IATA (ICAO) kód letiště
KOA (PHKO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:54 (-12)
Vzdálenost od Prahy
12194 km

O letišti Kona

Mezinárodní letiště Kona se nachází na západní straně největšího havajského ostrova Hawaii. Kona má silný provoz na okolní ostrovy a do západní části USA, jediné mezinárodní linky v současnosti vedou do kanadského Vancouveru a japonského Tokia.

Letiště je otevřeno od 4:00 do posledního příletu (obvykle kolem 0:00).

Terminál je rozdělený na tři části podle aerolinek, není však velký a orientace je velmi snadná. Celý areál je vystavěn ve stylu otevřených altánů bez obvodových zdí, až do poslední chvilky před odletem si tak budete užívat uvolněnou havajskou atmosféru a místní podnebí.

Letenky

Letenky ze střední Evropy bývají většinou na podobné úrovni na všechna větší havajská letiště, na Konu se tak průměrně pohybují mezi 22.000 a 25.000 Kč. Analogicky k tomu, pokud je nějaká akce na Havaj, dá se obvykle použít na všechny letiště, proto i na Konu se můžete dostat v ojedinělých akcích na cenu okolo 15.000 Kč.

Pro cesty na ostrov Hawaii, kde se nachází sopky Mauna Kea a Mauna Loa, lze využít i menší letiště Hilo na východním pobřeží.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kailuy-Kona, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Budete-li na letišti Kona rovnou přestupovat na meziostrovní linky, počítejte s tím, že nikdy nebudou na jedné letence. Musíte se vyzvednout své zavazadlo a znovu jej odbavit. Společnosti Island Air a Hawaiian Airlines létají z hlavního terminálu, který je rozlohou malý a samotný přestup nezabere déle než 60 minut. 

Aerolinka Mokulele Airlines pak létá z miniaturního "Commuter terminalu", na který dojdete pěšky po chodníku vpravo asi za 10 minut.

Doprava z/na letiště

S veřejnou dopravou na letiště Kona moc nepochodíte. Pravidelná autobusová linka po západním pobřeží jezdí na letiště jen jednou denně v ranních hodinách (jízdní řád).

Zdaleka nejlepší možnost, jak se po „Big Island“ pohybovat, je půjčení auta.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici pouze placená, a to za 8,95 $ na dvě hodiny. 

Počítejte s omezenými možnosti restaurací či toalet, letiště není dimenzováno na aktuální provoz.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu