Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

[citace="Standa"]


Muzes to prosim nejak rozvest? Zajima me, jak to pujde v praci vyuzitelne pro lidi tady, kteri maji letenky na blizke obdobi. To muzou uplatnit nahradu jejich ceny?  Cestovni kancelare mohou zadat take odskodne, vzhledem k tomu ze by mely vracet 100% ceny zajezdu?


Taky me tohle dost zajima. nejde tak ani o  letenku za par euro ,ani treba o pripadnou diskutabilni  kompenzaci ale treba o jine ztraty  , rekneme ze me mesic nepusti  z CR do mista trvaleho bydliste  ,  bude schudne  zadat po statu  ( CR ) vsechny prokazatelne  ujmy ? 

0 Citovat

 bude schudne zadat po statu ( CR ) vsechny prokazatelne ujmy 

:D 

dobre sa vedelo kedy sa zatvoria hranice, mal si par dni na to, aby si vypadol domov.

vsetci poznaju zrazu svoje prava, ale ziadne povinnosti.

0 Citovat

Si děláte asi oba prdel:-) Tenhle zákon myslím byl a je koncipován na úplně jinou povahu škod. Nikdo nemyslel asi na to, že dojde k takové situaci, kde navíc jde o zjevnou vis maior. Poškozených tu bude 10 mil., některé subjekty velmi citelně, až existenční. Stát nemá žádné peníze, má jen ty co nám všem vytáhne z kapsy. Ale můžete to zkusit.

edit: Oba samozřejmě nemyslím tonica:-)

0 Citovat

mikire, ty mě fakt bavíš :D

0 Citovat

mikir napsal(a):


Taky me tohle dost zajima. nejde tak ani o  letenku za par euro ,ani treba o pripadnou diskutabilni  kompenzaci ale treba o jine ztraty  , rekneme ze me mesic nepusti  z CR do mista trvaleho bydliste  ,  bude schudne  zadat po statu  ( CR ) vsechny prokazatelne  ujmy ? 

Máš český občanství? Máš. Tak jaká ti vznikla újma? To, že jsi chtěl škudlit a doufal jsi, že za zrušenou letenku dostaneš ještě kompenzaci? Za svoji situaci si můžeš sám. Odletět jsi mohl. Jinak je vtipný, jak tady na Česko pořád nadáváš, ale jak by byla možnost vytáhnout nějaký prachy, tak stojíš první v řadě. 

0 Citovat

[citace="cali"]

Si děláte asi oba prdel:-) Tenhle zákon myslím byl a je koncipován na úplně jinou povahu škod. Nikdo nemyslel asi na to, že dojde k takové situaci, kde navíc jde o zjevnou vis maior. Poškozených tu bude 10 mil., některé subjekty velmi citelně, až existenční. Stát nemá žádné peníze, má jen ty co nám všem vytáhne z kapsy. Ale můžete to zkusit.

edit: Oba samozřejmě nemyslím tonica:-)


Cali ber to jako  provokaci  z me  starny ,ale viz major  je  hurikan, snehova kalamita ,vybuch sopky ,ale proc rozhodnuti statu ? To je prece na neci zodpovednost ,svobodne rozhodnuti ,nikdo CR nenutil zavrit hranice ... To spis ten argument tonica  ze byla jakasi doba na navrat ,ale konkretne u me je to specifike jako Cech jsem tak jak tak uz nesmel  ( letenka treba ani nesla sehnat uz  a proc ,kdyz  jednu uz mam ) a jako Irovi mi mozna branit v odletu snad nemohou ,ale uplne jiste to prave pro zaroven  ceske obcanstvi  neni  ,, alespon podle toho co se pise v predpise o vycestovani  

Samozrejme je to cista teorie vymahat neco po statu za teto situce  ,navic  prokazatelna skoda by byla mensi nez kolik by stal pravnik a soudni vylohy  i v pripade uspechu  

0 Citovat

Najednou jseš taky Čech? :-D 

0 Citovat

Asi to bude za par dni   stejne jedno   prohlaseni   Ryanu pred par minutama 


Ryanair většinu strojů z provozu stáhne v následujících sedmi až deseti dnech. Největší letecký dopravce v Evropě podle počtu cestujících nevylučuje, že na zemi kvůli cestovním omezením skončí všechna jeho letadla. "V uplynulých dvou týdnech jsme pozorovali podstatný úbytek rezervací a očekáváme, že v dohledné době to bude pokračovat," informoval Ryanair v prohlášení.

0 Citovat

cali napsal(a):

Si děláte asi oba prdel:-) Tenhle zákon myslím byl a je koncipován na úplně jinou povahu škod. Nikdo nemyslel asi na to, že dojde k takové situaci, kde navíc jde o zjevnou vis maior. Poškozených tu bude 10 mil., některé subjekty velmi citelně, až existenční. Stát nemá žádné peníze, má jen ty co nám všem vytáhne z kapsy. Ale můžete to zkusit.

edit: Oba samozřejmě nemyslím tonica:-)


Prdel si nedělám, prostě mě to jen zajímá. Právě na jakou povahu škod. Sám toho využívat nebudu, stejně si myslím, že do doby mého letu to FR celé uzemní a vrátí mi cenu letenek.

Zajímá mě to právě i ve vztahu k pár právnickým firmám, které mi jsou blízké a nejspíš je to může položit. A protože nevím, kam až ten zákon může dosáhnout, proto se ptám.

To právě třeba i ty cestovky a to je už sektor, který je blízký nám všem. Lidem budou muset vracet peníze a dožene je to ke krachu. Zeptat se snad můžu ;-)

0 Citovat

Čauvec všem,

prosím o radu jak postupovat, jsem už dost zoufalý, díky moc předem za pomoc.

Ve zkratce: máme zakoupené 3 letenky přes tento portál (oficiální agent Student Agency) z Prahy do L.A. (přes Londýn), plánovaný odlet tuto středu. Jasné je, že nemůžeme odletět - nařízení + automatické zrušení ESTA. Marně se snažím komunikovat s SA, nezvedají a když tak absolutně neochotný, arogantní a nenápomocní ... Od American Airlines jsem dostal emal,, že lze bezplatně přebookovat či zrušit úplně, bohužel to není možné online (píší, že to není zakoupeno na přímo, že musím na SA), telefon (má být 24h) po 40 minutách neberou. SA mně poslalo krásný email, že můžou stornovat letenky a dostanu za každou cca litr, super přístup!!! Telefony samozřejmě nezvedají a na emaily nereagují. Jak tedy dál postupovat??? Díky

0 Citovat

ejahnicky napsal(a):

Čauvec všem,

prosím o radu jak postupovat, jsem už dost zoufalý, díky moc předem za pomoc.

Ve zkratce: máme zakoupené 3 letenky přes tento portál (oficiální agent Student Agency) z Prahy do L.A. (přes Londýn), plánovaný odlet tuto středu. Jasné je, že nemůžeme odletět - nařízení + automatické zrušení ESTA. Marně se snažím komunikovat s SA, nezvedají a když tak absolutně neochotný, arogantní a nenápomocní ... Od American Airlines jsem dostal emal,, že lze bezplatně přebookovat či zrušit úplně, bohužel to není možné online (píší, že to není zakoupeno na přímo, že musím na SA), telefon (má být 24h) po 40 minutách neberou. SA mně poslalo krásný email, že můžou stornovat letenky a dostanu za každou cca litr, super přístup!!! Telefony samozřejmě nezvedají a na emaily nereagují. Jak tedy dál postupovat??? Díky

No když se nad tím zamyslím,  tak já bych si vytiskl ten mail od AA a zašel na pobočku SA a tam na ne osobně zatlačil. Ale možná bude mít někdo lepší nápad :-)

0 Citovat

@niemandos: Super nápad. Jen ta pobočka asi bude zavřená kvůli koronaviru.

Vidím to na: Nechat si to od AA poslat e-mailem nebo najít, kde to je na webu. Poslat to do SA. Následně si vystát frontu a konfrontovat je s tím. Když se budou vykrucovat, požádat je o rebook na co nejpozdější termín. Mít jejich případné zamítavé stanovisko písemně a s ním se obrátit na banku s žádostí o chargeback.

0 Citovat

Michal napsal(a):

@niemandos: Super nápad. Jen ta pobočka asi bude zavřená kvůli koronaviru.

No než jsem to napsal, tak jsem kukl na jejich stránky a nikde jsem na hlavní stránce neviděl, ze by měli zavřeno. Ale treba jsem se špatně díval, nebo to maji dobre ukryté.

0 Citovat

mikir napsal(a): u me je to specifike jako Cech jsem tak jak tak uz nesmel  ( letenka treba ani nesla sehnat uz  a proc ,kdyz  jednu uz mam ) a jako Irovi mi mozna branit v odletu snad nemohou ,ale uplne jiste to prave pro zaroven  ceske obcanstvi  neni 

Mikire, co si to vymyslíš za nesmysly? Samozřejmě, že odletět jsi mohl, to že nemáš soudnost a minimální finanční rezervy je výhradně tvůj problém. A snahy z toho ještě profitovat jsou jen ukázka, že někteří ve své nestoudnosti opravdu neznají mezí.

0 Citovat

Standa: zatim nic rozvadet ohledne odpovednosti statu nebudu. Ale interne si to musim vyhodnotit, az se me na to klienti budou ptat. A ze uz se ptaji. Zrovna dnes. Klient zprostredkoval zajezd jedne ck a ta ted nechce zajezd zrusit, aby nemusela vracet love, i kdyz na nej lidi nemuzou odjet... Takze zajezd ofiko probehne, lidi na nej neodjedou, hradili zprostredkovateli, ten love poslal ck. Komu zustane cerny petr?

0 Citovat

Fungují vám stránky Ryanu? Když v rezervaci kliknu na refund, tak mě to vrátí na hlavní stránku, v aplikaci v mobilu to zase háže nějakou chybu...

0 Citovat

matt napsal(a):

Fungují vám stránky Ryanu? Když v rezervaci kliknu na refund, tak mě to vrátí na hlavní stránku, v aplikaci v mobilu to zase háže nějakou chybu...


Klikni na tu rezervaci někde mimo tlačítka vrátit peníze a změnit let ;)

0 Citovat

Petr napsal(a):


Klikni na tu rezervaci někde mimo tlačítka vrátit peníze a změnit let ;)


Díky, postoupil jsem na další metu :)


Zde to hodí další chybu a odkaz na claim formulář, který když vyplním, tak mi to hodí chybu "špatné číslo rezervace" i když je určitě správně - zkoušel jsem jak vyplnit, tak ctrl+c a ctrl+v.  Prostě tenhle výlet je celej zakletej.
0 Citovat

Já to stejný.. Ale dal bych tomu den dva, možná se jim to ještě nepropsalo do databáze, nevím jak tvůj, ale můj let byl zrušený před asi 24 hodinami. Navíc jestli sem pochopil no action = refund po 3 týdnech. 

0 Citovat

Aha, tak mně to šlo v pohodě odeslat, poté, co  jsem ten claim formulář vyplnil.

0 Citovat

Ahoj ,

chtěla bych poprosit o pomoc..Koupila jsem v lednu letenky SFO - PPT přes Frenchbee na konec března.Na jejich ofic. stránkách mají,že lety jsou zrušeny,avšak rezervace je pořád confirmed. Dnes jsem se dovolala na jejich infolinku,kde mi řekli,že lety jsou  opravdu zrušeny,ale po mém dotazu na vrácení peněz mi paní řekla,že peníze nevracejí,pouze zdarma přebookování nebo voucher v hodnotě letenky,což mi nevyhovuje. Má otázka tedy zní,zda-li mají právo mi nevrátít penize,když došlo na zrušení letu z jejich strany? 

Děkuji za jakoukoliv radu 

0 Citovat

Ahoj, mé zkušenosti. Dnes jsme měli letět s Ryanairem z Ammanu do Prahy. Dnes o půlnoci Jordánci uzavřeli vzdušný prostor. Dozvěděl jsem se to v soboru v 18:00. V neděli jsem přejel do Ammanu od Rudého moře. Na letišti celkem zmatek, všichni se snažili dostat kamkoliv z Jordánska. Letělo nás 6 kusů včetně dvou dětí. Takže priorita byla dostat se do Prahy pokud možno přímým letem a nebo bez rizika uvíznutí v jiné zemi ( záruka žádná). Takže prio bylo dostat se do Dubaje a další den ráno přímým do Phy. Lety s Emirates už byly plné. Takže Roayal Jordanian do Dubaje - cca nějakých 97 tisíc a z Dubaje do Phy podobná čásatka... Rayenair mi nabídl vrátit peníze za zrušený let, toho jsem využil. Je mi jasné, že těch 200 tis mi nikdo nedá, zkusím cestovní pojištění, ale úplně tomu nevěřím ( mám od České spořitelny). Ale jsme doma...

PS: zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je intenzivní a tenhle byl sakra intenzivní... :-)

0 Citovat

To je docela masakr, nezávidím. Tak ale hlavně že jste doma,

Z opačného soudku. Po včerejším non-stop kolapsu jsou stránky renfe.com v provozu a dokonce šla naťukat žádost o o refund nerefundovatelných jízdenek.

Tak uvidíme jestli to dojde. 

0 Citovat

přehled leteckých společností, které umožní zdarma změnu letenky:

https://www.lonelyplanet.com/art...ihTVM-UXWg

0 Citovat

Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat dnes mi přišel e-mail ohledně zrušeného letu do Londýna. 

Dle e-mailu mám nárok na vrácení peněz, každopádně jdu podle postutpu na webu vyplním žádost na vrácení, a píše mi to " Vaše rezervační číslo je neplatné". Nevíte prosím jak dál postupovat? Děkuji za odpověď. Jedná se o leteckou společnost Ryanair.

0