Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Costa smeralda

Costa Smeralda

Přes 10 km dlouhé členité Smaragdové pobřeží, italsky Costa Smeralda, je vyhlášené svou kouzelnou přírodou, mnoha zátokami a malými plážemi s jemným bílým pískem. Atmosféru Karibiku podtrhuje teplé průzračně čisté moře a zelení porostlé kopcovité břehy. Hlavními letovisky na Costa Smeralda jsou malá krásně upravená městečka Porto Cervo a Porto Rotondo, jež mají punc luxusních letních středisek. V přístavištích se můžete kochat jachtami světových celebrit, herců, podnikatelů i politiků a těmi nejlepšími restauracemi.

Dovolená Sardinie - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

Koupání na Smaragdovém pobřeží patří ke nejlepšímu v Evropě a právě díky Costa Smeraldě se Sardinii přezdívá „evropský Karibik“. Pláže jsou tu nádherné, moře extrémně čisté a klidné s velmi pozvolným vstupem. Připravte se však na vyšší ceny v plážových restauracích a barech, stejně jako např. ceny slunečníků a lehátek, které pořídíte kolem 20 EUR na den za set dvou lehátek a slunečníku.

TOP 5 nejkrásnějších pláží Costa Smeralda

  • Spiaggia di Capriccioli: krásná písečná pláž v zátoce s mělkou a velmi klidnou vodou je rozdělená na dvě části fotogenickými útesy. Pro svůj klid, ale zároveň dobrou dostupnost autem je oblíbená mezi rodinami s dětmi
  • Spiaggia di Marinella: široká a prostorná písečná pláž na jihu Smaragdového pobřeží je nejlépe dostupná i veřejnou dopravou, vlakové nádraží Marinella se odtud nachází jen asi 150 metrů
  • Cala Liscia Ruja: nejdelší pláž na Costa Smeraldě leží v klidné lokalitě mimo hlavní letoviska, je však dobře dostupná po silnici autem
  • Spiaggia del Grande Pevero: oblíbená pláž mezi celebritami leží v krásném prostředí zelených kopců, skal a křišťálově čisté vody. Pláž je také centrem pro vodní zábavu, kde si můžete půjčit mořský kajak, šlapadlo nebo jízdu na vodních lyžích
  • Spiaggia Principe (Portu li Coggi): tato malá písečná pláž rozdělená narůžovělými skalisky na dvě části bývá pravidelně zařazována i do seznamů top nejkrásnějších pláží celého světa pro svojí nespoutanou přírodu a čisté modré moře.
  • Mapa nejlepších pláží na Smaragdovém pobřeží

Ubytování Costa Smeralda

Hotely i apartmány na Smaragdovém pobřeží patří k nejdražším v celé Itálii. Nejnižší cena v hlavní sezóně na noc pro 2 se pohybuje okolo 4 500 Kč, standardem jsou ceny od 8 000 Kč výš, byť často za celý apartmán pro více lidí, což cenu na osobu snižuje. Podívejte se na ubytování v hlavních letoviscích Costa Smeraldy, rezervujte ideálně několik měsíců dopředu!

Pokud vám nevadí bydlení ve vnitrozemí a dojíždění autem k moři, pak výrazně levnější ubytování už od 2 000 Kč na noc pro 2 najdete 10 km vzdáleném městečku Arzachena, popřípadě v Olbii, jedním z center turistiky na Sardinii.

Doprava

Abyste poznali všechny skryté krásy Smaragdového pobřeží, je rozhodně nejlepší mít půjčené auto. Tím se dostanete úplně všude, i k těm nejzapadlejším plážičkám vede silnice nebo cesta s parkovištěm, které je většinou zdarma.

Autobusem se dostanete pouze na pláže v blízkosti měst. Do města Porto Cervo jezdí z Arzacheny linka 604, lepší doprava je do letovisek Porto Rotondo, kam jezdí linka 5 MHD Olbia. Z Olbie se do všech letovisek dostanete snadno soukromým dopravcem Sun Lines linky číslo 20.

Z Porto Cervo do Olbie jezdí taky autobusy soukromého dopravce Caramelli Tours.

  • Naviguj: 41.1329, 9.53426

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu