Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda

20 míst co vidět na Antigua a Barbudě

Galleon Beach

Písčitá pláž

Galleon Beach

Oblíbená pláž jihu ostrova se rozprostírá podél zátoky English Harbour, je však poněkud stranou od stejnojmenného města a tudíž bývá klidná a bez davů lidí.

Galleon Beach je ideálním místem pro pohodové koupání v klidných vodách i skvělým spotem pro šnorchlování. Jen pár metrů od břehu leží na dně vrak menší lodi, ke kterému v pohodě doplavete bez nutnosti lodního výletu.

Koupání a vybavení pláže

Většina pláže se táhne podél soukromého areálu, do nějž mají přístup jen majitelé nemovitostí, samotná pláž je však volně a zdarma přístupná po celé délce.

Pokrývá ji jemný bílý písek s minimem oblázků, vstup do vody už však je oblázkový, ale mírný a bezpečný.

Na pláži využijete menší bar s vysokými cenami, rozhodně je lepší si přinést vlastní občerstvení. Půjčovny lehátek a slunečníků zde nejsou obvyklé. Stálé slunečníky na západním okraji pláže jsou k dispozici pouze hostům místního hotelového resortu.

Celkově je atmosféra na Galleon Beach velmi příjemná a vždy si zde najdete dostatek prostoru.

Šnorchlování u vraku lodi

Galleon Beach se řadí k nejlepším šnorchlovacím místům na Antigue. Zejména východní okraj pláže směrem k útesům Pillars of Hercules překypuje životem. K vidění jsou desítky druhů pestrobarevných ryb a štěstí zde můžete mít i na želvy a rejnoky.

Největším lákadlem je však potopený vrak lodi jen asi 30 metrů od břehu (přesná poloha na mapě). Doplavete k němu tak bez problémů z pláže.

Jako základnu pro šnorchlování doporučujeme úzký pruh pláže mimo hlavní část pláže. Přejděte celou Galleon Beach, zabočte na asi 5 metrů dlouhou kamenitou stezku, zahněte doprava po štěrkové cestě a na první odbočce (cca po 15 metrech) se dejte opět vpravo po velmi úzké kamenité stezce.

Ubytování u pláže

Přímo na pláži se ve dvou různých ubytováních:

Jak se dostat na pláž?

Galleon Beach leží necelých 10 minut jízdy od English Harbour. A právě auto je také nejvhodnějším dopravním prostředkem. Místa na parkování jsou velmi omezená na začátku pláže, ale většinou stačí a vždy se nějak vejdete. Silnice je zde poměrně široká a tak není problém parkovat při jejím okraji.

Autobus k pláži nezajíždí a jedinou další možností je tak zhruba 35 minut dlouhá procházka (počítejte však s velmi strmým kopcem), anebo cesta taxíkem (cca 30 USD z English Harbour jedním směrem).

Chystáš se na Antiguu a Barbudu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 13. 02. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.