Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Roiman4 napsal(a):

Jenom to né, dneska mi přišel email od U2, že mi to ruší... tak si počkám na druhý let a asi zavolám oba zároveň :( 

Nebo najít rychlý textový kontakt - čili nikoliv posílání mailů a formulářů. Mívali i vlastní chat podobně jako Ryanair. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Nebo najít rychlý textový kontakt - čili nikoliv posílání mailů a formulářů. Mívali i vlastní chat podobně jako Ryanair. 


zkusím fb... :D ale pořád nevím co s A3 :( to bude dlouhé s nimi 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Musíš volat.


Dnes ráno psali, že bude online formulář a teď už jsem se k němu proklikala.

https://www.easyjet.com/en/refund-form

0 Citovat

yellow napsal(a):


Dnes ráno psali, že bude online formulář a teď už jsem se k němu proklikala.

https://www.easyjet.com/en/refund-form


Oooo děkují :) Psali, že mají hodně žádostí a že to potrvá, tak uvidíme ;) 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


Oooo děkují :) Psali, že mají hodně žádostí a že to potrvá, tak uvidíme ;) 


Není zač. Já právě čekala, jestli udělají online formulář, protože na ně dost lidí tlačilo a ty jejich linky byly absolutně nedostupné.

0 Citovat

Ahoj,

máte někdo voucher nebo přebookovanou letenku od Air France/KLM/Kenya Airways kvůli Covid? Zajímalo by mě, zda se voucher musí čerpat na stejnou trasu nebo cokoliv jiného a jak probíhalo jeho získání. Díky

Jitka

0 Citovat

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jestli je tady někdo, komu zrušili let China Southern Airlines. Na začátku února nám zrušili zpáteční let z Malajsie, takže jsme proletěli jen polovinu letenky. 

Letenky jsme kupovali přes Pelikána a ihned jsme zbylé části letenky stornovali a zažádali o refundaci. Doteď ale nemáme žádný výsledek. Pelikána zbytečně zahlcovat maily nechci, protože je mi jasné, že toho mají spoustu na vyřízení. Chtěla jsem se proto zeptat, zda někdo neměl podobnou zkušenost, a pokud ano, jak je na tom s navrácením peněz.

Moc díky!

0 Citovat

To musíte řešit právě jedině s Pelikánem, tedy do nich!

0 Citovat

Mě by tedy spíš zajímalo, jakým způsobem jste stornovali zbývající letenky. To byste právě jako zákazníci neměli dělat. Oni neletí - oni to ruší - vaše proaktivnost je v tom případě spíš na závadu.

0 Citovat

Tak KLM sa stale cuka a husti do mna ten voucher. Za normalnych okolnosti by mi vraj vratili peniaze, ale teraz su to vraj exceptional circumstances. Takze ja asi pojdem von niekoho okradnut a vyhovorim sa, ze to boli exceptional circumstances. Pisala som do Air Bank o chargeback a ti mi dneska odpisali, ze poziadaju o reklamaciu polovice ciastky, pretoze mi bol zruseny iba let tam. Takze som si velmi pomohla. Btw. let naspat je az na konci cervna.

0 Citovat

@andrea, povedz ze si bola COVID pacient a ked nepreplatia aj druhu cast, tak si pojdes zavolat priamo na pobocku veduceho :))

0 Citovat

@Andrea: https://nltimes.nl/2020/04/02/eu...ed-flights


0 Citovat

@LukasAK to ja samozrejme viem a vedia to aj oni, ale seru na to, dneska som im znova odpovedala, tak som zvedava na reakciu

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Čekám už třetí měsíc na peníze od Air China za zrušený let do Vietnamu. Slibovali, že budou do měsíce na účtu...

Air China po urgenci už ani žádný termín neslibují. Píší že toho mají moc a až to bude tak to bude...

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Tak KLM sa stale cuka a husti do mna ten voucher. Za normalnych okolnosti by mi vraj vratili peniaze, ale teraz su to vraj exceptional circumstances. Takze ja asi pojdem von niekoho okradnut a vyhovorim sa, ze to boli exceptional circumstances. Pisala som do Air Bank o chargeback a ti mi dneska odpisali, ze poziadaju o reklamaciu polovice ciastky, pretoze mi bol zruseny iba let tam. Takze som si velmi pomohla. Btw. let naspat je az na konci cervna.


Ahoj, chci se zeptat. Kam píšeš na KLM? Úplně mě vytáčí, že nemají normální email, ale pouze sociální sítě na který mi odpovídá robot... A bez mé žádosti mi přišlo do emailu, že zašlou voucher...

0 Citovat

Loni se mnou KLM řešili refund z tohoto podivného mailu: AFKLMservices@iscits.com

EDIT: z výše uvedeného mailu mi přišlo vyjádření k refundu, psal jsem na ještě divnější mail, který mi nadiktovali do telefonu: kl.b2c.cz@websupportklm.com


0 Citovat

[citace="ludmila.velartova"]


Zdravím všechny cestovatele, neví někdo, proč z portálu Kralovna. cz nikdo neodpovídá na maily ani nebere telefon ? To samé Student Agency. Nikde jsem se nedočetla, jestli třeba už nezkrachovali nebo tak. Máme letenky na 23.04, od Qataru.  Moc děkuji za pomoc Ludmila


královna i SA posílají mail 3-7 dnů před odletem a pak komunikují

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Tak KLM sa stale cuka a husti do mna ten voucher. Za normalnych okolnosti by mi vraj vratili peniaze, ale teraz su to vraj exceptional circumstances. Takze ja asi pojdem von niekoho okradnut a vyhovorim sa, ze to boli exceptional circumstances. Pisala som do Air Bank o chargeback a ti mi dneska odpisali, ze poziadaju o reklamaciu polovice ciastky, pretoze mi bol zruseny iba let tam. Takze som si velmi pomohla. Btw. let naspat je az na konci cervna.

cukaji se, cukaji, ale už se tak vehementně nebrání vrácení peněz jako zpočátku. Kdo zatlačí, dostane refund. Někdy... Jinak běžně voucher s roční platností a pokud jej člověk neproletí, vrátí peníze.

0 Citovat

erko14 napsal(a):


Ahoj, chci se zeptat. Kam píšeš na KLM? Úplně mě vytáčí, že nemají normální email, ale pouze sociální sítě na který mi odpovídá robot... A bez mé žádosti mi přišlo do emailu, že zašlou voucher...

ted nevim jestli jsou to stránky KLM nebo AF (ale to je v podstatě fuk), mají Whatsup. A tam celkem fungují

0 Citovat

před časem se tu někdo ptal na LATAM. Ti pochopitelně nabízí voucer, ale ani se nijak zvlášť nebrání refundu. Komunikace? - tak za 3 dny odpoví


0 Citovat

Jak dopadnu, když mám VIE-LIS-PDL s TAP na jedné letence a bude lítat jen LIS-PDL?

0 Citovat

tak se to bere jako jedna cesta a platí vše podle EC261, tedy právo na výběr mezi přesměrováním/změnou data odletu, a zrušením celé letenky, kdy je nárok na vrácení celé částky v penězích, asi Ti bude nabízen voucher, ale máš právo požadovat peníze.
Pokud je to kvůli covid, tak samozřejmě bez kompenzace.

V praxi ještě záleží, u koho je to koupeno, některé OTA se cukají, přímo TAP taky, ale nárok je jasný.
Někde je nutno více zatlačit (pohrozit chargebackem, soudem, stížností na dozorové orgány).


0 Citovat

Přímo přes TAP.

0 Citovat

Sub - Bohouš Kubart napsal(a):

před časem se tu někdo ptal na LATAM. Ti pochopitelně nabízí voucer, ale ani se nijak zvlášť nebrání refundu. Komunikace? - tak za 3 dny odpoví


Tak mě pořad nezrusili letenku 😂 takže vyčkávám. Ale dobry vědět, to bude jak s DL komunikace 😅

0 Citovat

Ahoj mám útrapy s refundací u Ryanair.

Měli jsme zrušené lety KTW>DUB a zpět, které měly proběhnout minulý týden.

Už na konci března lety zrušili a dali nám na výběr, refund nebo move a flight. Zvolili jsme refund a bylo řečeno že to bude trvat až 20 pracovních dní + 7 pracovních dní platba.

Po třech týdnech přišel email s voucherem na částku kterou jsme zaplatili za letenky cca 3500PLN s tím že pokud nechci tento voucher, mám je kontaktovat a zažádat znovu o refund na odkazu který byl v emailu, odkaz vedl na stránku jak použít voucher. A jediná zmínka o vrácení peněz na této stránce byla, že pokud zažádám o vrácení (což jsem přeci udělal před týdny) tak bude můj požadavek zařazen do fronty dokud COVID-19 situace neustoupí.

Jenže kontaktovat Ryanair pomocí live chat je momentálně nadlidský úkol.

Neřešil někdo podobnou situaci nebo případně povedlo se někomu v této situaci domoci zpět svých peněz?

0