Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Egadské ostrovy

Egadské ostrovy

Isole Egadi (Egadské ostrovy) je stále tak trochu zapomenuté souostroví ležící jen pár desítek minut trajektem od Trapani. Tři hlavní ostrovy - Favignana, Levanzo a Marittimo - vás přivítají ospalou ostrovní atmosférou, krásnými vesničkami a spoustou malých skrytých pláží s minimem turistů.

Dovolená Sicílie - nabídka zájezdů

Ostrov Favignana

Největší z Egadských ostrovů Favignana má rozlohu skoro 20 km2 a je ideálním místem k výletu z Trapani na jeden den, ale klidně i na vícedenní pobyt v klidném prostředí.

Členité pobřeží obklopuje mnoho malých skalnatých i písčitých pláží, některé se zázemím v podobě půjčoven slunečníků a barů, jiné čistě přírodní mimo civilizaci. 

K nejoblíbenějším plážím patří Cala Rossa, Lido Burrone či Spiaggia di Marasolo, mezi odlehlé pláže patří třeba Cala Rotonda. Favignanské pláže jsou ideální pro milovníky klidu a pohody s malým počtem turistů.

Na nejzápadnějším bodu Favignany pak můžete navštívit krásný maják Faro di Punta Sottile.

Ostrov Levanzo

Pokud Favignana je ideálním místem pro milovníky klidu, pak Levanzo je hotovým rájem. Malý ostrůvek, kde žije jen pár desítek lidí. Krásně fotogenické dramatické skalnaté pobřeží je přerušeno malými liduprázdnými plážičkami.

Hlavní lákadlem Levanza je jeskyně Grotta del Genovese s paleolitickými nástěnnými malbami, z nichž ty nejstarší pocházejí až z 10. stol. př. n. l. Vstup do jeskyně stojí 12 EUR, s průvodcem pak 30 EUR. K jeskyni vás však čeká 4 km dlouhá cesta pěšky jedním směrem, pevná obuv je nutností.

Ostrov Marettimo

Nejvzdálenější ostrov od Sicílie patří k těm nejkrásnějším co se týče přírodních scenérií. Strmé skalnaté útesy padají hluboko do moře a vytvářejí rozeklané divoké pobřeží s mnoha krásnými výhledy.

Na nejsevernějším bodě ostrova se na výběžku tyčí hrad Punta Troia. Ostrůvek Marettimo totiž fungoval jako významná námořní tvrz za starověkého Říma, jelikož kontroloval veškerou námořní plavbu do Španělska a severní Afriky.

Ubytování na Egadských ostrovech

Na ostrovech není problém se ubytovat, zejména na ostrově Favignana najdete i větší 4* hotely. Ceny jsou zde vyšší než na Sicílii a pohybují se mezi 2 500 a 3 500 Kč za noc pro 2. Zdaleka největší počet apartmánů a hotelů najdete na ostrově Favignana.

Trajekt na Egadské ostrovy

Na všechny ostrovy se dostanete pouze trajektem z Trapani a Marsaly, kde všechny staví v hlavním přístavu přímo v centru města.

Na všechny tři ostrovy plují dvě společnosti: rychlejší katamarány či hydrofily společnost Liberty Lines a pomalejší trajekty Siremar. Jízdenky lze koupit na místě v přístavu.

  • Trapani - Favignana: cca 25 spojů denně, pluje se 30-60 minut. Jednosměrné jízdenky mezi 6,50 EUR a 10 EUR dle rychlosti spojení
  • Marsala - Favignana: cca 4 spoje denně, pluje se cca 60 minut. Jednosměrné jízdenky stojí kolem 12 EUR
  • Trapani - Levanzo: cca 25 spojů denně, pluje se 30-60 minut. Jednosměrné jízdenky mezi 6,50 EUR a 10 EUR dle rychlosti spojení
  • Trapani - Marettimo: cca 10 spojů denně, pluje se 60-90 minut. Jednosměrné jízdenky mezi 10,50 a 16 EUR dle rychlosti spojení
  • Favignana - Levanzo: cca 10 spojů denně, pluje se 15 minut. Jednosměrné jízdenky kolem 4,70 EUR
  • Favignana - Marettimo: cca 8 spojů denně, pluje se 30 minut. Jednosměrné jízdenky kolem 7 EUR
  • Naviguj: 37.9377, 12.2834

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu