Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Mělo mít výšku přes 2 km, tak vysoko běžná střelná zbraň nedosáhne.

0 Citovat

Boeing se za soucasne sve nelichotive situace s Maxy byde snazit dokazat , ze  to technicka zavada nebyla  a kdyby ano tak to svede  na UIA a na spatnou kontrolu a technicky stav 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

To by mohlo být. V dostřelu samopalu letadlo ještě bylo a čas sedí viz:

"Resident Din Mohammad Qassemi said he had been watching the news about the Iranian ballistic missile attack on U.S. forces in Iraq in revenge for the killing of Revolutionary Guard Gen. Qassem Soleimani when he heard the crash."


O tom pochybuji. Happy shooting není v Íránu běžný, to nejsou Arabové.

0 Citovat

netusim, jak vysoko dostreli kalach, ale ta kulka mohla letadlo zasahnout a poskodit klidne minutu-dve pred dosazenim maximalni vysky...

Ze to nejsou arabove a ze happy shoting neni v Iranu uplne bezny vim. Docela nedavno jsem i v Iranu byl. Neni to ale oblibena kratochvile jen arabu. Pomerne nedavno byla takto zasazena letadla treba v Cerne Hore nebo v Srbsku.

edit: AK-47 ma dostrel 2800 m

0 Citovat

Video údajně zaznamenávající pád 737: https://twitter.com/MohamadAhwaz...81504?s=19

.

0 Citovat

Leonard napsal(a):

edit: AK-47 ma dostrel 2800 m


Nezaměňovat  vzdálenost a výšku

0 Citovat

Jako že by to letadlo sundal někdo kalachem???? Cmon..., kdo z vás tady má zbraň, nebo střílel vůbec někdy?

Mě by zajímalo, jak ta prohlídka šestého byla zevrubná: https://www.flightradar24.com/da...aft/ur-psr

0 Citovat

diky za ten odkaz, aspon jsem se prokliknul k tomuhle. Samozrejme netusim, jak moc jsou ty krivky normalni nebo ne ..


f7a21dbc-6dd3-4ff0-85b5-075119dc5f0b.jpeg

0 Citovat

Karel napsal(a):

Jako že by to letadlo sundal někdo kalachem???? Cmon..., kdo z vás tady má zbraň, nebo střílel vůbec někdy?

Mě by zajímalo, jak ta prohlídka šestého byla zevrubná: https://www.flightradar24.com/da...aft/ur-psr

Jak říká Karel, tyhle nesmysly o tom, že ho někdo sestřelil samopalem snad nemyslíte vážně.... A místo vypouštění nepodložených spekulací jako z bulváru stačí stačí otevřít fr24, podívat se kudy se letadlo po startu pohybovalo a zjistíte, že v době, kdy se dostalo nad obydlenou oblast bylo ve výšce cca 6800 ft (+- 2000 m) a dál stoupalo, takže bylo ve výšce, ve kterého ho nikdo nemohl ze samopalu účinně zasáhnout.

0 Citovat

Naprosto nevěřím, že by mohla letoun sundat palba z ručních zbraní. Spíš to byla (pokud to byla) nějaká raketa země-vzduch, kterou by vystřelil někdo ve zmatku. podle toho, jak se letadlo, pokud jsou záběry autentické, rozpadá už ve vzduchu + ta náhlá změna letu chvilku před dopadem, to vypadá na kompletní destrukci křídla ve vzduchu. Připomíná mi to sestřel ruského Tu-154 ukrajinskou PVO při cvičení. Tam se ještě taky piloti půl minuty snažili stroj zvládnout.

0 Citovat

V tomhle světlu by mě zajímalo, kudy se bude létat do J nebo JV Asie. Přes Sýrie, Irák, Írán a celý Perský záliv by se nemělo (aspoň podle USA), zároveň se už nějaký čas vyhýbá východní Ukrajině. Emirates a spol. to můžou zavřít...


mbb8092c6-svet.png

0 Citovat

Obrázek je k americkým společnostem. Nemyslím si, že mnoho lidí z Evropy lítá do Asie přes Ameriku.

0 Citovat

ok, takze 737 proste nejde sundat kalachem ani teoreticky, jo? Na zbrane fakt nejsem odbornik, proste jsem si myslel, ze kdyz trefis dobre/blbe kulkou palivovou nadrz v kridle, tak to muze udelat fatalni problem.

Na nahody ale v takovych celoplanetarnich zalezitostech neverim.

Situace je vypjata, lidi jsou unaveni a v tenzi. Sance na chybu je obrovska, v takove pripade bych se nedivil ani te variante s protivzdusnou obranou..

0 Citovat

a to este QR ma ban pre Saudsku Arabiu, UAE a Egypt ...

0 Citovat

@eremi: Je to samozřejmě jen málo pravděpodobná spekulace a už jsem o tom nechtěl psát, ale když píšeš toto, proč by se mohlo střílet jen z obydlené oblasti? Nechce se mi hledat, nad čím letadlo letělo, ale proč by se nemohla sejít parta ozbrojenců v autech mimo obydlenou oblast? Spíš naopak se sejde tam než u někoho doma, i když chápu, že zrovna v Íránu to není běžné. Mohli by ho zasáhnout ve výšce třeba půl kilometru a chvíli by trvalo, než se nějaká lehce poškozená (třeba rotující) část v po nějakou dobu stále normálně fungujícím motoru poškodí více a způsobí požár, který náhle způsobí kolaps motoru. I přes malou pravděpodobnost se to podle mě vyloučit nedá.

Pokud se letadlo rozpadalo ve vzduchu, jak píše Martin V, může to být, jak píše on. Případně co destrukce křídla od výbuchu hořícího motoru?

0 Citovat

Jak moc se Emirates týká zákaz FAA?

Evropské společnosti poletí přes Rusko, Kazachstán a Čínu (na globu to nebude o moc delší).

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@eremi: Je to samozřejmě jen málo pravděpodobná spekulace a už jsem o tom nechtěl psát, ale když píšeš toto, proč by se mohlo střílet jen z obydlené oblasti? Nechce se mi hledat, nad čím letadlo letělo, ale proč by se nemohla sejít parta ozbrojenců v autech mimo obydlenou oblast? Spíš naopak se sejde tam než u někoho doma, i když chápu, že zrovna v Íránu to není běžné. Mohli by ho zasáhnout ve výšce třeba půl kilometru a chvíli by trvalo, než se nějaká lehce poškozená (třeba rotující) část v po nějakou dobu stále normálně fungujícím motoru poškodí více a způsobí požár, který náhle způsobí kolaps motoru. I přes malou pravděpodobnost se to podle mě vyloučit nedá.

Pokud se letadlo rozpadalo ve vzduchu, jak píše Martin V, může to být, jak píše on. Případně co destrukce křídla od výbuchu hořícího motoru?

Máš pravdu, v Iranu to není běžné, je to asi stejně pravděpodobné, jako by se to mohlo stát v Česku, samozřejmě, stát se může všechno, ale v tuto chvíli bych takovéto spekulace čekal tak v bulváru. V civilizované zemi (jelikož Írán civilizovaná země je) spadlo letadlo, to že se to stalo v době, kdy proběhl nějaký raketový útok je dle mě naprostá náhoda a důvodem bude prakticky jistě nějaký technický problém.

0 Citovat

Sestřelení letadla ruční zbraní je téměř nemožné. Účinný dostřel (tzn. že zásah zabíjí) je řádově max stovky metrů vodorovně. Výstřel směrem vzhůru nemůže ve výšce nad 1 km nadělat větší škody, pokud tam vůbec náboj doletí. To už je nebezpečnější vletět do mraku s kroupami. 

0 Citovat

T napsal(a):

Sestřelení letadla ruční zbraní je téměř nemožné. Účinný dostřel (tzn. že zásah zabíjí) je řádově max stovky metrů vodorovně. Výstřel směrem vzhůru nemůže ve výšce nad 1 km nadělat větší škody, pokud tam vůbec náboj doletí. To už je nebezpečnější vletět do mraku s kroupami. 

Ve zbraních se nevyznám (i když jednou jsem ze samopalu střílel), ale wikipedie píše: "maximální dostřel – 2 800 m (na celé délce letu má střela smrtící účinek) https://cs.wikipedia.org/wiki/Samopal_vzor_58

Balistiku taky neovládám, ale podle mě brzdí střelu mnohem výrazněji odpor vzduchu (kdy je jedno, pod jakým úhlem byla střela vystřelena) než gravitace.

0 Citovat

eremi napsal(a): V civilizované zemi (jelikož Írán civilizovaná země je)

V civilizovaných zemích nepopravují homosexuály*. Civilizované země rovněž nevyhrožují jiným vymazáním z povrchu zemského. 

*Stropnický junior obhajuje Írán.

Stropnický je užitečný idiot.

Nebuď jako Stropnický.

0 Citovat

Eh, takže jinak.

Trefit letadlo ruční zbraní, či zbraní lafetovanou (AA kanon na Hilluxu) samozřejmě za jistých podmínek lze. Zatímco AK47/74 a spol. toho opravdu moc nezmůže (ano, pravděpodobnost zásahu je, prostřelení trupu možná), tak něco s větší ráží už udělá více škody.

Ano, doba je vypjatá, takže nějaký Peršan klidně v rámci rovnice USA = nepřítel, Boeing = USA, tedy Boeing = nepřítel mohl z nějakého lafetovaného kanonu do letadla střelit.

Ale je to opravdu hodně, hodně vypjatá fantazie.
0 Citovat

According to the data, the last recorded altitude was at 2,415 m (7,925 ft) above mean sea level with a groundspeed of 275 knots (509 km/h). The airport itself is 3,305 ft above mean sea level, which would give an absolute altitude of 4,620 ft. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

V civilizovaných zemích nepopravují homosexuály*. Civilizované země rovněž nevyhrožují jiným vymazáním z povrchu zemského. 

*Stropnický junior obhajuje Írán.

Stropnický je užitečný idiot.

Nebuď jako Stropnický.

Tak asi všichni kromě Tebe pochopil,že to bylo vztazeno k bezpečnosti civilní letecke dopravy a ne k politické situaci,uznávám,že jsem se nevyjádřil uplně šťastne.Jinak nepovažujes za civilizovanou zemi ani USA jejichž prezident asi před půl rokem řekl,že by mohl vymazat Afghánistán z povrchu zemského?

0 Citovat

No nevím, ty díry vypadají fakt podezřele...

https://disrn.com/news/iran-refu...-airliner/

0 Citovat

Určitě nejsou po střelách ze samopalu, divně to opravdu vypadá, pokud ty fotky jsou autentické a neupravené. Sami Ukrajinci ale mluví o pravděpodobném selhání motoru...

0