Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

tak to by mne taky zajímalo, taktéž mám několik rezervací s TAP přes prostředníka, taky zatím nezrušeno. psal jsem na online chat, prý to jde jen přes prostředníka (kde to bylo koupeno).

V tomto se společnosti liší, třeba Turkish bezproblémů přebookují na open ticket ticket, i když taky koupeno přes OTA. U TAPu bych to ještě zkusil, možná jen záleží, na koho člověk natrefí..


0 Citovat

A co myslíte zrušit hned nebo vyčkat až zrusi let sama společnost?

0 Citovat

Pokud zrušíš ty a let normálně proběhne, tak nedostaneš nic (maximálně pár korun za vrácené poplatky), aby jsi dostala peníze zpět, musí let zrušit společnost (pokud ho na konci června bude mít důvod zrušit).

Logicky voucher můžeš uplatnit pouze u letecké společnosti, která jej vystavila, ne u OTA.

0 Citovat

no pokud je tam nabidka od tapu na 120% voucher tak adi neni co resit, ne? drapbi voucher a ten pak pouzij na novy let s tapem na ostrov vecneho jara v lepsim terminu

0 Citovat

Daniel napsal(a):

no pokud je tam nabidka od tapu na 120% voucher tak adi neni co resit, ne? drapbi voucher a ten pak pouzij na novy let s tapem na ostrov vecneho jara v lepsim terminu

Pokud lety nejsou zrušeny, tak není za co dostat voucher.

0 Citovat

Voucher v hodnotě 120% začíná být v dnešní době lukrativní nabídka. A kdo rád trochu gamblí, tak to může zkusit párkrát otočit na letenkách v dubnu, květnu. Viz vlákno Wizzair 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Pokud zrušíš ty a let normálně proběhne, tak nedostaneš nic (maximálně pár korun za vrácené poplatky), aby jsi dostala peníze zpět, musí let zrušit společnost (pokud ho na konci června bude mít důvod zrušit).

Logicky voucher můžeš uplatnit pouze u letecké společnosti, která jej vystavila, ne u OTA.


TAP nabízí svoje vouchery (tedy platné jen pro TAP) i za lety, které zrušené nejsou.
Můžeš buď zdarma přebookovat (odpuštěn poplatek za změnu + 25€/100€ sleva při rozdílu tarifu), nebo převystavit na TAP voucher se 120% hodnoty s platností 2 roky.
A to pro všechny lety až do září 2020.

Otázka ale je, jestli to půjde vyžádat, když je to koupené přes OTA.
Formulář pro žádost je zde https://reembolsos.flytap.com/Re...efundsFlow

0 Citovat

Pravda, byly až na květen. 

0 Citovat

https://www.flytap.com/en-pt/spe...EVHWtmOY8o

0 Citovat

goro napsal(a):


TAP nabízí svoje vouchery (tedy platné jen pro TAP) i za lety, které zrušené nejsou.
Můžeš buď zdarma přebookovat (odpuštěn poplatek za změnu + 25€/100€ sleva při rozdílu tarifu), nebo převystavit na TAP voucher se 120% hodnoty s platností 2 roky.
A to pro všechny lety až do září 2020.

Otázka ale je, jestli to půjde vyžádat, když je to koupené přes OTA.
Formulář pro žádost je zde https://reembolsos.flytap.com/Re...efundsFlow

Možnost bezplatné změny se mi ve správě rezervace přes TAP vůbec nezobrazuje, mám jen možnost zrušení rezervace -> žádost o refund formou voucheru skrze číslo e-ticketu. Kdybych tedy přistoupil na vydání voucheru, jak TAP postupuje, vydává vouchery pro každý E-ticket zvlášť nebo se vygeneruje voucher za všechny cestující v rezervaci. Máte někdo odzkoušeno? 

0 Citovat

No to by mě zajímalo zda voucher dostanu přímo od TAP, nebo musím přes Gotogate, pokud máte někdo zkušenost pisnete. 

0 Citovat

můžeš zkusit vyplnit formulář a zadat svůj email, v lepším případě to proběhne v pořádku a voucher dostateš rovnou. V horším případě se nestane nic a budeš to muset vyřizovat přes gotogate, s kterým to může být na dlouho, za draho, nebo to neudělají vůbec, zejména pokud let není zatím zrušený.

0 Citovat

Takže asi určitě počkat až let zruší sama TAP. A nebo se stane zázrak a toho 30.6.20 už se bude normálně létat. 

0 Citovat

@Keellim: My máme na Madeiru letět 25. 6., ale moc tomu nedávám, navíc někteří letět nechtějí. Raději bych byl, kdyby TAP vrátil peníze, tím by se všechno vyřešilo. 

0 Citovat

My letět určitě chceme, peníze určitě nedostaneme. Také bych raději peníze, jelikož za tu cenu za kterou jsem letenku  koupila u preprodejce  u TAP nikdy nepořídím.

0 Citovat

Mar napsal(a):




Mě Student agency poslala, že voucher je nepřenosný, tj je na konkrétní jména a je nutné jej proleťet do roku od vydání. Sám to můžeš nějak rozumně proletět poměrně snadno, ale co skupina? Navíc jsi vázaný na konkrétní leteckou společnost a její trasy.

Voucher musíš do jednoho roku finančně zlikvidovat - to znamená koupit jinou letenku. Na někdy, třeba za rok. Ale voucher jsi do roka využil.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

@Keellim: My máme na Madeiru letět 25. 6., ale moc tomu nedávám, navíc někteří letět nechtějí. Raději bych byl, kdyby TAP vrátil peníze, tím by se všechno vyřešilo. 


Já mám na 6.7. Azory z Vídně. Taky začínám spíš uvažovat o tom +20% voucheru. A raději asi hned, protože i kdyby se od července začalo lítat, tak stejně budou nějaká omezení a do toho se mi moc nechce...


Edit: tak jsem již učinil. Přišlo potvrzení v portugalštině s tím, že v nejbližší době dostanu voucher mailem.


0 Citovat

Tak to jsem měl fakt asi nějakou mega haluz, že mě TAP přehodil zdarma a ještě na Vánoce. Z letenek za 310€ jsou letenky za 3190€. Sranda by byla, kdyby se to ani na Vánoce nedalo proletět a dostal bych +20% voucher z nové ceny :D

0 Citovat

No já 27.6. Azory z Nemecka, taky pocitam, ze to zrusi :(  

0 Citovat

Hlásím, že jsem obdržel refund od Flixbusu po měsíci a čtvrt dopisování.

0 Citovat

Doktor napsal(a):

No já 27.6. Azory z Nemecka, taky pocitam, ze to zrusi :(  

Ono, že to zruší, je ještě dobrá varianta. Horší bude, když to nezruší, ale hranice s Německem zůstane uzavřená nebo že by po příletu na Azory byla povinná 14 denní karanténa ;)

0 Citovat

o 50Kc bohatsi :))

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Tak to jsem měl fakt asi nějakou mega haluz, že mě TAP přehodil zdarma a ještě na Vánoce. Z letenek za 310€ jsou letenky za 3190€. Sranda by byla, kdyby se to ani na Vánoce nedalo proletět a dostal bych +20% voucher z nové ceny :D

Pokud to nezruší, tak se tam možná potkáme.

0 Citovat

tonic napsal(a):

o 50Kc bohatsi :))

Přidej ještě jednu nulu ;)

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Tak to jsem měl fakt asi nějakou mega haluz, že mě TAP přehodil zdarma a ještě na Vánoce. Z letenek za 310€ jsou letenky za 3190€. Sranda by byla, kdyby se to ani na Vánoce nedalo proletět a dostal bych +20% voucher z nové ceny :D


To já jsem si taky mohl vybrat jiný termín, jenže jsem nechtěl např. vánoce. Preferuji léto...
0