Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

J0x napsal(a):


Na českou MC World od mBank vstup zdarma neprošel. Recepční dokonce tvrdila, že lze pouze na ukrajinské karty.

My jsme teda vyzkoušeli 2x během března a bez problémů (bez hosta) - takže na českou kartu lze, nicméně World je málo, je potřeba alespoň World Elite. Jinak platí pouze pro MC lounge pro mezinárodní lety, v MC lounge pro domestic  již nešlo se stejnými kartami se kterými jsme byli ve stejný den v international..

0 Citovat

niemandos napsal(a):

 

Mělo by jit vzít čtyři. 


Díky a potvrzuji, na MC World Elite v Bratislavě snad dokonce 5 hostů (nebo 4, už si přesně nepamatuji).

0 Citovat

Martin V napsal(a):


Už to aktualizovali, zkoušel jsem letos v únoru a po registraci Erste kreditky jsem si mohl přes appku stáhnout Lounge key kartu v Apple wallet. Návštěvy na webu stále nejsou.


Můžu teda do salónku na Lounge key jen s digitální kartou v mobilu a plastovou kartičku fyzicky nepotřebuji? Zkoušel někdo?

0 Citovat

Jo, na Mallorce stačilo ukázat QR kód v aplikaci...

0 Citovat

Zkoušel jsem ve 3 různých salóncích a vždy si jenom nascanovali QR kód z Apple wallet a vše ok

0 Citovat

Do kterýho salónky ve Vídni (non-schengen) můžu vzít hosty zdarma na MC Word Elite, četl jsem, že dělali zase nějaká změny, nicméně v Air-Lounge by stálě melo jít 1+4?

0 Citovat

doonio napsal(a):

Do kterýho salónky ve Vídni (non-schengen) můžu vzít hosty zdarma na MC Word Elite, četl jsem, že dělali zase nějaká změny, nicméně v Air-Lounge by stálě melo jít 1+4?


Tak hlavně záleží, od koho tu kartu máš? Jestli od Erste, tak by to mělo být jedno který salonek. Taky jsem zaregistroval, že někomu nechtěli vzít hosty, ale někdo další tvrdil zase  opak. Vsak uvidíš na místě .-)

0 Citovat

Mám Erste a v prosinci už hosta nepovolili- Schengen, tuším Jet Lounge. V říjnu ještě jo.

0 Citovat

Vím, ze jsi to psala. U konkurence v diskuzi zase psali, ze normálně 4 vzali, takže bud nějaký zaměstnanec zazmatkoval, nebo jsou rozdíly mezi salónku nebo schengenem a non schengenem,, což se mi nejak nezdá.Proto jsem psal, ze uvidí. Prinejhorsim  nepůjdou, nebo si zaplatí. Nic horšího se nemůže stát :-)

0 Citovat

Nebo koupí kořalku v duty free... A pojedou zase vlakem zpátky:-)

0 Citovat

Zaměstnanec nemá, jak by to ovlivnil. Projede tu kartu čtečkou a ukáže se mu, na co máte nárok. Ještě jsem se ptala, zda došlo k nějakým změnam, protože před dvěma měsíci to šlo, ale nic nevěděli, prý se mám zeptat ve své bance. Vzala jsem tedy hosta na jinou kartu, na kterou mám také volný vstup. Možná je skutečně změna jen u Schengenu, uvidíte.

0 Citovat

cali napsal(a):

Nebo koupí kořalku v duty free... A pojedou zase vlakem zpátky:-)

:-)))))

0 Citovat

niemandos napsal(a):


Tak hlavně záleží, od koho tu kartu máš? Jestli od Erste, tak by to mělo být jedno který salonek. Taky jsem zaregistroval, že někomu nechtěli vzít hosty, ale někdo další tvrdil zase  opak. Vsak uvidíš na místě .-)


Jedná se o ČSOB World Elite...Právě že toho informačního šumu je tolik, že nevím, jak to je aktuálně.Na podpoře ČSOB neví, prý to zjístím až v salónku, to je trošku pozdě :-D Rovněž jsem zmínil non-schengen, o tom Schengenu a Jet/Sky lounge omezení vím, že už neberou hosty.

0 Citovat

doonio napsal(a):


Jedná se o ČSOB World Elite

Tak to mas smůlu. Tu mam taky a neslo na ni vzít hosty ve Vídni ani min. rok v září, takže mas po starostech 

0 Citovat

Na ČSOB World Elite má a vždy měl volný vstup pouze majitel.

0 Citovat

Erste Premier ofiko taky jen drzitel karty. Zjistoval jsem jak to teda je kdyz me samotnemu taky bylo umozneno 1+4. Pry se jedna o lidsky faktor.

0 Citovat

Tak to vidíš Mandarinko.Ja si to myslel., ze zmatena obsluha je nejlogictejsi vysvětlení. Sice pipne kartou, to ji řekne jestli muzes dovnitř nebo ne, ale ze muzes či nemůžeš vzít hosty jde jednoduše  přehlédnout. Tak už maji i držitele Erste po ptákách. Teda aspon ve Vídni :-)

0 Citovat

Ono to tak ofiko bylo i drive, ze EP mela zadarmo vstup jen pro drzitele. I proto me samotneho prekvapilo, ze na listku z terminalu v salonku jsem mel 1+4 (rijen 2018). Takze  sice pipnou, ale asi tam sami zadavaji jestli jestli ma vstup drzitel nebo i hoste. Treba si tim pipnutim jen overuji, zda vubec je karta aktivni. Ale tyhle detaily neznam, je to z me strany jen spekulace.

0 Citovat

Tak ono je to vždycky na té stvrzence, co vyjede po pipnuti. Kdo zdarma a za kolik hosté. 

0 Citovat

Máte někdo zkušenosti se salonkem na letišti Larnaca ? Vypadá to na přílet v 00:30, tak přemýšlím, že bych si tam pár hodin zdřímnul a brzo ráno vzal auto a jel na východ ostrova...

0 Citovat

Asi se tady nekdo bude smat  ,ale ja se priznam  ze jsem nikdy jeste zadny salonek nenavstivil , nejak nevidim pro to duvod , ale v posledni dobe  litam  casteji pres  ten blby Stansted,  resit to kratkym prestupem je  risk a pokazde ani neni  moznost  a delsi cekani je tam ubijejici  .koukal jsem  na stranky  letiste  a  ta cena za salonek se mi nevyplati .ale treba  je nejaka  karta  kterou by to slo resit

0 Citovat

Karta se jmenuje Priority pass. Ta je od toho, abys tam vůbec mohl jít (za peníze). Není to obvykle tak, že by do salonků mohl kdokoliv s letenkou v economy (i kdyby zaplatil).

Samozřejmě existuje možnost koupit si unlimited vstupy, ale to se bavíme o vyšších stovkách, spíš asi tisících eur. Obvykle je to třeba k privátnímu bankovnictví. 


Další možnost je prémiová kreditka, jako to má Mastercard v Praze, Vídni, atd. 


No a samozřejmě gold status v nějakém FFP by taky mohl umožnit vstup. 

0 Citovat

Byli jste někdy v lounge na Stanstedu? Jak je celé letiště na piču, tak stejně na piču je i ten lounge. Malé, přelidněné, houby výběr. Mluvím o tom lounge, jak se tam jde směrem k hajzlům a bak odbočíte doprava, často je tam i cedule lounge full....

0 Citovat

Tak do Aspire Aphrodite lounge na letišti v Larnace je přístup pouze před odletem, škoda... 


mikir: zpravidla dostaneš nějaký vstupy zdarma v rámci Priority Pass / Loungekey k "prémiovýmu" bankovnímu účtu, případně třeba v Praze / Vídni můžeš neomezeně využívat salonek Mastercard (pokud máš nějakou "lepší" kartu MC) nebo salonky který provozuje Erste, pokud máš u nich účet.


Ale v případě tohodle typu salonků zase není tolik o co stát... Je to fajn benefit, ale kdyby ta možnost nebyla, nijak zvlášť by mně to nechybělo. Třeba JET Lounge ve Vídni je spíš taková o trochu lepší čekárna...

0 Citovat

Pokud mas na mysli Stansted Escape Lounge, tak v minulosti jsem ji mel moznost navstivit 2x a pokazde byl nadmiru spokojen. Tenkrat byvala jeste poloprazdna, s pestrou nabidkou studenych i teplych pokrmu, nealkoholickych napoju. Ty alkoholicke byly k mani od personalu za barem. Minivyhled na letistni plochu a ten jejich nadzemni vlacek ...

0