Kde se ubytovat v Benátkách

Při každé cestě do „města na laguně“ vyvstává zásadní otázka, zda bydlet přímo v Benátkách nebo v pevninském Mestre. Obojí má své výhody i nevýhody.

Samotné historické centrum Benátek je malé a není nutné ho členit na další oblasti. Výhoda je nasnadě – budete bydlet přímo v centru dění a nemusíte se ráno a večer nikam přesouvat. Všude dojdete pohodlně pěšky a užijete si pravé atmosféry skutečně po celou dobu pobytu. Nevýhodu v podobě vysokých cen si jistě vydedukujete sami. Především ubytování okolo nádraží Santa Lucia a náměstí sv. Marka patří k nejdražším na světě.

Další drobné problémy zažijete při cestování s kufrem na kolečkách. Benátské uličky nejsou příliš vhodným místem pro manipulaci s bagáží.

Zobrazit hotely v Benátkách

Pevninské město Mestre nabídne ideální poměr ceny a výkonu. Mestre je samo o sobě průmyslové město bez výrazných památek, poslouží tak opravdu jen pro přespání. Dojíždění do Benátek je popsáno v kapitole Doprava a není sebemenším problémem. Když sečtete vlaky, autobusy a tramvaj dohromady, jezdí se mezi Mestre a Benátkami častěji, než jsou intervaly v pražském metru.

Nejlepší místem pro bydlení je okolí hlavního nádraží nebo historické centrum Mestre. Pokud jdete opravdu tvrdě po ceně, vybírejte takovou lokalitu, kudy projíždí některý z přímých spojů MHD do Benátek.

Zobrazit hotely v Mestre

Kdo si chce užít živější dovolenou poblíž pláže a do Benátek dojíždět z druhé strany než od Mestre, ten zvolí městečka Lido di Jesolo, Cavallino nebo Lido di Venezia.

Naopak božský klid mezi vinicemi a neskutečný kontrast vůči přelidněnému centru Benátek nabídne ostrov Sant’Erasmo. Čekají tu na vás menší rodinné penziony, hledejte však s velkým předstihem, ubytování je tu velmi málo.

Oproti jiným městům v Benátkách příliš neušetříte na Airbnb. Nabídky tu jsou podobně drahé jako na serverech typu booking.com.

Ceny

Samotné Benátky logicky patří k nejdražším městům. Místa je málo a turistů hodně, hotely tak nikdy nemají nouzi o klienty a nic je nenutí držet ceny na uzdě. Při bydlení v běžném hotelu v centru počítejte s cenou za noc pro dva kolem 3.000 Kč.

Naopak pevninské Mestre se cenami vyrovná jakémukoli jinému městu v Evropě, tady se pohodlně vejdete do 1.500 Kč za pokoj.

V Benátkách jsou ceny velmi citlivé na sezony. Počítejte s tím, že během prázdnin (především v srpnu, kdy houfně jezdí na dovolené Italové) zaplatíte klidně o 40 % více než třeba v listopadu. To samé pak platí o únoru, kdy se ve městě koná Benátský karneval, a přelomu srpna a září během Benátského filmového festivalu. Chystáte-li se jet v těchto obdobích, nenechávejte rezervaci na poslední chvíli, ale plánujte alespoň 2–3 měsíce dopředu.

Vyhledej si svůj hotel v Benátkách. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu