Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Nezkoušel, zkusím, díky ;)

tonic napsal(a):

Kľudne aj cez Facebook ich kontaktujt. A prečo by nemalo to ísť cez internet? Email používajú asi, keď ti prišiel mail :) a ide aj telefonicky. Vlastne aj si niečo skúšal? :)

0 Citovat

taky nám zrušili lowcost let a komunikovala jsem s nimi přes email. Do druhého dne odpověděli, že není problém nás přesunout na jiný let, který jsem si vybrala. Sice se změnili i odlety návazujících letů, o čemž nám nikdo vědět nedal. Sama jsem si našla lety na webu. Tak jsem si radši nechala poslat komplet nové e-tickets se správnými údaji na všechny lety.

0 Citovat

hlavne odporucam mat vsetky rezervacie na checkmytrip.com - ukrajinci posielaju emaily o zmene letu, ale niekedy s celkom slusnym oneskorenim. Takto vam pride notifikacia na email/appku hneď.

Inak ak mate Viber, tak UIA uz posiela info aj tam (ale v rovnaky cas ako email)

0 Citovat

jj na checkmytrip to mám, musím si stáhnout radši i appku.

0 Citovat

Pro urychlení komunikace s UIA pište emaily s požadavky pouze v azbuce.

0 Citovat

ale ukrajinsky, po rusky by sa mohli urazit :)

0 Citovat

Takze pokud mi UIA posunuli let z PRG cca o 4hodiny, nebude problem nechat se presunout na let na predchozi den? Nestihali bysme moc navazny let do Dubaje.. diky

0 Citovat

to by mali a hlavne do Kyjeva lietaju aj CSA (OK916), ktory codesharuju s UIA - PS9716. Takze ak vyhovuju casy tohto letu, poziadal by som rebooking na ten. Mne tak posunuli let do Viedne z Kyjeva a bez problemov ma prebookovali na codeshare let s Austrian (a to som mal tu najnizsiu tarifu za cca 14 euro)

0 Citovat

pošli jim email s požadavkem v azbuce

0 Citovat

azbuka neni problem :-). Jen nevim, co vlastne chtit. Let CSA leti blbe pro nas..to uz radsi o neco driv o den driv s UIA nez priletet ve 02:00 do Kyjeva a letet vecer do Dubaje..

0 Citovat

jasne, tak skuste o den skor, prip. este nejaky codeshare ako Air Baltic .. ako som uz viackrat pisal, dobre sa s nimi komunikuje cez Facebook

0 Citovat

Aktuálně se handrkuju s UIA, když mi změnili přílet do Kyjeva na pozdější čas. Nyní mi zbývá na přestup v KBP přesně 1:10, předtím 4:55. Ani po dvou urgencích nechtějí změnit let do Kyjeva o den dřív. Mám letět až v červenci, do té doby se může letový řád změnit ještě několikrát, nicméně bych se chtěl zeptat zkušenějších, zda je reálné absolvovat přestup v KBP v takto krátkém čase. MCT pro KBP je 60 minut. Jde mi spíš o to, zda se po příletu z PRG do KBP vystupuje přes gate rovnou do tranzitu nebo jsou přílety, pasovka atd. Následující let je KBP-TSE.

Jedná se o separé letenky v LOW-COST tarifu!

0 Citovat

Tranzit tam je.

Tohle je docela risk. Low cost letenek je jen pár v každém letu a zpoždění není až tak výjimečné.

Asi bych to ještě zkoušel, většinou bývají ochotní. Dokonce někdo psal, že mu dali následující let když nestihl přestup a měl separátní letenky. Nelétá se Astana 2x denně - co pohnout s druhým letem?

0 Citovat

no to mne pisali, ze postupuju individualne pri separatnych bookingoch.. najprv tvrdili, ze ak zmeskam let, tak ma prebookuju na druhy automaticky, ale potom uz retoriku zmiernili

0 Citovat

Ty jejich lowcost tarify jsou na hranici rentability (a jsou určeny hlavně pro místní). Pasažéři rychle přišli na to, že pokud kupují letenky separátně, tak výrazně ušetří. Možná se kvůli tomu rozhodli přitvrdit.

Např. Praha - Dubaj s přestupem v Kyjevě na jedné letence stojí 6.700 Kč a když se to rozdělí tak to vyjde na 2.800 Kč (obojí pořád super cena oproti lowcostu FlyDubai za 10.600 Kč přímý let).

0 Citovat

Ahoj, takze strucne:

-let praha-kyjev presunut z 11:15 na 15:00 (novy prilet 18:15)

-let kyjev-dubaj presunut z 19:50 na 19:25

letenky jsou kupovany samostatne a jako lowcost.

Vyjadreni na fb od UIA:

We have checked the information. 04 December we have one flight from Prague to Kiev at 15:00 (we have a flight at 11:15 only on Sunday). 1 hour is enough time for the passage of formalities and transfer to a new flight.

Jake mam ted vlastne prava, jestli nejake? Rozhodne nejdu do toho riskovat negarantovany prestup v Kyjeve na 1h a 10min....

Diky za rady.

0 Citovat

Můžeš si nechat vrátit peníze za let Praha - Kyjev (podstatná změna času) a dopravit se tam jinak. Ale určitě se to dá v pohodě stihnout, navíc to letadlo do Dubaje čeká na let z Prahy (respektive počítám, že v tu dobu bude víc příletů najednou jako feeder) - koukni se na Flightradar, pokud má zpoždění let z Prg, tak odlétá později i let do Dubaje (nebo aspoň loni to tak ještě bylo).

Edit: teď se koukám, když jsem letěl loni stejně jako Ty, tak tam na přestup bylo 55 minut a ještě jsem čekal (měl jsem na jedné letence, ale to nic nemění na tom, že to letadlo by čekalo)

0 Citovat

Co kdyz to v prosinci bude jinak? Riskoval bys kvuli tomu 14denni trip v Omanu? ..prijde mi to jako hra, kde uz je toho az moc v sazce, ty ja nemam rad.

0 Citovat

Jak píšu, oni mají to mají postavený jako feeder, takže ta Dubaj by odletěla jenom v případě nějakýho hrozivýho zpoždění, jsem přesvědčen.

Nicméně pořád si můžeš nechat vrátit prachy a dopravit se tam třeba z Polska nebo Bratislavy Wizzem.

0 Citovat

Ja ti verim, ale proste se mi do tohohle rizika nechce. Poleti nas 6, takze jsou na me zavisly i ostatni lidi a nechci s nima skoncit jen v Kyjeve, byt je hezky.

Myslis tedy, ze prebookovani na drivejsi let z nich nevytriskam? Je opravdu jen narok na cancellation?

0 Citovat

zial toto je ta nevyhoda kupovat letneky rok dopredu. podobne vyjadrenie s 1h connecting time poslali aj mne. do buducna kupovat pripoje den vopred, Kyjev je fajn :)

Ale zase tych 60 minut je realnych, ked sa bude dat hned tranzivot s vytlacenym boarding passom

0 Citovat

Rozhodne, ale nechteli jsme travit den cestou tam i zpet v Kyjeve. Navic z velke zimy do tepla, chteli jsme se tomu cestou tam vyhnout a doufali jsme, ze 5h na prestup se nezmensi na 1h..

Realne to urcite bude, ale jak rikam, nechce se mi do toho... Jak to resis ty, Tonic? nova letenka na drivejsi prilet nebo to risknes?

0 Citovat

eremi napsal(a):

Nicméně pořád si můžeš nechat vrátit prachy a dopravit se tam třeba z Polska nebo Bratislavy Wizzem.

Jestli jsi četl moje příspěvky výše, tak peníze ani přesun na jiný let mi nechtějí povolit, že prý musí být víc než 5 hodin, u mě se jedná o 3:45!

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Ahoj, takze strucne:

-let praha-kyjev presunut z 11:15 na 15:00 (novy prilet 18:15)

-let kyjev-dubaj presunut z 19:50 na 19:25

letenky jsou kupovany samostatne a jako lowcost.

Jsem v úplně stejné situaci, přílet v 18:15, další let v 19:25, předtím přílet ve 14:30. Nechtějí mi vůbec vyjít vstříc :-(

0 Citovat

no umna to bolo jednoduche, co mi zmenili, tak to bude bolo len o par minut, alebo jeden posunuli o 12 hodin, takze tam ma probookovali na Austrian, inak vsetky pripoje mam jedne den pauza cestou tam a naspat celkom rezerva a hlavne Vieden, kde toho lieta viacej. Inak by som to riesil asi refundom a potom novou letnekou s Wizz napr. ... len mne sa to lahko hovori, ked mam blizko aj BUD aj BTS.

0