Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda

20 míst co vidět na Antigua a Barbudě

Jolly Beach

Písčitá pláž

Jolly Beach

Jolly Harbour se stejnojmennou pláží se považuje za nejluxusnější letovisko na Antigua a Barbudě a snese srovnání s letovisky v USA. V uzavřeném areálu funguje několik hotelových resortů a stovky chatek určených k dlouhodobějším pronájmům pro turisty.

Jolly Beach – apartmány u pláže se slevou

Nechybí ani marina plná luxusních jachet a samozřejmě krásná prostorná pláž.

Vybavení pláže a přístup pro veřejnost

S délkou přes 800 metrů je Jolly Beach nejdelší na ostrově Antigua a patří také k nejvíce navštěvovaným. I tak zde ale najdete opravdu hodně prostoru sami pro sebe a zejména severní konec pláže bývá liduprázdný.

Severní část pláže je vybavením chudší - najdete zde půjčovnu lehátek a slunečníků (20 USD na den za set) a 2 malé bary na začátku pláže. 

Jižní část je upravenější a je zde více luxusních barů, ale některé služby (jako třeba půjčení lehátek nebo některé nabídky vodních sportů) jsou dostupné jen pro hosty přilehlého resortu.

Vstup do vody na Jolly Beach je pozvolný a moře zde bývá velmi klidné. Dno není členité a proto Jolly Beach není moc vhodná pro šnorchlování.

Přístup na pláž je zdarma a pro všechny, tedy nejen hosty ubytované v Jolly Harbour.

Ubytování v Jolly Harbour

Bydlení v Jolly Harbour není levné, ale za cenu dostanete velmi upravené letovisko se zázemím, krásnou pláží a klidným prostředím. Většina ubytování však nabídne vily pro více lidí, takž ceny po rozpočítání na osobu se pohybují na noc od 1 500 Kč až 2 000 Kč.

Příkladem mohou být skvěle hodnocené apartmány Pimento Villa, nejlevnější ubytování pak poskytují Harbour Island Residences či Sugarfields Villa.

Služby a vybavení v Jolly Harbour

Městečko nabídne několik restaurací, převážně dražšího a luxusnějšího charakteru. V místní marině pak působí několik agentur nabízejících lodní výlety, potápění nebo třeba půjčení jachet.

Centrem Jolly Harbour je velice dobře vybavený supermarket Epicurean, v němž najdete i lékárnu a tři bankomaty.

Doprava do Jolly Harbour a parkování

Jolly Harbour leží na západním pobřeží a je dostupné po hlavní silnici Valley Road ze Saint John's. Tato silnice je ve velké části své trasy nová a patří k nejlepším v celé zemi.

Rezervujte auto na letišti Antigua

Vjezd pro veřejnost je volný bez omezení do oblasti kolem supermarketu. K samotným vilkám a hotelům můžou zajíždět jen jejich hosté skrz hlídanou vrátnici. U ní však najdete i velké parkoviště pro širokou veřejnost označené jako "Beach Parking". Parkování zde je zdarma a bez časového omezení.

Do Jolly Harbour se dostanete i autobusem/mikrobusem. Linky 20 a 22 odjíždějí ze západního autobusového nádraží v St. John's v průměru každých 5 až 20 minut a jízdné do hlavního města činí 2,75 XCD. Autobusy nezajíždějí přímo do Jolly Harbour, ale zastavují na hlavní silnici u křižovatky (poloha na google.com/maps), odkud musíte k pláži popojít pěšky ještě asi 1 km.

Chystáš se na Antiguu a Barbudu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 04. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.