Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ahoj. Uvazuji o koupi PRG -LAX v “I” na rijen, ale samozrejme nikdo nevi jak bude situace vypadat.

Kazdopadne pokud by let nebyl zrusenej, ale my bychom nemohli cestovat (stale zavreny hranice CR; nebo USA neprijma obcany z EU) tak jaky by byly moznosti? Vztahuje se na to refund? Fare neni flexible.

0 Citovat

Ahoj, prosím vás, má někdo nějakou současnou zkušenost s Turkish Airlines? Nám zrušili zpáteční let z Panamy do Vídně, pak jsme museli po vlastní ose. Příjde mi, že nás pořád cpou k Miles&Smiles, ale dát třeba voucher, anebo peníze za zpáteční let se jim moc nechce. Jdou potom nějaké ty míle převest na letenku, anebo to jsou jenom dodatkové služby? Toto poslali:

First of all, we are also very sorry for all inconveniences caused by the Coronavirus.

As per your feedback, we have reviewed your ticket number 2352405526309, and we would like to inform you, in relation to your ticket refund, that we can upload 100 miles for every 1 Euro to your Miles&Smiles membership account.

In the Miles&Smiles passenger program, the miles uploaded to the account are valid for 3 years, and you can have reward ticket on Turkish Airlines and Star Alliance flights or travel in the Business Class by upgrading your cabin class by using your miles.

If you do not have membership account, you are required first to become a member to our special passenger program Miles&Smiles. You can become a member easily by filling out the application form here.

In order that we can upload your miles to your account in line with your approval, we request you to give us information by selecting the “Previous feedback” option on our feedback page.


We kindly submit for your information and wish to meet you in healthy and pleasant days

0 Citovat

Pokud to budou brát jako náhradu za OW, tak pokud cena byla třeba 250,- EUR, máš 25000 miles a to je tak na let z Prahy někam po Evropě a Turecku bez doplatku, případně 10.000 mil a 40-100 EUR taxy. Však se můžeš na webu podívat...

0 Citovat

krupkova.rumpikova napsal(a):

Mám zakoupené letenky do Londýna a zpět (27.4.t.r.-30.4.t.r.) přes Letušku u easyjet. Od Leušky mi přišel odkaz na zapomenuté heslo, ale při zadání e-mailu je to "neprůstřelné" a nemohu se dostat dále. Pojistila jsem letenky při nákupu na STORNO a totéž zaplatila i u pojištění dovolené u AXA pojiěťovny. Nevím, kam se mám obrátit. Můžete mi poradit?

Dále řeším problém s letenkami na dovolenou na Maltě v červenci, zakoupených také se STORNEM a také pojištěním letu u AXA pojišťovny. Prosím, poraďte! Děkuji. Hana Krupková

Dobrý den, řešila jsem podobnou situaci. Platím celoroční, ne úplně levné, cestovní pojištění. Včetně storna. Ovšem na zrušení letu z důvodu pandemie storno neplatí. Tedy, zatím jsem neslyšela o nikom, komu by se podařilo dostat peníze tímto způsobem. Ale nejjednodušší asi bude zavolat na vaši pojišťovnu a zeptat se, nebo si přečíst pojistné podmínky uzavřené smlouvy.

0 Citovat

Radek napsal(a):

Ahoj. Uvazuji o koupi PRG -LAX v “I” na rijen, ale samozrejme nikdo nevi jak bude situace vypadat.

Kazdopadne pokud by let nebyl zrusenej, ale my bychom nemohli cestovat (stale zavreny hranice CR; nebo USA neprijma obcany z EU) tak jaky by byly moznosti? Vztahuje se na to refund? Fare neni flexible.


Bez šance na refund. Za zavreté hranice dopravca nezodpovedá, a pandémia je vo výlukách poistenia.
0 Citovat

hugonovak napsal(a):


Bez šance na refund. Za zavreté hranice dopravca nezodpovedá, a pandémia je vo výlukách poistenia.

Toho jsem se bal :( Diky za info!

0 Citovat

Jak americké Ministerstvo dopravy, tak Evropská komise výslovně potvrzují, že koronavirus (a s tím související opatření) nejsou zaviněny cestujícím a podléhají proto kompenzaci. Takže bych doporučoval o refund požadat.



hugonovak napsal(a):


Bez šance na refund. Za zavreté hranice dopravca nezodpovedá, a pandémia je vo výlukách poistenia.

0 Citovat

Platnost evropské regulace nikdo nezrušil a naopak je potvrzena. Takže nárok na refund je.



DimikUK napsal(a):


Koho jeste v dnesni dobe zajima co ty sasci z EU kvakaji?

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jak americké Ministerstvo dopravy, tak Evropská komise výslovně potvrzují, že koronavirus (a s tím související opatření) nejsou zaviněny cestujícím a podléhají proto kompenzaci. Takže bych doporučoval o refund požadat. 

Podle me motas dve veci dohromady - pokud let nekdo zrusi, ano mas pravo na refund. Pokud let nezrusi ale TY osobne nemuzes letet (nepusti Te do/ze zeme) mas smulu...

0 Citovat

A kompenzace podle 261/2004 je věc třetí. 

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Podle me motas dve veci dohromady - pokud let nekdo zrusi, ano mas pravo na refund. Pokud let nezrusi ale TY osobne nemuzes letet (nepusti Te do/ze zeme) mas smulu...

Tj prave cela ta podstata. Pokud by byl moznej refund v takovym pripade tak neni co resit a kupuji hned, ale pokud to letadlo poleti a prymula porad neotevre hranice, tak less tak prispeji BA. Je to tak?

0 Citovat

Radek: je to tak.

0 Citovat

Radek napsal(a):

Tj prave cela ta podstata. Pokud by byl moznej refund v takovym pripade tak neni co resit a kupuji hned, ale pokud to letadlo poleti a prymula porad neotevre hranice, tak less tak prispeji BA. Je to tak?


Přesně jak říkáš. 

0 Citovat

Díky moc za potvrzení :-)

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Podle me motas dve veci dohromady - pokud let nekdo zrusi, ano mas pravo na refund. Pokud let nezrusi ale TY osobne nemuzes letet (nepusti Te do/ze zeme) mas smulu...


No a to ikdyž posíláš citace z EU co vymysleli ohledně COVID-19, tak OE prostě nechce nic uznat... už mě to nebaví s něma... 


Řešil někdo zde někdo s A3 refund apod. ? Zrušili mi jednu část cesty MAD-ATH, ATH - PRG pořád letí ( když dle dnešního čtení, hranice minimálně do Června zavřené ) a let je na konci Května.  A3 v rezervaci píše, že online to nejde a mám si zavolat na call centrum do ATH, pobočka v Praze mi s tím moc nepomůže a že si mám zavolat do ATH. Nejlepší na tom je, že je to koupené jako jedna letenka a chtějí mi dat voucher na MAD-ATH a ATH-PRG nechají v klidu, že si to můžu proletět. Což mi nedává logiku, když první část cesty nebude absolvovaná, tak nemám jak se dostat na druhou část :D Ale asi počkat tak do začátku Května a řešit pak celé? 

0 Citovat

Podařilo se někomu vydolovat z ČSA něco jiného než voucher? Nebo mám spoléhat na to, že si výhledově užiju let ve znárodněných aeroliniích?

0 Citovat


Zdravím všechny cestovatele, neví někdo, proč z portálu Kralovna. cz nikdo neodpovídá na maily ani nebere telefon ? To samé Student Agency. Nikde jsem se nedočetla, jestli třeba už nezkrachovali nebo tak. Máme letenky na 23.04, od Qataru.  Moc děkuji za pomoc Ludmila


0 Citovat

Kralovna.cz patří Student Agency: https://www.studentagency.cz/let...dreni.html

0 Citovat

Se Student agency si již dopisuji 3 týdny, kdy jsme měli letenky od ČSA a toto je včerejší odpověď:

Dobrý den, 

dnes jsme od letecké společnosti ČSA a Smart Wings dostali vyjádření, že z jejich strany stále není možné letenky refundovat. 

My jako zprostředkovatel s jejich rozhodnutím nesouhlasíme a tudíž se pokusíme opakovaně od nich za vaše lety vyžádat peníze zpět. 

V tuto chvíli jsme vystavili žádost o refund u dopravce, jeho autorizace je výlučně v kompetenci dopravce. 

Jen vás poprosím o strpení, refundace může ze strany letecké společnosti trvat i déle jak 2 měsíce už jen z toho důvodu, že nám ji nechtějí povolit. 

Jakmile bude částka ze strany letecké společnosti vyrefundována, budeme vás kontaktovat. 

Z naší strany uděláme maximum pro to, aby vám peníze z jejich strany byli navráceny. 

Budeme rádi, věnujete-li pár minut Vašeho času vyplnění dotazníku spokojenosti. Předem děkujeme za Váš čas i ochotu podělit se s námi o Vaše dojmy a poznatky, ujišťujeme Vás, že Vaše informace budou využity k dalšímu zkvalitnění našich služeb. 

Děkuji vám za pochopení a přeji vám hezký den a hlavně pevné zdraví. 

S pozdravem ...

0 Citovat

Ahoj, pokud by se někomu hodilo, dnešní zkušenost s British - poslali nám info o zrušení letu 1. května, Praha - Londýn, Londýn - Vancouver. V e-mailu bylo možnost zažádat o voucher nebo přebookovat na jiný termín + tam bylo číslo na infolinku. 


Volala jsem tam, čekací doba asi 5 minut, hovor v angličtině, ale číslo bylo české a během chvilky vyřešeno a mám v e-mailu potvrzení o vrácení peněz na účet. 

0 Citovat

Podařilo se někomu získat zpět peníze za zrušený let od EASY JET? Nabízejí mi ve správě rezervace pouze přerezervování letu nebo voucher. Dík za info. Aleš

0 Citovat

Čekám už třetí měsíc na peníze od Air China za zrušený let do Vietnamu. Slibovali, že budou do měsíce na účtu...

0 Citovat

FC Baník Ostrava napsal(a):

Podařilo se někomu získat zpět peníze za zrušený let od EASY JET? Nabízejí mi ve správě rezervace pouze přerezervování letu nebo voucher. Dík za info. Aleš

Musíš volat.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Čekám už třetí měsíc na peníze od Air China za zrušený let do Vietnamu. Slibovali, že budou do měsíce na účtu...

Já jsem měl peníze po měsíci na účtu. Ale letenku jsem rušil už na začátku února.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Musíš volat.

Jenom to né, dneska mi přišel email od U2, že mi to ruší... tak si počkám na druhý let a asi zavolám oba zároveň :( 

0