IATA (ICAO) kód letiště
MUE (PHMU)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:38 (-12)
Vzdálenost od Prahy
12161 km

O letišti Waimea

Nejmenší z letišť na ostrově Big Island leží v jeho severní části asi 1,5 km jižně od města Waimea a 38 km od známého údolí Waipio Valley. Pro turistické účely není místní letiště příliš použitelné, pokud nejste letečtí nadšenci a nechcete využít co nejvíce různých letišť.

Míří sem pouze linka aerolinky Mokulele Airlines 1-2x denně z letiště Kahului na ostrově Maui.

Místní terminál je příjemně prostorný a na počet cestujících, který odbavuje, až naddimenzovaný.

Letenky

Letenky na letiště Waimea pořídíte pouze u aerolinky Mokuele Airlines, nejlevněji přímo přes web společnosti. Létá sem 1-2x z Kahului na Maui, odkud se cena jednosměrné letenky pohybuje okolo 49 USD.

Doprava z/na letiště

Aktuálně žádná autopůjčovna nesídlí na letišti ani ve městě Waimea a ani sem nenabízí přistavení vozu. Přímo k terminálu nezajíždí ani žádná veřejná doprava.

Nemáte-li dopředu zajištěný odvoz, jedinou možností je tak pěšky dojít asi 1,5 km podél silnice do centra Waimey, odkud jezdí autobusové linky číslo 1 (1x denně do Hila a Kailua-Kona) a 80 (cca 6x denně do Hila a letovisek na západním pobřeží). Jízdenky vždy stojí 2 USD nehledě na vzdálenost a je nutné je zaplatit v hotovosti u řidiče. Jízdní řády a informace o autobusech najdete na oficiálním webu: www.heleonbus.org/schedules-and-maps.

Služby na letišti

Kromě čekárny, toalet a odbavovacích přepážek neočekávejte na letišti žádné služby. Není zde veřejná wi-fi ani žádné občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele