Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Tak už to Íránci přiznali.

 
0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_elka

0 Citovat

Konec spekulacím. Írán dnes ráno po třech dnech od katastrofy přiznal, že letadlo sestřelil. Odvolává se na selhání lidského činitele v době zostřeného napětí.

Svědomí by měli zpytovat také světoví regulátoři, kteří dovolulují leteckým společnostem létat v oblastech, kde létají (nebo mohu létat) rakety. Tento tragický případ není bohužel první a možná ani poslední. 

0 Citovat

Fuf, no snad se teď všichni uklidní a dají dolů ruce ze spouští, aby se to neopakovalo... I když kdo ví kam takovéto přiznání až povede :-/ Držme palce, aby to všechny ty horké hlavy řešily dále už jen s rozvahou.

0 Citovat

dekuji a gratuluji vsem, co do posledni chvile hajili verzi o selhani motoru a vsechny ostatni, kteri upozornovali na nelogicnost tohoto vyjadreni, prirovnavali k diskuterum z novinek nebo z blesku!:)

0 Citovat

A tím bych teheránskou kapitolu uzavřel a vrátil se ke standardním otázkám, jaké UIA dávají pití během letů a zda mají v letadlech funkční záchody.

0 Citovat

Tak v souboji o sestřelení civilního letadla je to USA 1 : 1 Írán

0 Citovat

Leonard napsal(a):

dekuji a gratuluji vsem, co do posledni chvile hajili verzi o selhani motoru a vsechny ostatni, kteri upozornovali na nelogicnost tohoto vyjadreni, prirovnavali k diskuterum z novinek nebo z blesku!:)

+1 jsem ctenar novinek

0 Citovat

Libor napsal(a):

Tak v souboji o sestřelení civilního letadla je to USA 1 : 1 Írán

Tak v tomhle případě je to spíš Ukrajina 1:1 Írán  

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Tak v tomhle případě je to spíš Ukrajina 1:1 Írán  

hodně černý humor :D

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Tak v tomhle případě je to spíš Ukrajina 1:1 Írán  

Narážel jsem na sestřelení íránského letadla USA v roce 88. I když v tomhle případě nebylo sestřeleno letadlo USA. Ale ti zrovna jim nemají co vyčítat, a proto jsou možná nyní ve vyjádření zdrženliví.

0 Citovat

Leonard napsal(a):

dekuji a gratuluji vsem, co do posledni chvile hajili verzi o selhani motoru a vsechny ostatni, kteri upozornovali na nelogicnost tohoto vyjadreni, prirovnavali k diskuterum z novinek nebo z blesku!:)


děkuji za vyjádření tomu, kdo tady vykládal, že ho sestřelili slavící íránci z kalachu... :))))
0 Citovat

Michal napsal(a):

Svědomí by měli zpytovat také světoví regulátoři, kteří dovolulují leteckým společnostem létat v oblastech, kde létají (nebo mohu létat) rakety. Tento tragický případ není bohužel první a možná ani poslední. 

Nemám pocit, že sestřelení vlastními vojsky se dalo předvídat. Ani žádná válka tam neprobíhá. Trump je sice pozér, ale válka byla (a je) nepravděpodobná. S informacemi, které jsme měli minulý týden, nevidím důvod, aby se iránský vzdušný prostor uzavíral.

0 Citovat

V kazdem pripade nezodpovednost leteckych spolecnosti ,ktere si dovoli letet a litat nad uzemim kde je valecny konflikt

a to byl pripad  Dombasu a je to i pripad  Teheranu  bohuzel , tak jak to vidi Michal  , muze se to opakovat , kdyz vybuchne sopka nad tim prostorem se  preventivne nelita a vsichni to respektuji ,ale tady se klidne lita  a omezeni prijde , az kdyz se neco stane

  A ten duvod uzavrit  letecky prostor byl uz v tom ,ze  Trump nechal zabit generala a stalo se to pres vzdusny prostor   a dala se cekat odveta  i kdyz ne treba primo valka

0 Citovat

Libor napsal(a):

Narážel jsem na sestřelení íránského letadla USA v roce 88. I když v tomhle případě nebylo sestřeleno letadlo USA. Ale ti zrovna jim nemají co vyčítat, a proto jsou možná nyní ve vyjádření zdrženliví.

A já jsem narážel na to, že sami Ukrajinci mají své zkušenosti se sestřelením civilního letadla a se zapíranim viny, stejně jako Íránci teď.

0 Citovat

Mikir, okrem Donbasu sa lieta pomaly všade, Irán, Irak.. nezodpovednosť iba na stane Iránu. Oni lietadlo na vlastnom letisku zadržali, potom dali povolenie na odlet a aj si ho zostrelili. A v Iráne žiadny konflikt nie je, všetko sa zomlelo v Iraku

0 Citovat

Martin V, áno ešte 2001 nad Čiernym morom, ale to boli ešte dobrí Ukrajinci, čo ešte mohli strieľať S-200 pri Kryme, teraz sú to už fašisti:))

0 Citovat

Martin V napsal(a):

A já jsem narážel na to, že sami Ukrajinci mají své zkušenosti se sestřelením civilního letadla a se zapíranim viny, stejně jako Íránci teď.

Závěr nizozemské vyšetřovací komise byl ten, že letadlo sestřelili proruští separatisté, omylem, protože mysleli, že je to ukrajinské vojenské letadlo. Odkud pochází vaše lživá informace, že ho sestřelili Ukrajinci? 

0 Citovat

tonic napsal(a):

Martin V, áno ešte 2001 nad Čiernym morom, ale to boli ešte dobrí Ukrajinci, čo ešte mohli strieľať S-200 pri Kryme, teraz sú to už fašisti:))

Já si teda na Ukrajině žádných fašistů nevšiml, ale tak jako ty, jí projetou nemám... Osobně si myslím, že žádný zmíněný sestřel civilního letadla není zaměřený. Ani ten ukrajinský, ani ten americký ani teď ten íránský a ani to sestřelení MH17. Prostě chybná identifikace cíle ve vypjaté situaci.

0 Citovat

eremi napsal(a):

děkuji za vyjádření tomu, kdo tady vykládal, že ho sestřelili slavící íránci z kalachu... :))))

Úvaha o neúmyslném sestřelení, byť tato minimálně pravděpodobná a technicky asi neproveditelná, byla blíž pravdě než tvé: "V civilizované zemi (jelikož Írán civilizovaná země je) spadlo letadlo, to že se to stalo v době, kdy proběhl nějaký raketový útok je dle mě naprostá náhoda a důvodem bude prakticky jistě nějaký technický problém."

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Závěr nizozemské vyšetřovací komise byl ten, že letadlo sestřelili proruští separatisté, omylem, protože mysleli, že je to ukrajinské vojenské letadlo. Odkud pochází vaše lživá informace, že ho sestřelili Ukrajinci? 

To sú dve rôzne udalosti (zostrelenie lietadla nad Čiernym morom v r. 2001 a zostrelenie lietadla nad Donbasom v r. 2014)...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_mhk

0 Citovat

Martin V, to som myslel ironicky, teraz uz Ukrajina nie je najlepsi kamarat Ruska a tak nemusi cakat co povie Kremel a tak sa z nich stali fasisti:) 
Ved presne ako jery dal link ...

Ihned po tragédii mluvčí ukrajinské Černomořské flotily sestřelení přiznal, ale tamní ministerstvo obrany jeho slova kategoricky popřelo a až do prohlášení ruské komise názor nezměnilo.


Inak s tym kalasnikovom a zostrelenim dopravneho lietadla to moze kludne byt ... desiatky rokov dozadu nejaky u babky nejaky "saboter" vystrelil par krat malorazkou po praskujucom Cmeliaku a to muselo nudzovo pristat :D


0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Úvaha o neúmyslném sestřelení, byť tato minimálně pravděpodobná a technicky asi neproveditelná, byla blíž pravdě než tvé: "V civilizované zemi (jelikož Írán civilizovaná země je) spadlo letadlo, to že se to stalo v době, kdy proběhl nějaký raketový útok je dle mě naprostá náhoda a důvodem bude prakticky jistě nějaký technický problém."


Ano pletl jsem se, zároveň jsem ale pořád říkal, ať se počká na nějaké seriozní podložené závěry, místo toho, abych tady hned po nehodě vymýšlel sestřelní z ruční palné zbraně (což  je totální nesmysl, na rozdíl o technické závady, která důvodem pádu letadla bývá celkem bežně).

0 Citovat

Libore,Libore S,

tvá úvaha o čemkoliv byla úplně k hov.u (jako všech ostatnich), jelikož si k ní neměl žádné relevantní důkazy a jak si sám psal i neproveditelna , Eremi aspon vycházel ze statistické pravděpodobnosti a ta jasné vycházela v jeho prospech,tak se neraduj, že jsi náhodou něco z 10% trefil tý Kalachu.

0 Citovat

@gg.bn: Pane Bystrý, co pochopí hned všechny vtipy a přináší samé hodnotné příspěvky do diskuzí, je pravda, že celá diskuze byla na nic a nepřispěla k vyšetřování nešťastné události, ale to si ani nekladla za cíl a diskutovat si tu můžeme, jak chceme, a nepotřebujeme tvé hodnocení. Určitě není pravda, že úvaha všech ostatních byla k hov.u. Naděžda to trefila ještě před zveřejněním takových úvah v médiích i při velmi nízké statistické pravděpodobnosti, že se toto stane. A pokud bychom se chtěli k něčemu dobrat v diskuzi, tak uvedu příklad. Když přijde detektiv k mrtvole, začne i bez důkazů uvažovat o různých možnostech a ty pak vylučovat. Nebude se ohánět statistikou, že lidi v tomto věku nejčastěji umírají třeba na infarkt.

0