Zavřít boční panel

Ubytování v Benátkách

Kde se ubytovat v Benátkách

Při každé cestě do „města na laguně“ vyvstává zásadní otázka, zda bydlet přímo v Benátkách nebo v pevninském Mestre. Obojí má své výhody i nevýhody.

Samotné historické centrum Benátek je malé a není nutné ho členit na další oblasti. Výhoda je nasnadě – budete bydlet přímo v centru dění a nemusíte se ráno a večer nikam přesouvat. Všude dojdete pohodlně pěšky a užijete si pravé atmosféry skutečně po celou dobu pobytu. Nevýhodu v podobě vysokých cen si jistě vydedukujete sami. Především ubytování okolo nádraží Santa Lucia a náměstí sv. Marka patří k nejdražším na světě.

Další drobné problémy zažijete při cestování s kufrem na kolečkách. Benátské uličky nejsou příliš vhodným místem pro manipulaci s bagáží.

Pevninské město Mestre nabídne ideální poměr ceny a výkonu. Mestre je samo o sobě průmyslové město bez výrazných památek, poslouží tak opravdu jen pro přespání. Dojíždění do Benátek je popsáno v kapitole Doprava a není sebemenším problémem. Když sečtete vlaky, autobusy a tramvaj dohromady, jezdí se mezi Mestre a Benátkami častěji, než jsou intervaly v pražském metru.

Nejlepší místem pro bydlení je okolí hlavního nádraží nebo historické centrum Mestre. Pokud jdete opravdu tvrdě po ceně, vybírejte takovou lokalitu, kudy projíždí některý z přímých spojů MHD do Benátek.

Kdo si chce užít živější dovolenou poblíž pláže a do Benátek dojíždět z druhé strany než od Mestre, ten zvolí městečka Lido di Jesolo, Cavallino nebo Lido di Venezia.

Naopak božský klid mezi vinicemi a neskutečný kontrast vůči přelidněnému centru Benátek nabídne ostrov Sant’Erasmo. Čekají tu na vás menší rodinné penziony, hledejte však s velkým předstihem, ubytování je tu velmi málo.

Oproti jiným městům v Benátkách příliš neušetříte na Airbnb. Nabídky tu jsou podobně drahé jako na serverech typu booking.com.

Ceny

Samotné Benátky logicky patří k nejdražším městům. Místa je málo a turistů hodně, hotely tak nikdy nemají nouzi o klienty a nic je nenutí držet ceny na uzdě. Při bydlení v běžném hotelu v centru počítejte s cenou za noc pro dva kolem 3.000 Kč.

Naopak pevninské Mestre se cenami vyrovná jakémukoli jinému městu v Evropě, tady se pohodlně vejdete do 1.500 Kč za pokoj.

V Benátkách jsou ceny velmi citlivé na sezony. Počítejte s tím, že během prázdnin (především v srpnu, kdy houfně jezdí na dovolené Italové) zaplatíte klidně o 40 % více než třeba v listopadu. To samé pak platí o únoru, kdy se ve městě koná Benátský karneval, a přelomu srpna a září během Benátského filmového festivalu. Chystáte-li se jet v těchto obdobích, nenechávejte rezervaci na poslední chvíli, ale plánujte alespoň 2–3 měsíce dopředu.

Vyhledej si svůj hotel v Benátkách. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Na světě existuje jen málo známějších a navštěvovanějších měst. Benátky bezesporu patří k jednomu z největších evropských klenotů. Město na laguně postavené téměř výhradně na vodě láká především na stovky vodních kanálů suplujících normální ulice, romantické úzké uličky pro pěší, mosty, monumentální kostely, paláce a samozřejmě na ikonické gondoly – tradiční loďky, bez nichž by se dříve Benátky zkrátka neobešly.

Dnes sem vede silniční i železniční most a přívaly turistů jsou mnohdy enormní. Buďte si však jistí, že dokonce i v rozlohou malých Benátkách si vždy najdete zákoutí, kde budete úplně sami. Ať už to bude ve spletitých uličkách a kanálech v centru, na plážích Lido di Venezia, nebo na desítkách menších ostrůvků rozesetých po Benátské laguně a spojených s centrem lodními linkami.

Benátky, ač někdy snad až zprofanované, si zaslouží alespoň jednu návštěvu za život. Když víte, jak na to, své oblíbené místo si tu totiž vždycky najdete.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2-4 dny
Benátky jsou jako stvořené pro výlet na prodloužený víkend.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Městské turistice nebude bránit žádné počasí. Spojení s koupáním je možné jen v létě.
Více o počasí
Letenky od
2 000 Kč
V současné době běžná cena letenek z Prahy. V akci nejméně kolem 1.200 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu