Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@Ivan

Informace není, že bude refundace za 5-7 dnů zpět na kartě, nýbrž, že jakmile bude vaše žádost schválená (bez konkretního data) bude vyřízená do 20 pracovních dnů a proplacená do 5-7 dnů.

Takže čtěte a nemystifikujte ostatní.

Jinak refundace se dělají nejlépe v noci, server není přetížený a jde to na prvý pokus.

Chce to jenom "vstanout" ke compu. :-)



kopie.png

0 Citovat

Audit napsal(a):


Chce to jenom "vstanout" ke compu. :-)



Ono to není jenom o vstanutí ke kompu. U dvou letů z šesti, se mi to prostě nepovedlo, ať jsem to zkoušel kdykoli a lety se postupně přesunuly do "proletěných". Zajímavé je, že let u kterého se povedlo zažádat o refund přes aplikační tlačítko (a peníze skutečně přišly na účet) ze systému zmizel úplně a nejde ani dohledat.

Jinak co se týká vrácení peněz u těch letů, u kterých se mi nakonec objevila stejná hláška, jako tobě v obrázku, tak prozatím, místo peněz, v době kdy měly být připsány, přišel tento mail...

"Dear Customer,

I refer to your recent request for a refund on your booking confirmation .....

Due to the high volume of flight cancellations due to COVID 19, we are experiencing an unprecedented high volume of requests. We are currently working through the backlog and ask that you please bear with us.

Please do not resubmit your request.

Thank you for your patience and understanding.

Yours sincerely,

Ryanair Customer Services

0 Citovat

Daniel napsal(a):

air france update. Relativne rychle jsem se pres madarskou pobocku (resp. madarske cislo) dovolal ochotne pani, ktera zrusila letenky v C z BUD do MIA, refund prej tak 3 tydny. Za me dobry. Dokonce ihned email s potvrzenim refundu a zmena stavu rezervace v mmb z confirmed na cancelled. Prachy na uctu zatim nejsou, ale cekal jsem tuzsi boj, argumentaci proc je voucher na nic etc... a nic.

ha, prachy na uctu za 2 dny po stornu! cumim jako puk a poopravuji sve dosavadni negat. zkusenosti s AF.

0 Citovat

Ahoj, Smartwings nám zrušili let do Malagy v polovině dubna, zažádali jsme o refundaci, napsali nám, že nám můžou nabídnout jen voucher. Pokud to chápu správně, na vrácení peněz máme ze zákona nárok, je to tak?

0 Citovat

tereza-c napsal(a):

Ahoj, Smartwings nám zrušili let do Malagy v polovině dubna, zažádali jsme o refundaci, napsali nám, že nám můžou nabídnout jen voucher. Pokud to chápu správně, na vrácení peněz máme ze zákona nárok, je to tak?

Ano

0 Citovat

tereza-c napsal(a):

Ahoj, Smartwings nám zrušili let do Malagy v polovině dubna, zažádali jsme o refundaci, napsali nám, že nám můžou nabídnout jen voucher. Pokud to chápu správně, na vrácení peněz máme ze zákona nárok, je to tak?

To sice máte,ale v současné situaci z nich peníze prostě nedostanete!

0 Citovat

Ahoj, mozna to tu uz bylo, ale nevite nekdo, jak to ma Austrian Airlines (letenky kupovane pres Student Agency)? Vraci penize, nebo nabizi voucher za zruseny let? Jeste mi teda let zrusen nebyl, ale pocitam, ze to prijde brzy. 

0 Citovat

Ke KLM:


Jen bych doplnil pro ty, co mají problém se spojením s KLM. Byl jsem v březnu ve střední Americe, když mi KLM zrušilo let z USA do Evropy (Cancun-JFK-AMS-PRG).  Rebooking přes jejich web nabízel pouze lety přes USA, které v posledním kroku nešly rezervovat, v emailu mi sdělili, že mi nemohou nabídnout jinou letenku, na webový formulář neodpověděli. Nedalo se dovolat na jejich linky v CZ, UK, USA, Mexiku, Guatemale. Nakonec se podařilo přebookovat letenku zavoláním na české číslo AirFrance (přímý let Cancun-Paříž), takže možná lepší zkusit řešit zrušené lety přes AF.

0 Citovat

tereza-c napsal(a):

Ahoj, Smartwings nám zrušili let do Malagy v polovině dubna, zažádali jsme o refundaci, napsali nám, že nám můžou nabídnout jen voucher. Pokud to chápu správně, na vrácení peněz máme ze zákona nárok, je to tak?

SW group požádala stát o půjčku, takže vidím jedinou možnost a to voucher, respektive ještě druhá možnost a to je nic 

0 Citovat

Zajímavý článek


https://www.planes.cz/cs/article...etu-penize

0 Citovat

"British Airways, Air France a KLM jsou obviňovány, že „skývají“ možnost vrácení peněz a snaží se, aby cestující akceptoval voucher". Tak zrovna tento tyden jsem obdrzel penize od BA i AF za zrusene lety. Pokazde jsem musel zavolat na jejich call centra (bez problemu se da dovolat) a do tydne love na uctu. Uz jsem to psal vyse. Jen si myslim ze aerolinky schovaly moznost online zadosti o refund, ale telefon to poresi. Mozna jsem jen nenapravitelny optimista.

0 Citovat

Máte s tím někdo zkušenost? Přes MyTrip koupen CSA let PRG - Helsinky. Let zrušen. Mytrip napsalo, že vrácení peněz bude řešit s dopravcem, ale chtějí odemne do 48h napsat, ze ruším svou rezervaci. 

"You need to reply to this email within 48 hours to confirm the cancellation of your booking. "

Tomu nerozumím, já ji přeci nemám proč rušit, neni to trik, že pokud ji zruším, tak nemám právo na vrácení penez, protoze jsem "jakože zrušil let"?

0 Citovat

Kompenzace od amerických společností bude snadnější


https://www.planes.cz/cs/article...etu-penize


Německá vláda požádala 2.dubna Evropskou komisi (EK), aby Lufthansa nemusela vracet peníze za zrušené lety, ale nabízet pouze vouchery. EK by mohla pozastavit platnost EU261/2004 o kompenzacích. Takže by asi bylo zdrávo hned si vrácení peněz vyžádat, než bude pozdě a skončí to u voucherů.

0 Citovat

Alert pro vsechny - jak jsem prispival do AA threadu - je zruseny primy spoj PRG - PHL, kterym jsem mel letet 3.11. do MIA s rodinou v PE - letenka koupena pres ba.com (tzn. ten AA let codeshare BA), po telefonu jsem vyridil full refund (60k) za cca 5minut na customer supportu BA. Online nabizeli pouze change (ktery nefungoval) a voucher (ktery samozrejme nechci ;)). Prachy pry prijdou do 15 pracovnich dnu.


Divne je, ze jsem stejnym letem (tentokrat pod AA kodem) mel letet v cervenci z PHL do PRG (tentokrat v C), koupeno pres priceline - bohuzel od priceline ani AA mi zadna notifikace neprisla, pres to, ze cca 2 tydny dozadu mi AA posilali mailem notifikaci o zmenu o posunuti letu z Miami o 15minut - takze doporucuju vsem, co maji platne itinerare do konce roku, kontrolovat pravidelne status vsech letu primo u aerolinek, nevim jestli ste nekdo zazil ten pocit, kdyz stojite s kufrem na checkinu a nikam neletite, protoze nemate platnou letenku..  :D


Zrusim tenhle C trip taky a necham si zatim akorat na rijen tu Hawai, u KLM to zatim vsechno drzi.


Drzim palce s Vasima rezervacema :)

0 Citovat

Hledám inspiraci na levný výlet s Easyjetem složený ze tří letů na rok 2021 (ideálně pod 55 GBP). Musím dořešit dokonce dubna (původní lety jsou na začátku května). Zatím stále spoléhám, že U2 také v květnu bude mít většinu strojů na zemi a zruší to sami. Původně spolu s jedním přískokem od FR to byl let z Prahy na Isle of Man.

Múza mě ještě nepolíbila a nechci jim připlácet víc jak jednu dvě stovky. Ono tomu ani moc nevěřím v následujícím roce na jaře.

0 Citovat

Jakym zpusobem kontaktovat Ryanair ohledne pozadavku na vraceni penez na jinou kartu (placeno bylo Revolut disposable virtual)? Odpoved na email kde byl odkaz na formular zatim vice nez tyden bez reakce...

0 Citovat

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o pomoc radu s vrácením peněz za zrušený let. Zakoupila jsem si BOHUŽEL 3 letenky přes srovnávač OPODO - KAT-BARCELONA (wizzair), BARCELONA - BERGAMO (ryanair), BERGAMO - KAT (ryanair). dneska večer mi přišla SMS přímo od Ryanairu, že můj let byl zrušen a mám si zkontrolovat mail - bohužel na mailu jsem nic neměla, tak jsem šla do appky, kde jsem zjistila, že lety jsou zrušeny. To stejné jsem udělala s wizzairem, kde jsou letenky zrušeny, ale bohužel nejde vrátit peníze napřímo, ale musí mým jménem zažádat agentura, tedy OPODO. Mohla bych poprosit jak můžu peníze získat zpět (i alespoň částečně?), protože od OPODA žádný mail, ani ve spamu nemám a nevím na koho se mohu obrátit. Předem děkuji za jakoukoli radu. 

0 Citovat

kajman napsal(a):

Jakym zpusobem kontaktovat Ryanair ohledne pozadavku na vraceni penez na jinou kartu (placeno bylo Revolut disposable virtual)? Odpoved na email kde byl odkaz na formular zatim vice nez tyden bez reakce...

Ač byla na jedno použití, je stále spojená s tvým účtem a vratka by se ti měla přičíst zpátky do Revolutu. 

0 Citovat

@Andrea: res to s opodo nebo to odepis. Za kolik ty letenky celkem byly?

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ač byla na jedno použití, je stále spojená s tvým účtem a vratka by se ti měla přičíst zpátky do Revolutu. 


Mela by nebo je to osobni zkusenost? Naposledy tomu v jinem pripade u me nebylo... ikdyz mas pravdu, ze na revolutu pisou, ze vratka bude i tak pripsana...

0 Citovat

kajman napsal(a):


Mela by nebo je to osobni zkusenost? Naposledy tomu v jinem pripade u me nebylo... ikdyz mas pravdu, ze na revolutu pisou, ze vratka bude i tak pripsana...

Vysloveně osobní zkušenost mám s tím, že Ryanair není ochotný ani schopný peníze vrátit na jinou kartu, než s kterou jsi to platil. Neumí voucher, neumí ani ten jejich kredit. Stačí?

Znám to ze snahy o refund při koupení odpuštěné letenky přes třetí stranu. Napřímo se jedině rebook. O refund si napřímo zažádat můžeš, ale půjde na kartu prodejce, kterou tu letenku platil.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Vysloveně osobní zkušenost mám s tím, že Ryanair není ochotný ani schopný peníze vrátit na jinou kartu, než s kterou jsi to platil. Neumí voucher, neumí ani ten jejich kredit. Stačí?

Znám to ze snahy o refund při koupení odpuštěné letenky přes třetí stranu. Napřímo se jedině rebook. O refund si napřímo zažádat můžeš, ale půjde na kartu prodejce, kterou tu letenku platil.


Diky moc za info. Ten virtualni jednorazovy revolut opravdu podle jejich podpory by mel umet prijmout vratku. Pres jaky kanal jsi kontaktoval Ryanair ohledne toho pozadavvku? Jednu takovou letenku koupenou pres treti stranu tu taky asi budu mit (zatim jeste nezruseno ale cekam, ze bude), tak bych vyzkousel jestli se neco nezmenilo...


0 Citovat

Přes ten jejich chat. Volat můžeš taky, ale nemají normální číslo. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


Jak jsi to dokázal? Já jim před dvěma týdny napsal email a pořád neodpověděli, pouze přišel email, že mi linku zrušili a mám si požádat o voucher...


PS: Kdyby někdo řešil FR a neměl zoobrazené rezervace jako já. Včera mi přišel email, že mi ruší PRG-MAD ( nebylo zoobrazené v rezervacích, jako zbytek ) a mám buď si to posunout nebo požádat o vrácení peněz. 2-3 týdny si mám počkat... Tak ještě MAN-PRG od FR a zbývá jen U2, LA,IB, A3 na řešení :D 

Přišel mi mail o zrušení spoje, nabídka vrácení peněz nikde, tak jsem se poptal a bylo mi řečeno toto:

"Proplacení nevyužité jízdenky je možné. Stačí napsat na servis@flixbus.cz nebo vyplnit kontaktní formulář na https://www.flixbus.cz/servis/rozsirena-pomoc a kolegové z finančního Vám odpoví.".
Zkusil jsem a uvidím. 😊 

0 Citovat

J0x napsal(a):

Přišel mi mail o zrušení spoje, nabídka vrácení peněz nikde, tak jsem se poptal a bylo mi řečeno toto:

"Proplacení nevyužité jízdenky je možné. Stačí napsat na servis@flixbus.cz nebo vyplnit kontaktní formulář na https://www.flixbus.cz/servis/rozsirena-pomoc a kolegové z finančního Vám odpoví.".
Zkusil jsem a uvidím. 😊 

Praktická zkušenost z poledne: Inspiroval jsem se a trošku je popohnal po telefonu (protože jsem posílal dvě zprávy v ten samý den a jednu před 6 dny vypořádali a druhá doteď ani ťuk):
- po telefonu mají přístup do systému a vidí zprávy, co jsi jim posílal;
- v případě potřeby je umí rovnou předat na finanční oddělení;
- vědí o tom, že máš volbu na vrácení peněz

0