IATA (ICAO) kód letiště
ITO (PHTO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
10:12 (-12)
Vzdálenost od Prahy
12183 km

O letišti Hilo

Menší z letišť na největším havajském ostrově Hawaii (známým i pod názvem Big Island) se nachází na východním pobřeží přímo pod horami Mauna Kea a Mauna Loa. Letiště Hilo je jedním z nejmenších na Havaji, létá se odsud pouze do Honolulu, Kahului a Los Angeles, avšak velmi frekventovaným spojením.

Terminál je až nepřiměřeně velký a prostorný, stavěný zhruba na kapacitu devíti letadel současně, zřídkakdy se tu setkají tři letadla naráz. Orientace je však velmi snadná a nelze tu zabloudit. Otevírací doba je 5:30–21:00.

Letenky

Oproti ostatním letištím na Havaji bývají letenky na Hilo mírně dražší a standardně se tak pohybují od 23 000 do 27 000 Kč. Objeví-li se odkudkoliv z Evropy ceny okolo 15 000 Kč, jedná se o výbornou cenu. Díky lince United do Los Angeles je i letiště Hilo napojené na mezinárodní síť a lze sem zakoupit spojení z Evropy na jedné letence.

Co se týká meziostrovních přeletů, ty nejvýhodněji nabídne aerolinka Southwest Airlines (cca 4x denně do Honolulu) za ceny od 39 USD s odbaveným zavazadlem v ceně.

Naopak nejvíce letů (1x za hodinu do Honolulu a 3x za den na Maui) nabízí aerolinka Hawaiian Airlines létající za obdobné ceny jako Southwest, avšak bez odbaveného zavazadla.

Poslední společností, která do Hila létá, je Mokulele Airlines 3-4x denně z Kahului na Maui.

Kromě letiště se Hilo se na stejném ostrově nachází ještě letiště Kona.

Inspirujte se akcemi na letenky do Hila, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Pokud chcete z Big Island vidět víc než jen město Hilo, bude půjčení auta nezbytností. Hned u východu z terminálu najdete malou budovu s přepážky všech autopůjčoven.

Ceny autopůjčoven na letišti Hilo se za běžné situace pohybují mezi 4 500 a 10 000 Kč na týden, podle typu auta:

Z letiště se snadno a do 10 minut dostanete do centra Hila, které je vzdálené 2,5 km a v němž najdete nejvíce nabídek ubytování, viz konkrétní tipy v našem miniprůvodci.

Autobus

Z letiště jezdí autobusová linka 101 (jízdní řád) pouze do blízkého města Hilo. Spojení je v provozu od 7:25 do 17:00 každou hodinu. Jízdenka stojí 2 USD a platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Hotely u letiště

Přiletíte pozdě večer nebo odlétáte brzy ráno a chcete tuto noc bydlet co nejblíže letišti? Vzhledem k malé vzdálenosti letiště od centra Hila máte na výběr mnoho ubytování s dojezdovou vzdáleností autem do 10 minut, bohužel však není žádný hotel umístěný tak, že byste na letiště mohli dojít do pár minut pěšky.

Nejbližší hotely k letišti Hilo:

Služby na letišti

Wifi je k dispozici za poplatek 8,95 USD na 2 hodiny. 

Služby v terminálu se omezí na jednu restauraci a pár obchodů se suvenýry.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu