Praze v salonku Mastercard po nás boarding pass chtěli, ale bylo to min. rok...



0 Citovat

No tak jít se normálně najíst do lounge v Praze to je dobrej vtip, pokud ses chtěl normálně najíst, tak by jsi šel kamkoliv jinam... Asi spíš zadarmo najíst...

0 Citovat

eremi napsal(a):

No tak jít se normálně najíst do lounge v Praze to je dobrej vtip, pokud ses chtěl normálně najíst, tak by jsi šel kamkoliv jinam... Asi spíš zadarmo najíst...

To se lip najis v jidelne nahore, nez v tom lounge

0 Citovat

Cali: To je možné, já v té době létal business s TK. 

0 Citovat

Zrovna jsem si procházel nové VOP Diners a opět se mění výše poplatku za vstup do lounge na 640 Kč, čímž přestal být Diners pro ty, co ho měli kvůli vstupům zajímavý. Ani ne za rok došlo ke zvýšení poplatku za vstup ze 490 na 640 Kč.

0 Citovat

vídeň jet lounge schengen. karta MC WE od Erste. vlastně dvě karty.. obě vstup zdarma jen pro majitele. obsluha slovák - na dotaz jestli se setkal s volným vstupem pro další 4 osoby, tak že už celkem dlouho ne... na stejné karty v minulosti vstup zdarma pro další 4 vyběhly- z 5 vstupů za cca 1,5 roku, byl vstup pro další 4 zdarma 2x. četl jsem i na stránkách letiště, že vstup zdarma pro další osoby je až to vyjede na lístku při vstupu - takže to je fakt asi loterie pro všechny...:) jinak teplé jídlo (v tomto případě zapečené těstoviny - slušné) bylo psáno od 11.00 do 15.00 a pak myslím od 17.00 do 20.00, polívka (my jsme měli dva druhy) by snad měla být pořád... veškeré pití (alko i nealko, včetně prosecca - příjemný začátek dovolené..) ve velkých láhvích, tzn. rozlívané.. ale na to, že se neodečítají vstupy, tak za mně v pohodě...:)

0 Citovat

Já byl min. týden v Bratislavě s MC World Elite od ČSOB a příjemně mě překvapili. Majitel + 4 vstupy zdarma v rámci MC, takže jsem nemusel čerpat pro doprovod vstupy z LK.

0 Citovat

doonio napsal(a):

Já byl min. týden v Bratislavě s MC World Elite od ČSOB a příjemně mě překvapili. Majitel + 4 vstupy zdarma v rámci MC, takže jsem nemusel čerpat pro doprovod vstupy z LK.

Díky za info, zrovna se mi to hodí. 

0 Citovat

taky ověřeno v říjnu Bratislava MC World Elite 1+4 zdarma, v Kyjevě v salonku na tuto kartu 1 x vstup zdarma+doprovod se platí

0 Citovat

Asterix napsal(a):

taky ověřeno v říjnu Bratislava MC World Elite 1+4 zdarma, v Kyjevě v salonku na tuto kartu 1 x vstup zdarma+doprovod se platí


Muzu se zeptat, kterej konkretne? Diky :)

0 Citovat

Standa napsal(a):


Muzu se zeptat, kterej konkretne? Diky :)

Mastercard Lounge KBP,nicméně platí pouze pro lounge v mezinárodní částí terminálu,v domestic ne,byt i tam je jediná lounge Mastercard.

0 Citovat

Ahoj, letime na konci mesice s Level z Parize na Guadeloupe, priskoky s CSA/AF, takze presun CDG-ORY a zpatky naopak. Chapu dobre z popisu salonku LoungeKey, ze je mi karta pri tomhle itinerari vzhledem k terminalum k nicemu? Existuje nejaka dostupna alternativa? Mame tam 6/7 hodin, ktere jsem chtel takto vyuzit a aspon se nekde najist, kdyz uz jsou to vsechno hladolety :-(

0 Citovat

Se klucí máte s těma kreditkama, já abych si pracně vylétával/hackoval statusy a létal v C, abych se tam také podíval:-)

Apropos, byl někdo v CI lounge v TPE  Term. 1?  Infinity Eva Air nebyl žádný zázrak, tak jestli není lepší zajet někam do města.

0 Citovat

Když už budeš v TPE, tak si tam kup whisky v Duty Free, které má fakt dobré ceny, snad jedny z nejlevnějších co jsem po světě viděl. Chivas koupíš za 450 TWD, u dražšísch kousků ještě větší úspora :)

0 Citovat

Přivezu si rozhodně místní Omar  nebo Kavalan, Chivas je čajík pro hipstery:)

0 Citovat

Tak Kavalan tam mají taky, ale budeš muset hodně pustit žilou :D

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Tak Kavalan tam mají taky, ale budeš muset hodně pustit žilou :D

Mam takový pocit, ze to pro Caliho neni problém. Jinak nejaky fajn lounge v TPE mě zajímá na T1 taky.  

A co maji z rumu? Ja jsem totiž rumovej :-)

0 Citovat

Tak jsem měl chvilku a kouknul na to, ze s rumem to bude horší.  Ale ten Caliho vyber místních produktu whisky nevypadá vůbec špatně. Nakonec kdo by pil rum před a po návštěvě Filipín ;-). To by byl holy nerozum. Kazdopadne kdo ma doporučení na kvalitní salůn v TPE sem s nim. Mam tam 8 hodin přestup, takže bych se někde rad uvelebil.  Ještě jedna technická.Daji se nakoupit v tranzitu za rozumnou cenu i čaje? A nemyslím tím v pytlickach , ale bochanky kvalitního taiwanskeho čaje. 

0