Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Mně to taky nefunguje, tak budu doufat, že ty dva dny předem mi půjde udělat check in :D

0 Citovat

Příjemné překvápko od UIA, narozeninové míle :-)



panorama-bonus.png

0 Citovat

byvala sefka sa narodila 29/2 ..ktovie ako by to jej ratali :D

0 Citovat

Ahoj, měla bych prosím dotaz, nevím jak mám postupovat s PS v případě low cost letu, že my změnili čas odletu už v Praze a také na přestupu PRG-KBP-DXB (před tím jsme měli na přestup v KBP 5h 50min a nyní je to jen 1h 10min). Bohužel však máme již na den příletu v DXB zaplacen celodenní program a také hotel, u obou se nedá udělat storno s vrácením peněz jelikož hotely denně měníme. No a v případě toho, že se let z PRG zpozdí o pár desítek minut a více, což je u PS standardem tak nevíme jestli na nás bude letadlo v KBP čekat (to také nikdo nezaručí). Bohužel následuje to, že pokud všechny cestovatele tímto směrem rozesaděj do volných jiných letů s jinými společnostmi, tak se do DXB podíváme nejdříve za 15-24h (to s tím, že v letadle můžeme strávit 11h a obleťet půl zeměkoule!!) další PS letadlo letí až za 24h.

Co prosím mohu dělat proti tomu? Nechci přijít o den dovolené v DXB a také přijít o zaplacené peníze v DXB. Co jsem zatím komunikovala s PS linkou tak odpovídali během 24h (měnila jsem číslo pasů) a jakmile jsem zmínila tyto problémy už mi 4. den neodpověděli ani na opětovný email.

1. Mám tvrdě požadovat změnu letu o 24h dříve (PRG-KBP-DXB) s tím, že mi nyní je jedno jestli budu čekat 24h v KBP:-(( ale nepřijdu o nic z plánovaného (tohle jsem po nich nyní žádala mejlem)

nebo 

2. požadovat tvrdě rerouting (letí PS letadla z Vídně a z Krakova, ale nehorázný odlet v 5:20 ráno, jinde to mám už moooc daleko)

nebo

3. požadovat vrácení peněz z letu PRG-KBP a koupit si sama nějakou letenku (už tedy o dost dražší a nevyplatí se mi to a náročnější doprava odjinud)

nebo

4. být těžce vystresovaná a ponechat to tak jak je a v případě zpoždění žádat kompenzaci za zpoždění příletu do DXB (kolik a jak?)

nebo

5. nebo požádat o změnu zpátečního letu o 24h a tím se nyní jistit, že mohu být v DXB o den dýl a navíc žádat kompenzaci o případný zpožděný přílet do DXB (je to v řádu stovek EUR..?)


Moc děkuji za odpověď, nečekala jsem takové komplikace :-(




0 Citovat

Asi to nemáte na jednej letenke že?

Tak keď to už posunuli o 4 hodiny, napíšte im na Facebooku, že nech vás dajú na iný let, napr. deň vopred, alebo ČSA s ktorým majú myslím codeshare. 

0 Citovat

Moc díky, komunikovala jsem s nimi přes mejl, zkusím tedy FB. let PRG-KBP-PRG mám jednu letenku a KBP-DXB-KBP druhou. Špatný?

0 Citovat

To asi bude na jednej letenke. 

moznosti su presne take ako pises. Na odlet o den skor by ti to mali bezproblemov zmenit a dlhy prestup možeš využiť na prehliadku Kyjeva.
Je to na tebe ako sa rozhodnes ak chceš mat však čo najvačšiu istotu že program v dubaji stihneš tak najideálnejšie je letiet do Kyjeva o den skor alebo rerouting, ktory neviem ale ci ti povolia. pretoze z ich pohladu je s prestupom vsetko v poriadku a prestup je stihnutelny. 

Chod o den skor ak mozes a nebudeš mat stres a bude k tomu pridana hodnota s prehliadkou Kyjeva :)

0 Citovat

zial spatne :) ked mate 2 separatne letenky na transfer.  takto vam to negarantuju. takze jedine skusit posunut PRG-KBP o den skor.

0 Citovat

Jste skvělý!! Kontaktovala jsem je nyní přes FB a let mám přesunut celý o den dříve (PRG-KBP-DXB). V případě, že budu muset trávit čas kvůli zpoždění tak si mohu ještě zažádat o kompenzaci? :-) Moc díky za radu, fakt jsem ráda!!!

0 Citovat

mozes :) ale teda musi to byt nad 3 hodiny :D zase nie je to az taka tragedia s tym meskanim, aj ked sem tam sa zadari. Ale tak ci tak pri tychto lowcost tarifoch je najlepsie si dat den pauzu v Kyjeve :)



vrnygkg-1.png

0 Citovat

Byl jsem ve stejné situaci, přestup se z nějakých 5 hodin smrskl na 1:20. Když jsem je kontaktoval přes klasický kontaktní formulář na webu, tak mě poslali do háje, že změna musí být o více než 5 hodin, aby s tím mohli zadarmo hejbnout. Na radu tonica jsem je kontaktoval přes fb a tam nebyl vůbec problém, přebookovali mě na týž den, sice s přestupem (OK+PS, PRG-WAW-KBP), ale nebudeme nocovat zbytečně v Kyjevě.

0 Citovat

Vidíš, také jsem to mohla takhle zkusit s okružní cestou. Tohle už mi asi neprojde ... :-)

Tonic: Zajímavé info! Kdepak jsi našel tyhle data? Na jejich stránkách?

0 Citovat

to je z flightradar24, mam tam ucet, bez uctu je tam par dni dozadu iba

0 Citovat

Napadl mne flightradar24.com:-) Vy máte účet? Jak jste si jej udělal? Já jsem se jej tam kdysi snažila udělat, ale přišlo mi, že to lze jen pro lidi (VIP) v nějaké letecké společnosti.

0 Citovat

Účet si může udělat kdokoliv :)  Jsou tři verze: Silver (1,49 $ za měsíc), Gold (3,99 $) a Business (50 $). 

0 Citovat

normalne silver account za 9.99usd rocne :) 

https://www.flightradar24.com/premium

0 Citovat

Zaujimalo by ma teda, ci na KBP lietadla (PRG a 2x ukrajinske mesta) na nas zmeskany let (1h) z DXB cakali alebo len teta prestupujucich chytro nahanala, nech odletia nacas. Skuste pozriet 20. februar KBP-PRG

0 Citovat

Ta letadla na sebe normálně čekají (pokud tedy není nějaké extrémní zpoždění), jinak by měli zbytečně vysoké vedlejší náklady (kompenzace, hotel, ad.).

Jestli to koupíš za plnou cenu s garantovaným přestupem,nebo v low cost tarifu jako samostané letenky, takto jsou stejné lety.

Mají i codeshare s ČSA.

0 Citovat

voughne napsal(a):

Zaujimalo by ma teda, ci na KBP lietadla (PRG a 2x ukrajinske mesta) na nas zmeskany let (1h) z DXB cakali alebo len teta prestupujucich chytro nahanala, nech odletia nacas. Skuste pozriet 20. februar KBP-PRG

nejakych 20 minut tam je sekera, ale prilet na cas

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Byl jsem ve stejné situaci, přestup se z nějakých 5 hodin smrskl na 1:20. Když jsem je kontaktoval přes klasický kontaktní formulář na webu, tak mě poslali do háje, že změna musí být o více než 5 hodin, aby s tím mohli zadarmo hejbnout. Na radu tonica jsem je kontaktoval přes fb a tam nebyl vůbec problém, přebookovali mě na týž den, sice s přestupem (OK+PS, PRG-WAW-KBP), ale nebudeme nocovat zbytečně v Kyjevě.


Nas na fb nekolikrat poslali do haje. Ted reagovali kladne az na mailu, ze nas daji o den drive do Kyjeva. Moznost pres Waw nenabidli, zkusime se na to zeptat, diky na tip. Jak to vychazi casove pres tu waw? Letis prg-waw-kbp-dxb v jeden den?

0 Citovat

Já dále pokračuju do Kazachstánu - TSE, přebookovali na OK776 PRG-WAW 7:05 8:35 a PS802 WAW-KBP 10:45 13:15 , přičemž nabídli i routing PRG-FRA-KBP, LH+PS, s příletem v 17:15, ale to jsem nechtěl riskovat.

0 Citovat

UIA mají v prodeji low cost tarif na 01/19-03/19, ceny standardně parádní, dají se složit krásný cesty za super ceny (já bral např. Prg-Ika za 100 euro, ale dají se prakticky všechny destinace).

0 Citovat

Kupuješ to jako jednu letenku, nebo separátně?

0 Citovat

Co zrušili u PS ranní rotaci PRG-KBP, nedá se nic pořádně poskládat, aby byla dostatečná časová rezerva. Zrovna u IKA jsou dost těsné rizikové přestupy, pokud nechceš nocovat v Kyjevě, to samé DXB. V zimě jsou šance na zpoždění hodně velké - pravděpodobné.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Kupuješ to jako jednu letenku, nebo separátně?

Píše low cost!

0