Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Nemá někdo aktuální zkušenost se vstupem do MC Caproni Lounge v Bratislavě s obyčejnou MC World? Každý zdroj říká něco jinýho, tak jestli má smysl se tam dobývat. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Docela me stve, ze ten MC lounge krouhli z 1+4 hoste jen na majitele.. Nemohli nechat 1 hosta (manzelka, pritelkyne?). Tohle je dost raznej krok.

 

 

Tak co nechat partnerce vydat dodatkovou kartu a nastavit jí nulový limit, aby nemohla zaškodit? Sice tím nezískáte další vstupy na LK, ale vstupy do MC salonku a případně EP jsou na tu dodatkovou kartu neomezené. Mám to vyzkoušené.

0 Citovat

Jiří M. napsal(a):

Nemá někdo aktuální zkušenost se vstupem do MC Caproni Lounge v Bratislavě s obyčejnou MC World? Každý zdroj říká něco jinýho, tak jestli má smysl se tam dobývat. 

Ptal jsem se ynteligentů z MC CZ přes FB, tvrdili mi, že "vydanou na  Slovensku" se vztahuje k MC Gold. https://www.mastercard.cz/cs-cz/...lonky.html
Když jsem se jich zeptal, proč tedy někdo nedávno nebyl vpuštěn na českou MC World, odkázali mě na MC SK (protože jsou neochotní, neschopní a nic neví, ale to mi nenapsali 😂). Sám jsem tam loni několikrát bez problému byl, ale jestli vymysleli na letošek nějaké "zlepšení" služeb... určitě má smysl to zkusit a pak se tady podělit o zkušenost. Hlavně se přinejhorším na místě samém na podmínky vyptej, je to poslední místo, kde by měli opravdu vědět podmínky vstupu.

0 Citovat

Zmena mela platit od 1.2. Nakonec snad "az" od 16.2.

0 Citovat

Honzik napsal(a):

 

 

Tak co nechat partnerce vydat dodatkovou kartu a nastavit jí nulový limit, aby nemohla zaškodit? Sice tím nezískáte další vstupy na LK, ale vstupy do MC salonku a případně EP jsou na tu dodatkovou kartu neomezené. Mám to vyzkoušené.


U CSOB tohle nejde, tusim. 

0 Citovat

Hmm, to se mi nelíbí. Začnu zase zvažovat Erste :-(

0 Citovat

Teď mi dorazil email od ČSOB:

od 1. února 2020 Mastercard mění podmínky pro vstupy do svých letištních salónků v Praze, Vídni a Bratislavě. Nově budete mít bezplatné vstupy jako majitel Premium Karty (MC World Elite) jen Vy. Doprovázející osoba: 300 Kč (Praha).

0 Citovat

Tak už je to oficiální. Od 1.2 v Praze zdarma pouze držitel MC World Elite, host 300 Kč. Ve Vídni to zůstává u CSOB host za 23 euro a v Bratislavě host z 18 euro snížení na 12 euro. 

Edit: Byl jsi rychlejší Leoši :-)

0 Citovat

Na stránkách https://www.mastercard.cz/cs-cz/...lonky.html ještě píšou o částečné "refundaci" v rámci programu Priceless Specials. Nicméně jsou ještě staré podmínky...

Škoda v půlce února letím v 4 do Izraele jak jsem si myslel, že to využijeme :/

0 Citovat

Jen za tohle banky nemůžou. Jedná se o rozhodnuti spolecnosti Mastercard.

A já se v celku ani nedivím, že to tak dopadlo. S tím, jak se world elite rozdává každému, tak to jejich službu pěkně degraduje.

0 Citovat

Toimas napsal(a):

Na stránkách https://www.mastercard.cz/cs-cz/...lonky.html ještě píšou o částečné "refundaci

Tak to je staré a vztahuje se to na držitele karet World,  atd.. To nemá s hostem držitele MC World Elite nic společného.

0 Citovat

Standa napsal(a):

A já se v celku ani nedivím, že to tak dopadlo. S tím, jak se world elite rozdává každému, tak to jejich službu pěkně degraduje.

Tak to mas pravdu, ze to bylo otazkou času. 

0 Citovat

Se mi zdá, že v tom mají trochu binec. S českou MC World Elite od ČSOB šlo loni opakovaně v Blavě vzít až 4 hosty, naposledy vyzkoušeno v prosinci.

0 Citovat

p.jaros napsal(a):

Se mi zdá, že v tom mají trochu binec. S českou MC World Elite od ČSOB šlo loni opakovaně v Blavě vzít až 4 hosty, naposledy vyzkoušeno v prosinci.

Mas pravdu. Bordel je v tom značný :-)

Edit: No teď už bude ale jasno :-)

0 Citovat

Ofiko zprava EP:


Jako partner společnosti Mastercard Vás musíme informovat o změně týkající se používání letištních salonků Mastercard, včetně toho na pražském letišti (terminál 1). Od 16. února 2020 budete mít jako držitel karty Mastercard World Elite i nadále vstupy do salonku zdarma. Můžete si pozvat své hosty, ti však nově budou mít vstupy zpoplatněny. Pokud budete chtít svým hostům zajistit bezplatné využívání salonku, můžete pro ně využít vstupy v rámci služby LoungeKey.

0 Citovat

Tak pokud dobre vidim, tak EP je v novych podmínkách horší, co se týká doplatku za hosty. Aspon podle toho souboru v sousedním vláknu.CSOB ma v Praze doplatek jen 300 Kč a EP 450 KČ a v Bratislavě CSOB 12 Euro a EP 18 Euro.

0 Citovat

Proc za 450, kdyz je lepsi pres Loungekey? EP ma 6 volnych vstupu a kazdy dalsi je za 14,52 euro.


Nevsiml sem si, ze se to resi i v jinem vlaknu ;-)


Edit: Doplneni k tem cenam. To si myslim, ze bude sazebnik Mastercardu v pripade ze se nebude vyuzivat loungekey. Je mi pak ale zahadou rozdil CSOB a EP.

0 Citovat

Čerstvá zkušenost s  Mastercard WE v Budapešti - vstup v pohodě, ani neskenovala kartu. Platí jen pro majitele.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Čerstvá zkušenost s  Mastercard WE v Budapešti - vstup v pohodě, ani neskenovala kartu. Platí jen pro majitele.

V Praze, Vidni, Bratislave zatim vzdy kartu skenovali, ale v Budapesti zacatkem unora take bez skenu, jen se zeptali, kde byla karta vydana a vstup umoznen ...

0 Citovat

Az nekdo opet poleti a bude-li uz nejaky salonek kdekoliv otevren, mohl by zminit, jak to tam nove vypadalo. Obavam se, ze vse pouze zabalene jako napriklad v Caproni Lounge ...

Zkratka volne vstupy od CSOB nebo Erste by se mely jeste letos vyuzit.

0 Citovat

V Lounge key app to sice jeste zrejme neni aktualizovano, ale treba by Vidni, uz by se lounges mely pomalu otevirat:
Die Shopping- und Gastronomiebetriebe in den Terminals und die Lounges im Terminal 3 werden ab 15. Juni 2020 abhängig vom Passagieraufkommen und unter Einhaltung aller behördlichen Auflagen in Betrieb gehen.



0 Citovat

V Praze jsou otevreny uz od 25.5.

0 Citovat

Jenom kontrolní otázka: V Praze v salonku Erste mají vstup zdarma pouze držitelé karty Erste Premier? Děti musím vzít na Lounge Key, že?

0 Citovat

Ja mam CSOB, ale tam to plati tak jak pises.. Na kartu jedna osoba Praha / Viden / Bratislava zdarma, jinak nutne pouzit lounge key na dalsi navstevniky..


Nicmene nevim kolik toho nalitas, ale prijde mi trochu skoda plytvat lounge key na salonek v Praze - uprimne se radsi projdu po terminalu a pak si sednu na pivko U Vaclava..

0 Citovat

Hlavně by mě zajímalo, jak to tam teď v době postcovidové vypadá... Když jsem viděl Senator LH ve FRA, tak to byla žebrota non plus ultra;-)


0