Protože nejsem zdaleka sám, kdo má naplánovanou letní cestu na Azory a informace jsou rozptýleny ve více vláknech, založil jsem toto, protože opatření a situace jsou na obou ostrovech podobné. Podle toho, co jsem studoval o Azorech, má místní samospráva rozsáhlé pravomoci, takže omezení pro vstup na ostrovy se mohou lišit od kontinentálního Portugalska. Pokud budete mít aktuality o situaci na Azorech a Madeiře,  o letech apod., pište to prosím sem.  .

Azory a Madeira - aktuální situace

Založil ve fóru Co se nevešlo

@Doktor: s jakými aerolinkami? Nám lety tam i zpět na první půlku července TAP zrušil.

0 Citovat

divan napsal(a):

@Doktor: s jakými aerolinkami? Nám lety tam i zpět na první půlku července TAP zrušil.

z nemecka ryan :)  cerven zrusil a od cervence uz ok, tak cekam, jestli nestaci test jen pri prijezdu, jinak  to ne :)

0 Citovat

Koukám na TAP a leg TXL-LIS a zpět je cancelled, takže jako Sarah. Nejspíše vezmu ten voucher, snad do příštího léta nezkrachují. Z refund formuláře jsem ale nepochopil, zda se refund týká celé rezervace nebo jen zrušeného legu. Proklikal už to někdo v podobné situaci?

0 Citovat

Taky jsem nepochopil čeho se přesně refund týká, když mi zrušili jen něco. Jenže další den mi zrušili  všechny zbývající lety ze všech rezervací, tak jsem nad tím už nemusel bádat.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Koukám na TAP a leg TXL-LIS a zpět je cancelled, takže jako Sarah. Nejspíše vezmu ten voucher, snad do příštího léta nezkrachují. Z refund formuláře jsem ale nepochopil, zda se refund týká celé rezervace nebo jen zrušeného legu. Proklikal už to někdo v podobné situaci?

Zadej číslo letenky na každého zvlášť,  poté Ti dorazí vouchery na zadaný email.Dostanes vše + 20% navíc . 

0 Citovat

Zažádal jsem o voucher v úterý a dnes dorazil. Je tam celá částka + 20%, platnost (jen) 12 měsíců. Tak si tu dovolenou odložíme o rok a můžeme letět přímo z Prahy. Ze zvědavosti jsem se kouknul na booking a furt mě to varuje, že je let zrušen a má zažádat o refund.

0 Citovat

Mají v tom pěkný bordel. Já mám voucher +20% na 2 roky, ale žádné info od TAP o tom, že let byl zrušen...

0 Citovat

Na tento týden mám od TAPu slíbené zaslání mailu s informacemi o refundaci (ne o voucheru!), o kterou jsem žádal. Moc nevěřím ani že dostanu mail, ani že mi pošlou refund, ale dám vědět, pokud se opravdu ozvou.

0 Citovat

Ahoj, zdravim vas z Madeiry! Pokud by se to nekomu hodilo, pridavam strucnou zkusenost. 

Leteli jsme z Frankfurtu s Condorem, leta to i z Dusseldorfu. V Nemecku zadne velke restrikce na letisti nebyly, pouze noseni rousky. Pred priletem na Madeiru jsme se museli zaregistrovat a vyplnit formulare uvedene u nich na webu. Ihned nas po pristani a vyzvednuti zavazadel zdarma otestovali na covid, vysledky byly za 9h (o pul 3 rano). Do te doby nas nikde nedrzeli, mohli jsme si vyzvednout auto a odjet na nasi ubykaci. 

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Ahoj, zdravim vas z Madeiry! Pokud by se to nekomu hodilo, pridavam strucnou zkusenost. 

Leteli jsme z Frankfurtu s Condorem, leta to i z Dusseldorfu. V Nemecku zadne velke restrikce na letisti nebyly, pouze noseni rousky. Pred priletem na Madeiru jsme se museli zaregistrovat a vyplnit formulare uvedene u nich na webu. Ihned nas po pristani a vyzvednuti zavazadel zdarma otestovali na covid, vysledky byly za 9h (o pul 3 rano). Do te doby nas nikde nedrzeli, mohli jsme si vyzvednout auto a odjet na nasi ubykaci. 

Ahoj! Prosím, a je tam ještě nějak omezená ta délka pobytu (myslím, že to byl týden od testu?). Díky!

0 Citovat

Ahoj, máme letět 31. 7. na Azory, doufám, že to bude stejně v pohodě. Takže doma si mám vytisknout formuláře a vzít s sebou, nebo to dostanu na letišti?[                          citace="Sarah"]

Ahoj, zdravim vas z Madeiry! Pokud by se to nekomu hodilo, pridavam strucnou zkusenost. 

Leteli jsme z Frankfurtu s Condorem, leta to i z Dusseldorfu. V Nemecku zadne velke restrikce na letisti nebyly, pouze noseni rousky. Pred priletem na Madeiru jsme se museli zaregistrovat a vyplnit formulare uvedene u nich na webu. Ihned nas po pristani a vyzvednuti zavazadel zdarma otestovali na covid, vysledky byly za 9h (o pul 3 rano). Do te doby nas nikde nedrzeli, mohli jsme si vyzvednout auto a odjet na nasi ubykaci. 

[/citace]

0 Citovat

To nevim, my jsme se nenechali testova v CR, protoze jsme chteli vyuzit moznost jejich bezplatneho testu. Mrkni na ty stranky, bylo to tam zminene, tusim, ze je to 72h, ale nechci kecat. 

Nic si netisknes, je to online - dohledaji Te podle telefonniho cislo a jmena 😊

0 Citovat

Pavla Minaříková napsal(a):

Ahoj, máme letět 31. 7. na Azory, doufám, že to bude stejně v pohodě. Takže doma si mám vytisknout formuláře a vzít s sebou, nebo to dostanu na letišti?[                          citace="Sarah"]

Ahoj, zdravim vas z Madeiry! Pokud by se to nekomu hodilo, pridavam strucnou zkusenost. 

Leteli jsme z Frankfurtu s Condorem, leta to i z Dusseldorfu. V Nemecku zadne velke restrikce na letisti nebyly, pouze noseni rousky. Pred priletem na Madeiru jsme se museli zaregistrovat a vyplnit formulare uvedene u nich na webu. Ihned nas po pristani a vyzvednuti zavazadel zdarma otestovali na covid, vysledky byly za 9h (o pul 3 rano). Do te doby nas nikde nedrzeli, mohli jsme si vyzvednout auto a odjet na nasi ubykaci. 



Zdravím. Bude nějaký problém pokud budu na Madeiře se známými - tedy s lokály a ubytovaný tam? je v tomto případě nutnější si v ČR udělat PCR test? děkuji za tipy!

[/citace]

0 Citovat

@Sarah A prosím ty výsledky oznamují i když jsou negativní nebo je to stylem, že pokud nic neoznámí, je to ok?


@mirda Azory má pěkně popsané Sata: https://www.azoresairlines.pt/en...ations#raa

0 Citovat

danny napsal(a):

@Sarah A prosím ty výsledky oznamují i když jsou negativní nebo je to stylem, že pokud nic neoznámí, je to ok?


@mirda Azory má pěkně popsané Sata: https://www.azoresairlines.pt/en...ations#raa


moc díky Danny!

ještě mě napadla takový detail-pokud je u letecké společnosti jen kabinové zavazadlo, může se v duty free shopu něco koupit a vzít do kabiny?-tedy budu mít kabinové zavazadlo plus něco koupeného z onoho e-shopu, diky

0 Citovat

danny napsal(a):

@Sarah A prosím ty výsledky oznamují i když jsou negativní nebo je to stylem, že pokud nic neoznámí, je to ok?



Ano, i negativní výsledky se oznamují :)

0 Citovat

Zdravím, mám letět v srpnu z Vídně na Azory San Miguel.  Absolvoval někdo testy po příletu? Musí se být v určeném hotelu do výsledku testů? Šli jste někdo šestý den na další test? Vůbec se mi s těmi měnícími se zákazy nechce letět. 

0 Citovat

V tom jejich opatření píší, že když člk nepřiletí s vlastním negativním testem a nechá se testovat po příletu... "After the test has been performed, you must stay in prophylactic isolation at your home or place where you are  staying until you get the results of the test. The passengers that perform the SARS-CoV-2 test on arrival to the Region, in case they have another island as  final destination, must remain in prophylactic isolation at the place they are lodged or in a hotel room designated for that purpose, until they are informed of the NEGATIVE result of the test. Only then may they proceed with their trip" 

Ale osobní zkušenosti by mne taky zajímaly (kdy na letišti Ponta Delgada testují - tuším, že jsou tam přílety S4 FR a TP 23:40 /23:45 / 23:50, tak jestli i takto pozdě večer). 

A jinak zkušenosti z jiných diskuzi: They tell you it takes 12 to 48 h to get the results and provide a number to call if you did not get results within 48 h, we had to call that number and got our results once we got through. You can go to your hotel or rental house after doing the test but you should isolate there until you get the results.

0 Citovat

Na Madeiře od dnešního dne povinné roušky na všech veřejných místech.

0 Citovat

Danny, díky za info, také jsem toto četla, ale nevím, zda si člověk užije cestování se stále se měnícími podmínkami. Odlet máme z Vídně, kde se omezení také mění. Bylo by fajn, kdyby se do diskuze přidal někdo, kdo tam aktuálně byl.

0 Citovat

Popravde nechapu, co neustale resite. 


1. Zdarma vas otestuji - to se nemeni. Nevim, jaky benefit ma vlastni test. Vysledky jsou do 12h, muzete si mezitim jet nakoupit, ubytovat se, vybalit se atd. Na druhy den potom s cistym stitem poradne cestovat. 

2. Madeira je predevsim a hlavne o prirode - levady, zahrady, utesy, parky... tam rousku nosit nemusite

3. Jedte a prestante teoretizovat. 

0 Citovat

@Sarah Azory, nikoliv Madeiru. 

0 Citovat

Oba ostrovy maji podminky nastavene velice podobne, az totozne bych rekla. 

0 Citovat

Na Azorech je povinný druhý test pokud jedete na více než 7 dní, tzn., že se musíte dostavit na hygienickou stanici. Navíc nechceme podstupovat test prováděný nosem. Teoretizuji s možností, že jeden ze tří členů výpravy (já  nebo děti) může být pozitivní bezpříznakový.  Dost by nám to zkomplikovalo život. Proto jsem chtěla info od někoho, kdo na Azorech teď byl.

0 Citovat

Pokud jo, tak byste ani neměli lézt mezi lidi natož do letadla. 

0