Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Ad Vídeň.. no lunch box.. spíš takový velmi chudý papírový sáček, lunch boxem bych to rozhodně nenazýval :D
uvnitř 2x minisandwich se salatem, minisáček sušenek, hliníkový kelíkem s džusem a 1 banán, který měl své nejlepší dny už za sebou. Kvalita hodně špatná, koše okolo salonku plné toho, jak to lidi vyhazují.
Ti, co mají hlad a chtějí něco z toho sníst, se mačkají na třech sedačkách před salonkem, zatímco rozlehlé prostory v salonku byly zcela prázdné, ale tam se jíst nesmí. Za mne hodně slabé.

V Lisabonu o trochu lepší, salonek je rozdělený na část s bufetem (20% plochy salonku, smí se jíst), a 80% zbytek, nesmí se jíst, nutno mít stále roušku. Opět naprosto nelogické, všichni samozřejmě nacpaní v bufetové části, ve zbytku skoro nikdo. Občerstení výrazně osekané, hodně omezená nabídka oproti normálu, ale lepší než ta Vídeň.

A nejvpitnější je Porto, kde je v rámci letiště otevřené prakticky vše, minimálně 10 různých restaurací, kaváren, fastfoodů, apod., jenom salonek je z důvodu covid-19 dlouhodobě uzavřen.

Totéž Ponta Delgada (tam je to tedy byla bída i před covidem, nyní zavřeno, i když ostatní restaurace na letišti fungují).

 

0 Citovat

Dobrý den,  

 

Nemá někdo prosím  zkušenost jak je to nyní aktuálně s kartou Mastercard World v letistnim salonku ve Vídni? Co jsem našel na www.mastercard.cz tak je vstup zdarma. Naopak dle www.mujmastercard.cz je vstup s kartou World zpoplatněn 24,18 EUR? Nevíte jak to tedy je? Diky Petr.

0 Citovat

Zdarma již bohužel jen Elite.

0 Citovat

tramin napsal(a):

Zdarma již bohužel jen Elite.


Není pravda, viz diskuze pod článkem z blogu na téma salonky. Zřejmě záleží na bance, od některých má MC World vstup zdarma, od některých ne. Zdarma např. s MC World od mBank. Asi je nejlepší si zavolat do banky...

0 Citovat

S mojí UCB kreditkou po mě chtěli vstupné. Ale netušil jsem, že se to může lišit bankou. Tudíž jsem jen popsal vlastní zkušenost...

 

0 Citovat

tramin napsal(a):

Zdarma již bohužel jen Elite.

Neni pravda. Kazda banka ma sve podminky. Mam RB a kartu MC Premium (kredit). A vstup po kontrole u vchodu free x-krat rocne ... aktualne zde popijim 🍷

0 Citovat

martinēz napsal(a):

[citace="tramin"]

Zdarma již bohužel jen Elite.

Neni pravda. Kazda banka ma sve podminky. Mam RB a kartu MC Premium (kredit). A vstup po kontrole u vchodu free x-krat rocne ... aktualne zde popijim 🍷

[/citace]

Tak konkrétně u RB stačí i nejšitovější RB World;-)

0 Citovat

ČSOB, mastercard world, chtěli teď vstupné. 

0 Citovat

A zkoušel teď někdo Mastercard World od KB?

0 Citovat

ČS podle infolinky - MC World bez vstupného. Osobní zkušenost za týden.

0 Citovat

Berlín- stále asi bez salonku na Lounge Key k CSOB Premium a Erste Premier....nezkousel jste nekdo?

0 Citovat

andreko napsal(a):

Berlín- stále asi bez salonku na Lounge Key k CSOB Premium a Erste Premier....nezkousel jste nekdo?

Bohužel, tam je furt sucho jak v 47...

0 Citovat

Michal napsal(a):

ČS podle infolinky - MC World bez vstupného. Osobní zkušenost za týden.

Tak já jsem si teď zavolal do UCB a prý ve Vídni vstup zdarma. Takže přeji lepší zkušenosti, než já s UCB. Rada zavolat si do banky nefunguje vždy...

0 Citovat

Tak si čtu tuto diskuzi a popravdě nějak nechápu, proč si dotyční nepořídí World Elite u ČSOB. Obzvláště u těch, co si nechají vrtat koleno pro každý cent, je to poněkud zarážející přístup. Ale možná k tomu mají nějaké relevantní důvody, kupříkladu že jsou u banky na blacklistu :-)))). Třeba mi to ale někdo smysluplně vysvětlí a já budu zase chytřejší.

0 Citovat

tramin napsal(a):

[citace="Michal"]

ČS podle infolinky - MC World bez vstupného. Osobní zkušenost za týden.

Tak já jsem si teď zavolal do UCB a prý ve Vídni vstup zdarma. Takže přeji lepší zkušenosti, než já s UCB. Rada zavolat si do banky nefunguje vždy...

[/citace]

Tak si tam zavolej znovu a zeptej se, co dělat, když po tobě v salonku chtějí zaplatit. 🙂

0 Citovat

Máš nějakou zkušenost s komunikací s UCB? Asi ne, protože jinak bys tohle nikdy nenapsal.

0 Citovat

tramin napsal(a):

Máš nějakou zkušenost s komunikací s UCB? Asi ne, protože jinak bys tohle nikdy nenapsal.


S UCB ne, ale jsem přesvědčený, že jinde to nebude výrazně lepší. 😉

0 Citovat

UCB nebrat. Před 10 lety jsem strávil půl den na ostravské kriminálce čistě jen proto, že při zakládání účtu bylo podezření na krádež identity, že stejný člověk se stejným rodným číslem působí v Českých Budějovicích. Nakonec se vše vysvětlilo, chyba v systému díky dávno zaniklé NonstopBank, jejímž jsem byl klientem, než zanikla. Nic ale nebránilo bankerce UCB, aby mi konto otevřela bez mého souhlasu i podpisu... tehdy ještě s "kalkulačkou".

0 Citovat

Týden zpět ve Vídni na MC World od RB už chtěli za vstup poplatek.

0 Citovat

To mě mrzí, MC World Elite od ČSOB ve Sky Lounge stále jede bez poplatku.

0 Citovat

A co tě na tom mrzí Jakube :-). Každý si přece může tu kartu World  Elite obstarat. U ČSOB to pořád ještě není takový problém jako u Erste.

0 Citovat

Neví někdo, kdy Mastercard ty podmínky měnila? Byli jsme koncem června na World od KB a vstup byl zdarma. Za pár dní se chystáme zase, volala jsem na infolinku KB, tam ale nemají o ničem ani páru...(vypadalo to, že slečna neví ani, že nějaké salonky na letištích existují:-)

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

A co tě na tom mrzí Jakube :-). Každý si přece může tu kartu World  Elite obstarat. U ČSOB to pořád ještě není takový problém jako u Erste.

Roky už mám World Elite. Jen mě mrzela ta zkušenost Honzy Paděry s World.

0 Citovat

Funguje i gold od Equa bank, co je do konce roku zadarmo.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Funguje i gold od Equa bank, co je do konce roku zadarmo.

Mastercard Gold od Equa Bank k účtu Premium, u které uvádí poplatek 99 Kč/měsíc, je World Elite? Nikde to tam nevidím...díky.

0