Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

@kickass1

Myslel jsem si to. Hlavně to, že máš CSOB tak krátce to vysvětluje.  A chápu, že jsi tam raději nešel. Myslím do Menzies :-) To je dost ostuda Emirates či OW. Spíš špatný vtip.




0 Citovat

Trochu Menzies lounge  křivdíte, co se týče nápojů. Jsou s ostatními srovnatelné a na rozdíl od ostatních mají v nabídce Baileys, který si dávám ke kávě.

0 Citovat

@kickass1

V tom případě se omlouvám, nevěděl jsem jak jsi salonky čerpal. WorldElitk od CSOB, to super pojištění v tomto roce má platit i pro ČR. Informace od bankeře.


0 Citovat

Salónek Erste na T2 v Praze je otevřený, ale nabídka dost limitovaná. Vyzkoušeno minulý týden. Místo teplého jídla a pečiva pouze balíčky chipsů a slaných tyčinek. Obložené talíře z lednic jsou také pryč, zůstaly pouze balené bagetky. :-) 

0 Citovat

Tak doufejme, ze se to bude zlepšovat🙄.

0 Citovat

Pro ty, kteří jsou nervózní z létání a z Covidu 19 je velmi důležitá nabídka alk. nápojů. Ta zůstala stejná jako před Covidem? 

0 Citovat

sali napsal(a):

Pro ty, kteří jsou nervózní z létání a z Covidu 19 je velmi důležitá nabídka alk. nápojů. Ta zůstala stejná jako před Covidem? 

Konečně podstatná informace :-)

0 Citovat

Kontrolovala jsem to v sobotu dukladne a nabidka alkoholu je myslim na stejne urovni.jen dzus k vodce uz neni ten v lahvich,ale ve dzbancich s kohoutkem.nabidka piv take stejna.co de tyce alkoholu, je svet na videnskem letisti v poradku.

0 Citovat

Haha, Gin&Tonic na Erste chutnal taky stale stejne jako pred Covidem. :-D Jinak pivo bylo, vino si myslim, ze jsem nevidel a tvrdy klasicky byl. :-) 

0 Citovat

Ahoj, máte někdo zkušenost s využitím LoungeKey na cizí kartu? Respektive jestli ji mohou využít děti (příjmení je stejné, jméno jiné). U MC salónků je jasně vstup zdarma pouze pro majitele karty, ale u loungekey jsem nic nedohledal. Děkuji

0 Citovat

bbobs napsal(a):

Ahoj, máte někdo zkušenost s využitím LoungeKey na cizí kartu? Respektive jestli ji mohou využít děti (příjmení je stejné, jméno jiné). U MC salónků je jasně vstup zdarma pouze pro majitele karty, ale u loungekey jsem nic nedohledal. Děkuji


Ahoj, primo s vyuzitim LK na cizi kartu zkusenost nemam. Sam pouzivam klasicky LK v mobilu a nikdy jmeno neresili. Jan sejmou qr kod a nic dalsiho je nezajima, nic nikdy nekontrolovali. Podle me je jim jedno, na ci jmeno to je, vstup dostanou a to je hlavni. Vyzkouseno v ruznych saloncich, oficialni pravidla muzou byt kdo vi jaka, ale nebal bych se toho, sve oenize dostanou a vic je nezajima.

0 Citovat

Také z toho mám takový pocit, že jakmile jde o vstup zdarma (třeba mastercard salonek dle typu karty nebo erste pro své klienty), tak jméno kontrolují.


Pokud je to přes loungekey (dříve priority pass), tak zaplaceno dostanou a jméno tolik neřeší (byť třeba ty jako uživatel máš od banky x vstupů ročně zdarma, tak salonek za to stejně dostane zaplaceno).


V erste salonku jsem například já šel zdarma díky erste kartě a za doprovod se mi strhl pouze 1 vstup z lounge key.

0 Citovat

Každý ten volný vstup u EP i u MC je provozovatelům také zaplacen. Banka, respektive karetní asociace s tím má náklad. Stejně tak za volné vstupy přes Loungekey. To že to držitelé karet neplatí, neznamená, že tam není tok peněz..

0 Citovat

Standa napsal(a):

Každý ten volný vstup u EP i u MC je provozovatelům také zaplacen. Banka, respektive karetní asociace s tím má náklad. Stejně tak za volné vstupy přes Loungekey. To že to držitelé karet neplatí, neznamená, že tam není tok peněz..


Ahoj, samozřejmě tam tok peněz je, o tom není pochyb. Každopádně při vstupu do Erste či MC salonku chtějí vidět fyzickou kartu a opisují si z ní něco. U LK jim dám opípnout QR kód, mám LK kartičku uloženou v mobilu ve walletu a žádné jméno neřeší a fyzickou kartu neukazuji, nikdo si nic nepřepisuje. Zkoušel jsem u Erste/Citi vstupu u rentgenu na T2 je ukecat na kartu z walletu a i tam trvali na ukázání fyzické karty. Může se to samozřejmě lišit podle toho, na koho narazíte jako obsluhu, moje zkušenost ale je, že u LK jméno neřeší.

0 Citovat

Je otazka, jestli jim jejich system neukazuje jmeno.


Bezpecnostni kontrola nema s LK nic spolecneho. Tam se musis prokazat, ze jsi drzitelem karty EP nebo nekterych karet Raifky


Jinak aktualne je separatni bezpecnostni kontrola do odvolani uzavrena. 

0 Citovat

Neví někdo, jestli je salónek na Alicante otevřený? Měl by být podle Loungkey otevřeny od 15.08. Jedeme brzo ráno tak bych tam dal snídani. V červenci byl zavřený (už do října 2019).

0 Citovat

To, že podle Loungkey nebo PP je lounge otevřená ještě nic neznamená, před 14 dny na Tenerife psali na PP, že je lounge otevřená, dokonce na stránkách letiště šly koupit vstupy, ale ve skutečnosti zavřeno. 

0 Citovat

Ehm, potvrzuji:-) 

0 Citovat

Heh.. teď jsem si uvědomila, že vlastně mám vstup gratis do salonků ve Vídni, myslela jsem že má karta toho není hodna a nikdy jsem v žádném nebyla. Ach, kolikrát už jsem tam mohla zevlit :D

Zároveň s tim mě napadlo - tam je nějak časově omezený vstup? To by pak mohla být dobrá "párty" - koupit nějakou 10€ letenku a dát sraz v salonku :D

0 Citovat

To jsou mi nápady, když lounge slouží k relaxaci a drobnému občerstvení. Myslím, že by z vaší párty ostatní hosté moc nadšení nebyli. Krom toho i nabídka ve Sky-lounge ve Vídni je slabší než před pandemii (březen 2020).

Jinak pár otevřených lounges je právě ve Vídni, Frankfurtu, Madridu, Zadaru, Aténách,  prý i v Praze, ale vždy záleží, jestli právě v tom vašem terminálu (ne vždy jsou průchozí) a také na vaši kartu.

0 Citovat

V zadari to ako vyzera? Oplati sa?

0 Citovat

Lounge v Zadaru svítí bíle čistotou, ovšem nabídka občerstvení je již skromnější (džus, limonáda, pivo, víno, asi 5 alko-nápojů, sušenky). Bagetu a kávu Ti slečna donese z vedlejšího baru. Tedy podobné, mírně lepší než v Brně 😃. Ale proč tam nezajít, když zůstalo tolik volných vstupů a konec roku se blíží 😉.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

To jsou mi nápady, když lounge slouží k relaxaci a drobnému občerstvení. Myslím, že by z vaší párty ostatní hosté moc nadšení nebyli. Krom toho i nabídka ve Sky-lounge ve Vídni je slabší než před pandemii (březen 2020).


To byl samozřejmě vtip, proto i ty uvozovky ;-)

0 Citovat

Nema nekdo aktualni info, jak funguje ci nefunguje salonek ve Vidni? Davaji aspon lunch box s sebou porad, pokud neni obcerstveni primo v salonku?

 

0 Citovat

Minulý týden dávali, mohl sis dát i kávu, ale musel si ji vypít před salónkem, pak se zase vrátit... (Ten v Lisabonu, protože tam letíš, funguje normálně)

0