Ostrov Kauai

O letišti

Podobně jako ostatní havajské ostrovy i ostrov Kauai má své vlastní letiště. To se nachází v těsné blízkosti největšího města Lihue a většinu provozu obstarávají linky do Honolulu a Kalifornie doplněné o sezonní spoje do Kanady a jiných měst v pevninských USA.

Letištní terminál je na objem provozu poměrně velký a prostorný, otevírací doba je 24 hodin denně.

IATA Kód
LIH
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
09:15 (-11)
Vzdálenost z ČR
11979 km

Letenky

Letenky ze střední Evropy bývají většinou na podobné úrovni na všechna větší havajská letiště, i na Lihue se tak průměrně pohybují mezi 21 000 a 26 000 Kč. Analogicky k tomu, pokud je nějaká akce na Havaj, dá se obvykle použít na všechny letiště, proto i na Kauai se můžete dostat v ojedinělých akcích na cenu okolo 15 000 Kč, ty se však objevují zcela nahodile a nedají se nijak odhadnout.

Letenky na okolní ostrovy startují na částkách okolo 900 Kč za jednosměrný let a dají se koupit u aerolinek Southwest Airlines a Hawaiian Airlines. Výhodnější jsou vždy lety se Southwest Airlines, jelikož i v nejnižším tarifu jsou v ceně 2 odbavená zavazadla.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lihue, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Nejlepší způsob dopravy z/na letiště je využití jedné z mnoha mezinárodních autopůjčoven, které sídlí v příletové hale terminálu. Ostrov Kauai je totiž typickým místem, kam se vůbec nevyplatí jezdit, pokud si auto neplánujete půjčit - bez auta většinu hlavních zajímavostí ostrova nemáte šanci navštívit.

Ceny autopůjčoven na letišti Lihue se za běžné situace pohybují mezi 8 000 a 10 000 Kč na týden, resp. 4 000 a 6 000 Kč na 4 dny.

Autobus

Do centra města Lihue a dále na západ do měst Lawai, Waimea a Kekaha jezdí z letiště autobusová linka číslo 200, v opačném směru označená jako 100. Autobus jezdí cca od 5:30 do 19:30 jednou za hodinu, cesta trvá 5–10 minut do centra Lihue a za jízdenku zaplatíte 2 USD nehledě na vzdálenost, kterou pojedete.

Jízdenka se platí pouze v hotovosti u řidiče. Informace o MHD na Kauai na webu www.kauai.gov/Bus.

Služby na letišti

Terminál obsahuje několik kaváren (vč. Starbucks), jednu větší restauraci a duty-free-shop.

Klasický supermarket nebo obchod s potravinami v areálu letiště není.

naposledy aktualizováno 15. 11. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí