Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

je to tak, soudružka to nejspíše trefila jako první. FOX, CBS i CNN to už jedou jako vpodstatě jasnou věc ...

0 Citovat

Uvidíme, len hneď bolo podozrivé, že lietadlo pomaly ešte ani nepadlo na zem a Iránci už vedeli, že to technická porucha spôsobila. Niečo ako keď sa separatisti na Donbase tešili zostrelenému ukrajinskému vojenskému lietadlu, z ktorého sa zrazu vykľula malajzijská 777. A potom museli vymýšľať Rusi v skicári satelitné snímky z Google maps 

0 Citovat

LH to nad Bukurešti otočila. Kanadský premiér Justin Trudeau potvrdil sestřelení raketou :/

https://www.flightradar24.com/DLH600/2377a7a5

0 Citovat

https://twitter.com/NarimanGhari...6937928705

potvrdene to nie je asi, ale teda nic moc

0 Citovat

Fak nevím, jak se ted takový průměrný Iránec může cítit. Amíci jim veřejně sejmou jednoho z hlavounů. Na oplátku vyletí salva raket od Iránců na americké základny, ale neudělají žádné významné škody. A pak si na závěr sundají letadlo s Iráncema, navíc i s jiným občanstvím.

Solidní depku bych měl ohledně toho, co můj národ předvádí :/
0 Citovat

to je jak z Life of Brian :-/

0 Citovat

Je to tragédie. Problém je, že dopravní letadla létají v oblastech válečných konfliktů nebo míst, kde je zostřená situace. A zdaleka to není první katastrofa tohoto typu. FAA uzavřelo vzdušný prosotr až 8. ledna, evropská EASA omezení jenom doporučila.

0 Citovat

V Boeingu si sakra oddechli, že to (pravděpodobně) nebyl motor. 

0 Citovat

no nevím, zpráva asi stejně důvěryhodná, jak oznámení pár okamžiků po havárii, že to byla technická závada. Bohužel bez jakéhokoliv potvrzení, bude mít větší dopad a bude se jí víc věřit.

Možné je samozřejmě všechno a mělo by to i logiku, na druhé straně, jak už bylo řečeno z iránské strany "ono je možné trefit letadlo raketou země vzduch, aby se pak otočilo a pokusilo se přistát zpět na letišti?!"

A to video, které se objevilo zrovna v čase toho prohlášení není v současné době  žádný důkaz.

Prostě z toho mám blbý pocit, že to někomu moc hraje do karet a snaží se z té tragédie co nejvíc vytřískat.

0 Citovat

Raketa není určena k ničení letadel ve vzduchu (jako třeba BUK), ale k ničení jiných útočných raket. Je poměrně malá a zaměřuje tepelný zdroj - motor a mohla poškodit i křídlo, nebo protrhnout trup. Myslím, že Američani mají celý Írán tak pokrytý satelity, že velmi přesně vědí jak to celé bylo.

0 Citovat

děkuju za vysvětlení, to dává smysl. Ano je pravděpodobné, že vzhledem k situaci v té oblasti to bude zadokladované.

Bohužel i když s tím Amíci vylezou, tak tam vždy budou pochybnosti.


Ono je to v podstatě jedno těm mrtvým a jejich rodinám, spíš mám strach, aby to nebylo zneužito ve jménu "dobra". 
0 Citovat

Soudružko Naděždo Konstantinovno, máš mezery v bojové přípravě. Ten základní rozdíl mezi systémem Tor a Buk je v operačním dosahu. Tor, respektive rakety z něj jsou použitelné pro cíle v max. 6 km. To vlastní bojové nasazení je prakticky stejné.   

0 Citovat

Znalosti odpovídají politrukovi ve výslužbě, děkuji za upřesnění.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Raketa není určena k ničení letadel ve vzduchu (jako třeba BUK), ale k ničení jiných útočných raket. Je poměrně malá a zaměřuje tepelný zdroj - motor a mohla poškodit i křídlo, nebo protrhnout trup. Myslím, že Američani mají celý Írán tak pokrytý satelity, že velmi přesně vědí jak to celé bylo.


Soudružka kecá, samozřejmě, že raketový systém Tor je určen rovněž k ničení letadel. A počkal bych do závěrů vyšetřování. Pokud by to všechno bylo tak jasné, tak moc nerozumím tomu, proč by Írán přizval k vyšetřování experty Boeingu a proč by tuto variantu nepotvrdili taky Ukrajinci. Zase mi to tady připadá jako někde na Blesk.cz. Proč prostě nepočkat na nějaké relevantní předběžné závěry, které by mohly být brzo k dispozici, ale byly by založeny na faktech zjištěných z trosek a černých skříněk?

0 Citovat

Velký špatný je hlavně to, k čemu to spěje celkově. Kaddáfího sundali, Libye v rozvratu. Hussein gone, Irák v rozvratu. Ted to čekám v Iránu, bo generál taky nebyl obyčejný generál. Nehledě na to, že je to celé nehezký precedens: když může takhle ofiko zabíjet hlavouny USA, proč by to příště neudělalo Rusko, Čína?


Ale at se jen neřeší politika.
Jak se tu zvažovalo, že to UIA položí, tak co myslíte? Co jsem se tak bavil, už mi pár lidí říkalo, že s UIA nikam nepoletí, že to za poslední roky mají nějaké "prokleté" ty lety (přes konfliktní území). 



0 Citovat

A co mají UIA prokleté? Lítají od roku 1992 a neměli jedinou nehodu co vím a o té aktuální zatím není jasné, co ji způsobilo, takže moc nechápu, v čem je problém? Druhou věcí je jejich aktuální finanční situace, která není úplně růžová.

0 Citovat

No mě to nevysvětluj, imho prostě lidi slyší, že ted spadlo UIA letadlo u Teheránu, pak že spadlo letadlo malajců nad ukrajinou díky BUK a proto hledí na lítání s/přes cokoliv ukrajinského skrze prsty. Formuloval jsem to nicméně asi špatně.

0 Citovat

eremi napsal(a):


Soudružka kecá, samozřejmě, že raketový systém Tor je určen rovněž k ničení letadel. A počkal bych do závěrů vyšetřování. Pokud by to všechno bylo tak jasné, tak moc nerozumím tomu, proč by Írán přizval k vyšetřování experty Boeingu a proč by tuto variantu nepotvrdili taky Ukrajinci. Zase mi to tady připadá jako někde na Blesk.cz. Proč prostě nepočkat na nějaké relevantní předběžné závěry, které by mohly být brzo k dispozici, ale byly by založeny na faktech zjištěných z trosek a černých skříněk?



Jak dnes prohlásil ukrajinský prezident, verze s raketou není zatím ani potvrzena ani vyvrácena a katastrofu je nutno důsledně vyšetřit. Irán přizval k vyšetřování také zástupce NTSB (americý úřad pro vyšetřování nehod). K analýze černých skříněk přizval experty z Ukrajiny, Kanady, Francie, Švédska a Ruska. Takže to nevypadá, že by to chtěl zamést pod koberec.  Na místě jsou experti od CFM, který vyrobil motory.

Video nejasného původu ani odvolání na "nejmenované zdroje z tajných služeb" nemohou nahradit mezinárodní vyšetřování. Nelze než s prezidentem Zelenskym souhlasit. 







0 Citovat

Souhlasím s tím, že je třeba počkat na výsledek vyšetřování. Ale vzhledem k tomu, jak přesně Američané popsali průběh sestřelení letu MH17 ještě před analýzou černých skříněk, pouze na základě zpravodajských informací mě poněkud utvrzuje v závěru, že ví moc dobře, co se nad Teheránem stalo teď. Start dvou raket PVO musely jejich satelity detekovat. Řekl bych, že mají lepší přehled, než samotní Íránci, co se v Íránském vzdušném prostoru děje... 

0 Citovat

Spiaca americka bunka v irane sa prebrala a zostrelila lietadlo.  Teraz sa to cele narafici na irancov. Ziadne ofic.vysetrovanie nehody nezacne, nakolko boss za velkou mlakou da povel k utoku. Budu vystrelene rakety voda-voda a je po probleme.

0 Citovat

@baca12

Konečně seriózní příspěvek v záplavě těch sraček okolo :-)))))

0 Citovat

Čekal jsem kdy tu nejaky duchem slabsi spoluobcan napise, ze to udelali američani. jen by mě zajímalo jaký k tomu mají motiv o omylu s jejich technikou snad nemůže být ani řeč. Hlavně nepiš, že to je kvůli vpádu do Iranu, ten uz by delal humbuk na vsechny strany. Anebo, ze by se spolu spojili? :-):-). Aha,ale proti komu?A teď jeste pro pobaveni pridej tu o chemtrails,WTC,pristani na měsíci nebo o zabití Kennedyho?

0 Citovat

asi tady nejde vkládat gify, tak aspoň takhle: https://tenor.com/view/joke-miss...if-8604199

0 Citovat

😀

0 Citovat

Ja som cakal kedy sa toho chyti neaky duchom silny uberobcan :)

0