Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Nestačím se divit:) Respektuju znalosti mnohých na fóru ohledně létání a cestování, ale co se v tomhle vláknu objevilo za úvahy na téma sestřelu ručními zbraněmi je přinejmenším bizarní.  Ak-47 není samopal, ale útočná puška (používá redukované puškové střelivo oproti pistolovému u samopalu), účinný vertikální dostřel je něco málo přes 1000 metrů (proto se například američtí piloti při taktických přeletech drželi nad cca 1200 - 1500 metrů, aby je neohrozila náhodná palba právě z "kalachů") a spekulace o oslavné ranní střelbě poblíž letiště mi přijde fakt ujetá.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Určitě nejsou po střelách ze samopalu, divně to opravdu vypadá, pokud ty fotky jsou autentické a neupravené. Sami Ukrajinci ale mluví o pravděpodobném selhání motoru...

 

Spíš mi připomínají díry po střepinách, sice jich není tolik, jako na MH17, ale tvarově se dosti podobají. To by odpovídalo nějaké starší, méně výkonné střele, než byl Buk.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Tak asi všichni kromě Tebe pochopil.

No nic ve zlém Eremi, ale ja jsem to pochopil stejně jako Petr76. 

A mimochodem já USA v čele s jejím současným prezidentem jako vzor civilizované země opravdu nepovažuji. Ale každý na to má jiný pohled. Asi záleží, co si pod pojmem civilizovaná země každý soudruh představí.

Jinak jsem absolutně nepochopil tuto diskuzi. Je to tu jak někde v nějaké diskuzi páté cenové.  Nikdo nemá relevantní informace, ale každý ví, jak to bylo. Divím se, že tu Padrino a spol ještě nevytáhl teorii, že si pilot užíval s letuškou a zapomněl pilotovat 

Myslím, že je to obrovská tragédie a co bylo příčinou se “možná dozvíme” v příštích dnech.  Každopádně to poškodí UIA, což třeba mě velmi mrzí, i když jsem s nimi nikdy neletěl.

Jinak jen na okraj. Takové hlody o zásahu samopalem ve více než dvou kilometrech, nebo že “náboj” tam nedoletí, to jsou opravdu skvostné myšlenky.



0 Citovat

niemandos: už jsem psal, že jsem se nevyjádřil právě šťastně, uvedl jsem to na pravou míru, tak moc nechápu, proč to zase vytahuješ. Jinak ale souhlas, jak už jsem taky psal, tyhle spekulace ohledně pádu letadla bych čekal někde v diskuzi na Aha nebo Blesku...

0 Citovat

eremi napsal(a):

niemandos: už jsem psal, že jsem se nevyjádřil právě šťastně, uvedl jsem to na pravou míru, tak moc nechápu, proč to zase vytahuješ. 

však bych to ani nevytahoval ,kdyby jsi si odpustil tu první větu, že je jediný, kdo to nepochopil. Jen jsem chtěl napsat, že jediný není :-). 

 Jinak jsme samozřejmě ve shodě co se týče úrovně této diskuze. Spousta lidí tady asi hraje hry na počítači a skutečný samopal nedej bože útočnou pušku neviděli ani z rychlíku. Jinak si to nedokážu vysvětlit.

O tom že je nesmyslné spekulovat co bylo příčinou nemluvě.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

však bych to ani nevytahoval ,kdyby jsi si odpustil tu první větu, že je jediný, kdo to nepochopil. Jen jsem chtěl napsat, že jediný není :-). 

 Jinak jsme samozřejmě ve shodě co se týče úrovně této diskuze. Spousta lidí tady asi hraje hry na počítači a skutečný samopal nedej bože útočnou pušku neviděli ani z rychlíku. Jinak si to nedokážu vysvětlit.

O tom že je nesmyslné spekulovat co bylo příčinou nemluvě.


JJ chápu, vyjádřil jsem se blbě...
0 Citovat

Martin V napsal(a): No nevím, ty díry vypadají fakt podezřele...

https://disrn.com/news/iran-refu...-airliner/

A ještě horší je, že ty díry jsou nejspíš šutry :D



diry.png
sutry.jpeg

0 Citovat

[citace="Proky"]

A ještě horší je, že ty díry jsou nejspíš šutry :D


[/citace 

Tak na tom svislém stabilizátoru to určitě "šutry" nejsou. Každopádně nevíme, co se tam stalo. Ono kategorické vyloučení sestřelu už ze stránek ukrajinské ambasády zmizlo. Osobně mi není znám případ, že by i fatální destrukce motoru 737 vedla k jeho pádu, ale vše může být jednou poprvé. Snad se povede vše vyšetřit.

0 Citovat

Podle zpravodajství reuters západní rozvědky vylučují, že by letadlo bylo sestřeleno raketou. Asi teď nemá smysl spekulovat a vyčkat, co se vyšetří. 

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

"Ukraine’s foreign minister, Vadym Prystaiko, said in a statement that those on board the plane included 82 Iranians, 63 Canadians, 11 Ukrainians, 10 Swedes, four Afghans, three Germans, and three Britons."


V Kiev Post bol zoznam obeti a snad okrem posadky mali vsetky obete podla mena iransky povod.

0 Citovat

Já si kontroloval, zda jsem tímto konkrétním letadlem před rokem neletěl - ne, jedno blízké písmenko vedle.

0 Citovat

u mna UR-PSP, PSQ a PSS

0 Citovat

Uz jsem se nechtel k teto tragedii vyjadorovat , ,ale neda mi to ,,,k cemu je dobre vedet,  jestli nekdo  v minulosti letel presne tim  letadlem co spadlo ?  Chapu , ze  muze byt pro nekoho  uzitecna informace o letecke spolecnosti  at uz pricina padu byla jakakoliv , rekneme i  o typu  letadla .ale presne konkretni letadlo ?  Proc ? K cemu ?

0 Citovat

No já třeba loni UIA dost létala, také s Bek Air a i s MAXem. Asi koupím nový růženec.

0 Citovat

Navaja ,mozna zase narazim ,jako s tim predchozim ,za coz jsem se ale omluvil i kdyz jsem to jako reklamu nemyslel ,ale to pripadne vyjadreni  lidi  by se dalo pochopit, je prece na kazdem  jedinci  do  jake zeme poleti  a jestli  nekdo leti do Teheranu  ,ci vseobecn do Iranu ,,tak si musi byt vedom  urcitych rizik s tim spojenych  Nakonec vinu nese i letecka spolecnost  ci spolecnosti  ,ktere nevyhodnotily po zabiti generala bezpecnosti riziko i kdyz neni zadny dukaz  ,ze  pad letadla s tim souvisi

0 Citovat

tonic napsal(a):

u mna UR-PSP, PSQ a PSS

Tak já mám zásah... 23.3.2019 Kyjev - Jerevan UR-PSR

0 Citovat

nl12345 napsal(a):


V Kiev Post bol zoznam obeti a snad okrem posadky mali vsetky obete podla mena iransky povod.


https://www.flyuia.com/cz/en/new...enger-list


https://www.flyuia.com/cz/en/new...ps752-crew

0 Citovat

kedar napsal(a):


https://www.flyuia.com/cz/en/new...enger-list


https://www.flyuia.com/cz/en/new...ps752-crew

V Kyjevě  byl přípoj do Toronta. Z prázdnin se vraceli studenti a akademici původem z Iranu ale  s pasem Kanady.

0 Citovat

Dog napsal(a):

Tak já mám zásah... 23.3.2019 Kyjev - Jerevan UR-PSR

Taky 16.3.2019 i stejný let PS752 IKA-KBP.

0 Citovat

Ja taky. TK 0868 pres vzdusni prostor, kolem Teheranu a videl jsem vlevo v okenku UIA Boeing. Pocita se to?


0 Citovat

Já mám zásahy za loňský rok hned 3 - oba lety do IKA a jeden do EVN

0 Citovat

Ukrajinský Boeing 737-800 se 176 lidmi na palubě zasáhla ve středu u Teheránu omylem raketa systému íránské protivzdušné obrany. Uvedl to ve čtvrtek časopis Newsweek s odvoláním na nejmenovaného představitele Pentagonu, vysokého amerického zpravodajského důstojníka a představitele irácké tajné služby.

0 Citovat

Klasika. Vojenskú technológiu majú, no keď sa trénovala obsluha, tak jedli falafel a na Instagrame komentovali štetky.. niečo ako Sýria a ruský Iľjušin namiesto izraelských stíhačiek.

0 Citovat

Klasika. Vojenskú technológiu majú, no keď sa trénovala obsluha, tak jedli falafel a na Instagrame komentovali štetky.. niečo ako Sýria a ruský Iľjušin namiesto izraelských stíhačiek.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Paradox by byl, kdyby ho trefila protiraketová obrana letiště v Teheránu.

To už jsem tady psala včera.

0