Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda

20 míst co vidět na Antigua a Barbudě

Shirley Heights

Vyhlídka

Shirley Heights

Nezapomenutelná vyhlídka, z níž se objevují fotky na všech propagačních materiálech a pohlednicích, ční nad oblíbeným letoviskem English Harbour v jižní části ostrova Antigua.

Nejlepší čas k návštěvě je po celý den. Ráno se z vyhlídky naskytnou úchvatné východy slunce a večer zase západy, které bez nadsázky patří k nejkrásnějším na světě.

Tři vyhlídky v kulisách ruin pevností

Ve výšce zhruba 100 až 120 metrů nad mořem najdete hned tři různé vyhlídky:

  • Shirley Heights Lookout (poloha na mapě) – nejkrásnější vyhlídka na English a Falmouth Harbour, slunce ale nezapadá přímo nad zátokou, ale trochu stranou nad otevřeným mořem. Z této vyhlídky můžete pozorovat také sousední ostrovy Montserrat a Guadeloupe. Ve čtvrtek a v neděli večer se na vyhlídku platí vstupné 10 USD, po zbytek času je volně přístupná zdarma.
  • The Blockhouse (poloha na mapě) – vyhlídka u největší pevnosti naskýtá výhled na východní pobřeží Antiguy a tím pádem i nádherné východy slunce.
  • Interpretation Center (poloha na mapě) – vyhlídka u informačního centra s malým obchodem se suvenýry se sice chlubí nejlepším výhledy na západy slunce, které za obzor zachází téměř přesně nad zátokou English Harbour, nicméně většinu dní se zavírá už v 17:00 a není možné se přes plot na výhled dostat. Do večerních hodin bývá otevřeno nepravidelně, nicméně vždy můžete pokračovat na další výše zmíněné vyhlídky, na které se jede po stejné silnici.

U všech vyhlídek můžete volně navštívit ruiny vojenských pevností z 18. století, které fungovaly jako strážní tvrze pro obranu jižního pobřeží a významného vojenského přístavu English Harbour.

Barbecue Party

Na nejvyhledávanější vyhlídce Shirley Heights Lookout stojí zachovalý domek s venkovní restaurací a barem, kde se každé čtvrtky a neděle od 16:00 do 22:00 pořádají barbecue party.

V tyto dny se na vyhlídku dostanete pouze po zaplacení vstupného, které činí 10 USD nebo 25 XCD a platí se pouze v hotovosti hlídači před vstupem.

Ceny drinků na místě se pak pohybují okolo 6 USD. Detailní informace najdete na webu: shirleyheightslookout.com

Jak se na Shirley Heights dostat?

Všechny 3 vyhlídky jsou dobře přístupné autem. Z English Harbour sem vede na poměry Antiguy nezvykle kvalitní asfaltová silnice a z města sem dojedete asi za 15 minut.

Parkovat lze na všech vyhlídkách zdarma, míst je vždy dostatek.

Taxi z English Harbour a zpět vyjde cca na 30 USD.

Z Galleon Beach vede na Shirley Heights Lookout také turistická stezka lesem s velkým převýšením (viz mapa trasy).

Chystáš se na Antiguu a Barbudu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 02. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.