Pláž Zlaté Písky
Bulharské severní pobřeží

12 míst co vidět na bulharském severním pobřeží

Delfinárium Varna

Delfinárium Varna

Delfinárium ve Varně je oblíbeným cílem k jednodenním výletům od moře jak pro jednotlivce, tak organizovaně přes cestovní kanceláře. Místní delfinárium vzniklo v roce 1984 a rychle se stalo jedním ze symbolů celého bulharského pobřeží. Je jedinou atrakcí svého druhu v Bulharsku.

Představení s delfíny

Hlavním tahákem delfinária jsou logicky delfíni, kteří předvádí různé akrobatické kousky, hrátky s míčem a obručemi a další věci, nad kterými zůstává rozum stát. Představení je vždy uváděno a komentováno moderátorem v bulharštině i angličtině. Trvá zhruba 40 až 50 minut. 

Představení se konají v hlavní zastřešené budově s tribunami pro 1 200 diváků. Ve středu haly se nachází bazén ve tvaru podkovy o délce 15 metrů a šířce 12 metrů, kde se představí současně 4 až 6 delfínů.

Během hlavní sezony (červenec-srpen) se konají 4 představení denně, v květnu, červnu a září jen 3, v dubnu a říjnu 2 a v zimě 1 představení denně. V pondělky se představení nekonají.

Vstupenky je vhodné rezervovat online přímo na webu delfinária. Za delfíní show zaplatíte 25 BGN, na děti není žádná sleva.

Plavání s delfíny

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí, kterou delfinárium nabízí, je možnost zaplavat si přímo v bazénu s delfíny. Plave se vždy pod dozorem cvičitele ve skupinkách maximálně po 5. Musíte být starší 12 let, přičemž děti mezi 12 a 18 lety musí mít vždy souhlas rodičů. 

Plavání s delfíny stojí 100 BGN a pro velký zájem je nezbytné rezervovat online na webu delfinária, nejlépe alespoň 3 týdny předem.

Jak se sem dostat

Delfinárium leží v Přímořském parku na severním okraji Varny. Po celém městě jsou ukazatelé, které vás k němu spolehlivě dovedou, pojedete-li autem. Velké bezplatné parkoviště se nachází u pláže asi 150 metrů od delfinária. 

Na hlavní silnici 100 metrů od vchodu je zastávka autobusů MHD "Delfinárium", na kterou se dostanete následujícími linkami:

  • Z centra Varny: 9, 14, 39, 409
  • Ze Zlatých Písků: 9, 409
  • Z letiště: 409
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.