Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Jakub K napsal(a):

Zdravím, neměnil jste někdo termín letenek u Ryanair? Odpustili od poplatku, pár stovek bych kvůli rozdílu původní a nové ceny doplatil, ale při pokusu o změnu to chce zaplatit nejen ten rozdíl, ale i jakousi položku Změny bez doplatků (1x Adult) v řádu tisíců...dá se to zrušit nebo je lepší nechat letenku propadnout?


Neni to jen pro lety do 31.3.?

0 Citovat

Petr Soukup napsal(a):

Nezlobte se na mě, ale je naprosto výjimečná situace. Proč řešíte úlet v letenkách za pár stovek s níznanákladovkama? Chápu, že to bolí, ale lidi řeší existenční problémy, a to je mnohem horší situace. Já měl teď být za oceánem, přišel jsem o desítky tisíc , holt jsem se s tím smířil a prostě nepojedu další dva nebo tři roky nikam. Vězte, že další jsem na tom mnohem hůř a za dva měsíce nebudou mít na nájem....

To se mám ukájet/chlácholit tím, že někteří jsou na tom mnohem hůř? To je taky pěkná diagnóza. Pro někoho může být i pár stovek hodně. Někdo na nejbližší týdny a měsíce má těch pár stovek až tisíc např.  krát 5. Není jediný důvod to nízkonákladovkám rezignovaně nechat, pokud člověk nemá jiné mnohem důležitější starosti.

Kdyby fungovaly férově, nikdo nic nemusí řešit - neletí se > refund, zákaz vstupu pro občany x > refund, letí se do rizikové oblasti > po kontaktu společnosti - rebook nebo refund.

0 Citovat

Posunuli nám přílet do Las Vegas  /za 10 týdnů/ o 3.19 hod. Letíme s American Airlines, letenky jsme koupili přes Orbitz. Už jsme volali na AA jestli je posunutí letu důvod pro zrušení letenek. Bylo nám řečeno že ano. Mám 2 dotazy: Kdyby se to do  odletu neurovnalo a chtěli jsme to chtěli zrušit, je lepší důvod posunutí příletu, nebo koronavirus ? Musíme jednat jen s Orbitz ?

0 Citovat

Na co čekáte? Za 10 týdnů rozhodně nikam nepoletíte a AA může být už klidně v bankrotu, já bych to okamžitě zrušil pokud je ta možnost a firmy ještě připouští refund, Orbitz už taky nemusí existovat, vždyť je to firma, co žije jenom z cestovního ruchu, který se téměř úplně zastavil.

0 Citovat

Standa napsal(a):


Neni to jen pro lety do 31.3.?

Mne zrušili let 16.5. a mal som možnosť zadarmo prebookovať na ľubovoľný termín a samozrejme som neplatil ani poplatok za zmenu ani rozdiel v cene

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Mne zrušili let 16.5. a mal som možnosť zadarmo prebookovať na ľubovoľný termín a samozrejme som neplatil ani poplatok za zmenu ani rozdiel v cene


Tak zrušený let je něco jiného, než to, že si můžeš let do 31.3 zdarma předělat na jiný termín. 

0 Citovat

tiez mi zrusili ten Tallin (Laudamotion), lenze som to bookoval cez bravofly :D

sice je tam moznost rebookingu, ale tallin vieden uz len raz tyzdenne v tych datumoch. tak ci tak to je jedno, na riesenie mam dalsie tyzdne a ktovie co sa vsetko pomeni.

Prinajhorsom pridem o 120 euro na inych veciach.

0 Citovat

[citace="Petr Soukup"]

Nezlobte se na mě, ale je naprosto výjimečná situace. Proč řešíte úlet v letenkách za pár stovek s níznanákladovkama? Chápu, že to bolí, ale lidi řeší existenční problémy, a to je mnohem horší situace. Já měl teď být za oceánem, přišel jsem o desítky tisíc , holt jsem se s tím smířil a prostě nepojedu další dva nebo tři roky nikam. Vězte, že další jsem na tom mnohem hůř a za dva měsíce nebudou mít na nájem....


Hlavne taky ,letecke spolenosti stale letenky  prodavaji  , vlada to tentokrat  nechala jen na leteckych spolenostech , Ryanair  pise ,ze vzhledem k uzavreni hranic CR rusi vsechny lety do /z  CR  ,pritom stale jde lety koupit ,mam letenky na stredu  , takze pri takom pristupu  budu sve naroky  uplatnovat 

0 Citovat

[citace="Standa"]


Neni to jen pro lety do 31.3.?


Je to jen do 31.3,  navic FR  posila asi neco az den pred odletem ,,mam letet ve stredu a porad nic nemam a letenky koupit jdou  na vsechny  dny i kdyz na vseobecnem infu je, ze rusi vsechny lety  do /z  CR 

Tak taky premyslim co udelat  ,protoze  primo Dublin jde koupit na stredu  za rozumne penize a ja mam letenky pres Londyn ,kde muzou do stredy nastat  drasticka opatreni  i kdyz pisou ze  behem 5-20 dnu

EasyJet i Aer Lingus  taky  letenky porad prodavaji   ( Londyn ,Dublin )

0 Citovat

mikir napsal(a):


Hlavne taky ,letecke spolenosti stale letenky  prodavaji  , vlada to tentokrat  nechala jen na leteckych spolenostech , Ryanair  pise ,ze vzhledem k uzavreni hranic CR rusi vsechny lety do /z  CR  ,pritom stale jde lety koupit ,mam letenky na stredu  , takze pri takom pristupu  budu sve naroky  uplatnovat 


A co s tím ma vláda co dělat? To nikdo nedokáže pochopit, že tohle jsou situace, které reálně může řešit pouze pojištění storna? Co je letecké společnosti do toho, že vy nemůžete odletět, protože to vláda zakázala? To je stejný případ jako když nestihnu navazující spoj, nebo si včas nezjistím, že do dané destinace potřebuji vízum. To že jsou letenky v prodeji, spoj funguje, ale já ho nemohu využít. není důvod k tomu, abych chtěl po letecký společnosti vrátit peníze. 


Za celou situaci v ČR bohužel mohou právě cestovní kanceláře, který teď nejvíc kvičí a zajímají se, kdo jim bude ztráty kompenzovat. Kdyby se všechny lyžařské zájezdy včas stoply, tak by byl klid. To, že tam lidi nakonec vyjeli, byl pouze důsledek toho, že chtěli minimalizovat ztráty. Ja jsem takto odepsal 10 tisíc a zrušil zájezd den před odjezdem, přestože mi v cestovce tvrdili, jak je tam všude bezpečno a všechno funguje. Za dva dny to tam celý zavřeli. Taky po nikom žádnou kompenzaci nechci, protože to prostě beru tak, že někdy je zdraví a ohleduplnost k ostatním přednější, než nějaké peníze. 


Jenže když vidím ty zabedněnce, co jsou schopní odjet z Italie o 2 hodiny dřív, jen aby stihli půlnoční lhůtu a nemuseli do karantény a pak ještě pobyt v Italii zatají v nemocnici.....

0 Citovat

Bohužel můj let s FR do Marrakeshe 8.4 nejde přerezervovat bez poplatku (1050 za osobu a směr). Ono to je stejně v mém případě jedno, protože tu linku budou rušit, poslední let je 3.5 a tak to nemám moc kam přesunout..


Příjemně ale potěšil Booking. Včera mi poslal zprávu, že vzhledem k omezením zřejmě nebudu moci cestovat a tak mohu zrušit zdarma všechny rezervace (i ty bez možnosti storna).

0 Citovat

Mikir se zase chytil jako hov.o košile skutečnosti, že se letenky prodávají a další tři týdny to bude omílat dokola. Jakou to má relevanci? Žádnou. 

Tvl, snad i ty vidíš že se situace zhoršuje velmi rychle, tak proč dřepíš tady, kde je stejně všechno špatně, a nejsi zpátky v Irsku? To opravdu lidí jako ty potřebují nad sebou drába, aby se nechovali jako úplní idioti?


JSLIWKA: Okamžitě stornovat. Trumpova administrativa údajně zvažuje celostátní karanténu na 2-4 tydny, možná už od nadcházejícího týdne. 

S Orbitzem přeji mnoho štěstí a velkou trpělivost.

0 Citovat

Petr Soukup napsal(a):

Nezlobte se na mě, ale je naprosto výjimečná situace. Proč řešíte úlet v letenkách za pár stovek s níznanákladovkama? Chápu, že to bolí, ale lidi řeší existenční problémy, a to je mnohem horší situace. Já měl teď být za oceánem, přišel jsem o desítky tisíc , holt jsem se s tím smířil a prostě nepojedu další dva nebo tři roky nikam. Vězte, že další jsou na tom mnohem hůř a za dva měsíce nebudou mít na nájem....


Vzhledem k tomu, že téma se jmenuje "Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby", tak se dá předpokládat, že se tu budou řešit kompenzace a ne to, že někdo nemá na nájem.

Koho tohle téma nezajímá, může si najít jiné, závažnější, téma.

Mimochodem, třeba spousta lidí, co měla někam cestovat, za 2 měsíce nebude mít na ten nájem, jak říkáte, a právě jim se hodí dostat kompenzaci za letenky a navazující služby, třeba i pár stovek od nízkonákladovek.

0 Citovat

Tak mně Lauda právě zrušila let BCN - VIE 22.3. Takže o další starost méně. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

.

Jenže když vidím ty zabedněnce, co jsou schopní odjet z Italie o 2 hodiny dřív, jen aby stihli půlnoční lhůtu a nemuseli do karantény a pak ještě pobyt v Italii zatají v nemocnici.....


A tohle prosím byli schopni udělat i lékaři a další den jít do práce, naštěstí v tomto konkrétním případě měli rozum nadřízení a okamžitě ho vykopali z práce a poslali do karantény.
0 Citovat

Standa napsal(a):

Bohužel můj let s FR do Marrakeshe 8.4 nejde přerezervovat bez poplatku (1050 za osobu a směr). Ono to je stejně v mém případě jedno, protože tu linku budou rušit, poslední let je 3.5 a tak to nemám moc kam přesunout..


Příjemně ale potěšil Booking. Včera mi poslal zprávu, že vzhledem k omezením zřejmě nebudu moci cestovat a tak mohu zrušit zdarma všechny rezervace (i ty bez možnosti storna).


Poslali mi stejné SMSky na ubytka, Holanďani jsou borci, už asi třetí příjemná zkušenost s nimi

0 Citovat

Taky mi přišla sms. Právě kvůli tomu, že to přišlo SMS a ne emailem jsem si myslel, že je to scam a hledal chybu v adrese, místo mobilu jsem to otevíral na zabezpečeném PC a on to byl nakonec opravdu booking :D  No na účtu tu částku pořád stženou mám, ale předpokládám, že se to do týdne vrátí. 

0 Citovat

[citace="floodland"]


A co s tím ma vláda co dělat? To nikdo nedokáže pochopit, že tohle jsou situace, které reálně může řešit pouze pojištění storna? Co je letecké společnosti do toho, že vy nemůžete odletět, protože to vláda zakázala? To je stejný případ jako když nestihnu navazující spoj, nebo si včas nezjistím, že do dané destinace potřebuji vízum. To že jsou letenky v prodeji, spoj funguje, ale já ho nemohu využít. není důvod k tomu, abych chtěl po letecký společnosti vrátit peníze. 


Za celou situaci v ČR bohužel mohou právě cestovní kanceláře, který teď nejvíc kvičí a zajímají se, kdo jim bude ztráty kompenzovat. Kdyby se všechny lyžařské zájezdy včas stoply, tak by byl klid. To, že tam lidi nakonec vyjeli, byl pouze důsledek toho, že chtěli minimalizovat ztráty. Ja jsem takto odepsal 10 tisíc a zrušil zájezd den před odjezdem, přestože mi v cestovce tvrdili, jak je tam všude bezpečno a všechno funguje. Za dva dny to tam celý zavřeli. Taky po nikom žádnou kompenzaci nechci, protože to prostě beru tak, že někdy je zdraví a ohleduplnost k ostatním přednější, než nějaké peníze. 


Jenže když vidím ty zabedněnce, co jsou schopní odjet z Italie o 2 hodiny dřív, jen aby stihli půlnoční lhůtu a nemuseli do karantény a pak ještě pobyt v Italii zatají v nemocnici.....


Tak  o me nejde ja odletet muzu , ale musi byt cim  a kdyz  mi letecka spolecnost neni schopna poslat  vcas info  co bude tak jak si mam zaridit nahradni reseni   a  vlada ma zdelovat dopredu co se chysta udelat a  jasne to definvova a ne jednat v noci a pak zakazat obchody od 6 rano  a ted zase ,,,predpokladaji ceslostatni karantenu  ,nebudu komentovat co si o tom myslim ,ale ptam se co to presne znamena , zavrou treba  komlet letiste jako je to uz na Slovensku nebo v Polsku ?  Zrusi verejnou dopravu mezi mesty ? Pise se ze MHD zatavit nechteji  ,,ale uz nepisou  jak  mezimestska doprava ,,,  Babis pise aby lidi chodili jen z prace a do prace   a co ti ostatni   co  do prace nechodi a nebo  jsou to cizinci ,,,pokud komplet zavre letiste  tak cizinec ma sanci  odjet jinam ,ale mezinarodni doprava je uz pozatavena , ale je z tech prohlaseni jasne ze se jeste pujde dostat  na hranice ? ( pri vyhlaseni celostatni karanteny )....
0 Citovat

Proboha Mikire, už se k ničemu raději nevyjadřuj, zbytečně se ztrapňuješ. Pokud se ti v Česku nelíbí, tak máš možnost sem vůbec nejezdit. Pak nebudeš mít dilema, jak se odsud dostat ven. 

0 Citovat

Počkej, ty přece v každém příspěvku zdůrazňuješ, že žiješ 20 let na západě a  jsi "Ir" a teď nám najednou říkáš, že pořád potřebuješ vodit za ručičku jako za socíku, kdy stát přemýšlí a rozhoduje za tebe a osobní zodpovědnost neočekává?

Napadlo tě, že ani aaerolinky- včetně Ryanairu - netuší co bude a jsou ve vleku událostí jako téměř všichni?

0 Citovat

[citace="Petr76"]

Mikir se zase chytil jako hov.o košile skutečnosti, že se letenky prodávají a další tři týdny to bude omílat dokola. Jakou to má relevanci? Žádnou. 

Tvl, snad i ty vidíš že se situace zhoršuje velmi rychle, tak proč dřepíš tady, kde je stejně všechno špatně, a nejsi zpátky v Irsku? To opravdu lidí jako ty potřebují nad sebou drába, aby se nechovali jako úplní idioti?


Proc jsem tady nehodlam vysvetlovat a samozrejme  ctu o situaci jak se zhrosuje  nejen v CR , byl bych odletel vcera nebo dneska ,ale ceny letenek byly nehorazne , a letecka spolecnost by mi zmenu  umoznila bez poplatku ,ale s doplatkem rozdilu  Nejde me o kompenzaci ,ani o par euro co jsem dal za letenky ,jen chci vymenu  zdarma  za neco jineho  a to muze nastat jedine kdyz  CR zavre letiste  uplne , nebo  kdyz let nepoleti  ,,, zatim nemam z FR zadne info  a kdyz nahlednu na pondelni odlety z Prahy tak konretne Stansted zruseny neni   Dublin  jeste nevidim ...

A co jako podle tebe mam udelat  ? Koupit si letenku od kohokoliv   a odkud ?  Ted uz nejde nic rozumneho nez cekat na dalsi vyvoj 

Kdyz CR zavre letiste komplet  budu mit jen moznost odjet na hranice Nemecka nebo Rakouska , ale dostanu se tam kdyz bude celostatni karantena  ? 

Navic  asi kdyz Irsko zakaze Schengen  ,tak  budu mit  14 dnu karantenu nevadi  ale to se musim dostat do Corku ,kde mam auto na letisti ,, nebo vis jiste ze me pusti autobusem z Dublinu ?  A vis jiste ze neuviznu nekde na prestupu ?

To neni o drabovi ,ale o chybejicich  jasnych informacich ,ano muzes argumentovat  ze jsem mohl odletet  v sobotu nebo dneska  ,kdyz  vidim sam situaci ,,..,


0 Citovat

[citace="floodland"]

Proboha Mikire, už se k ničemu raději nevyjadřuj, zbytečně se ztrapňuješ. Pokud se ti v Česku nelíbí, tak máš možnost sem vůbec nejezdit. Pak nebudeš mít dilema, jak se odsud dostat ven. 

Ja sice CR kritizuju , na coz mam  pravo  stejne jako  opozice  a  clovek co nevolil soucasneho prezidente ani vladu,  ale to prece nema  nic spolecneho s jezdenim sem ,, jedine co  muzes rict  ,ze jsem mel odletet vcera nebo dnes   a kdyz by nestaly letenky pres  5000 kc  tak jsem odletel 

0 Citovat

Tak tady potom nebreč. Možnost odletět jsi měl. Když je pro tebe 5000,-Kč moc a raději budeš spoléhat na to až tvoji letenku zruší, tak si nestěžuj. Na informovanost předem zapomeň. Nikdo neví co bude zítra. 

0 Citovat

[citace="Petr76"]

Počkej, ty přece v každém příspěvku zdůrazňuješ, že žiješ 20 let na západě a  jsi "Ir" a teď nám najednou říkáš, že pořád potřebuješ vodit za ručičku jako za socíku, kdy stát přemýšlí a rozhoduje za tebe a osobní zodpovědnost neočekává?

Napadlo tě, že ani aaerolinky- včetně Ryanairu - netuší co bude a jsou ve vleku událostí jako téměř všichni?


Ja zadne vedeni nechci  ,ale chci jasne info , co  to ktere rozhodnuti znamena  ,bez ohledu jestli nastane nebo ne 

a  kdyz je trba   uz  uvedeno  na odletech z Prahy na  pondeli do Londyna ,ze zruseny let  neni ,,tak mam jako pocitat s tim ze ho treba  zrusi tesne pred odletem ?   To je tak slpzite napsat  ze kdyz treba vlada  vyda narizeni celostatni karanteny ,ze zavre letiste  komplet ? Ano to FR vedet nemuze  ,ale treba asi vi ze Cesi uz letet nesmi ,pokud se neprokazi  trvalym pobytem v te zemi  ,a ,vi kolik je  zatim prihlasenych cestujicich ,, tak vi jestli ten let nechaji nebo ne ..a totez je u ostatnich  spolecnosti  



0 Citovat

O tom mluvím. Rozhodnout se musíš sám s informacemi, které máš k dispozici. I za cenu finančních ztrát.

Nikdo jistě neví nic a dalších otázek můžu vymyslet klidně dvacet

Je ale zřejmé, že v dohledné době bude  restrikcí přibývat a schůdných variant rapidně ubývat. Čas hraje proti tobě a utíká velmi rychle. 

Napadlo někoho minulou neděli, že o týden později bude celostátní karanténa na spadnutí? 

0